2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 4°C

Megyei I. o. eredmények, tabella (08.31.)

Labdarúgás - Eredmények a Duna Takarék labdarúgó megyei I. o. harmadik fordulójából.

Petőháza–Kapuvár 1–0 (1–0)
Petőháza, 300 néző. V.: Szántai.
Petőháza: Jankovics – Nyitrai, Horváth, Bebes, Németh, Tóth F. (Szalai V.), Müller, Hadarics, Szabó D. (Szabó Á.), Pokrócz, Varga (Gundics). Edző: Gosztola József.
Kapuvár: Horváth T. – Áder I., Németh B., Szűcs Á., Duminek, Nyerges, Markó, Végh, Molnár (Horváth A.), Áder J., Kránitz. Edző: Szeg Kálmán.
Gsz.: Varga. Kiállítva: Nyitrai, ill. Áder J.
Tizenhat éve találkozott egymással bajnoki mérkőzésen a két szomszédvár csapata, ennek megfelelően nagy várakozás előzte meg a találkozót.

A hazaiak kezdték jobban a játékot és már a hetedik percben vezetést szereztek. Mintaszerű akció futott a bal oldalon, Szabó D. beadását Varga öt méterről perdítette a hálóba. 1–0. Ezután kiegyenlítettebb lett a játék, de az eredmény a félidőig már nem változott.

A második játékrészben a vendégek mezőnyfölényt harcoltak ki, de támadásaikat nem kísérte szerencse. A két kiállítás is jelezte, hogy a csapatok mindent bevetnek, de maradt az első félidei eredmény. A rangadó feszült hangulatban ért véget, és összességében megérdemelt hazai sikert hozott.

Jók: Jankovics, Horváth, Hadarics, Müller, Szalai, ill. Horváth T., Áder I., Németh B.
Gosztola József: – „Ne légy szárnyszegett madár, ott fenn ezer csoda vár, mert mi egy csapat vagyunk, együtt szárnyalunk tovább."
Szeg Kálmán: – A győzelmet jobban akaró Petőháza megérdemelt győzelmet aratott.

Piskolti Béla

A kék mezes petőháziak megérdemelten nyertek a tavaly még NB III-ban szereplő Kapuvár ellen. Fotó: Németh Péter

Abda–Öttevény-Siri Trans 1–0 (1–0)
Abda, 300 néző. V.: Nagy Z.
Abda: Takács I N. – Fazekas, Varga, Saru, Csanaki, Kopf, Szabó, Takács II N. (Tamási), Csonka, Knauz (Kutich), Győry. Edző: Pék László.
Öttevény: Kokas – Raczenböck (Tóth K.), Nagy, Molnár N., Benkő, Tóth Sz., Mészáros, Király, Molnár B., Fábián (Konrád), Tandari (Fürst). Edző: Siska Attila.
Gsz.: Takács II N.
Az első félidő 23. percében Takács II N. jól eltalált lövését a vendégkapus nem tudta védeni. A második félidőben mindkét oldalon voltak helyzetek, de a jól védekező hazai csapat megérdemelte a győzelmet.
Jók: Takács II N., Kopf, Szabó, ill. Kokas.
Pék László: – „Sassal együtt szárnyalva sokaknak elégtétel a múlt sérelmeiért a győzelmünk."
Siska Attila: – Egy hibából gólt kaptunk, utána már csak nyomtunk, de rosszul játszottunk. Győry Ádámnak gratulálok a Jászay-díjához.

Loland-Nyúl–Intertec Ablak-Bajcs 0–3 (0–3)
Nyúl, 250 néző. V.: Radasics.
Nyúl: Saru – Schmied, Gayer, Vígh, Fürst, Závori, Óbertol (Kovács), Németh D., Bognár, Németh G., Kiss (Csigó). Edző: Horváth György.
Bajcs: Pécsváradi – Kokas (Kovacsics), Teidl, Németh (Milanovich), Bíró, Pádár, Vadász, Kovács, Ladiszlaidesz, Wágenhoffer Sz., Mikli (Szpevár). Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Wágenhoffer Sz. (2), Mikli.
Az első félidőben a jól játszó vendégcsapat eldöntötte a mérkőzést.
Jók: Németh D., Gayer, ill. Pécsváradi, Ladiszlaidesz, Wágenhoffer Sz.
Horváth György: – Egyértelműen jobb csapattól kaptunk ki. Bízom benne, hogy mikor hozzánk hasonló tudású csapatokkal játszunk, addigra felépülnek sérült játékosaink.
Józsa Péter: – Első félidei jó játékunkkal sikerült eldöntenünk a mérkőzést.

Pannonhalma–WHB-Ménfőcsanak 0–6 (0–4)
Pannonhalma, 100 néző. V.: Erdős.
Pannonhalma: Novák – Ress A., Nemoda, Horváth, Ferenczi, Polgár, Csollány, Ress T., Vámosi, Erdélyi, Pánczél (Hassan, Guszter). Edző: Novák Béla.
Ménfőcsanak: Csiszár – Tóth, Reizer, Tétedli Gábor (Pintér), Herczeg (Tétedli Gergő), Puglits, Váli, Zobák, Tóth Sz. (Balogh), Kovács, László. Edző: Turbék István.
Gsz.: Kovács (3), Herczeg, Puglits, Tóth Sz.
A félidőnkénti öt-tíz perces rövidzárlatok alatt vesztette el a hazai csapat a mérkőzést.
Jók: senki, ill. mindenki.
Novák Béla: – Sajnos nagyon meggyengültünk és mint azt a bizonyos szegény embert, még az ág is húz bennünket.
Turbék István: – Megérdemelten nyertünk.

Raabpetrol-Koroncó–Jánossomorja 0–0
Koroncó, 200 néző. V.: Hofbauer.
Koroncó: Boczkó – Süveges, Forgács, Szabó D., Juhász E. (Segovits), Kovács Á., Sebesi, Vörös-Torma A. (Koroknai), Kiss K. (Lőrincz), Szabados Á., Wágenhoffer F. Edző: Horváth Dénes.
Jánossomorja: Bella – Göblyös (Gordian), Kompis, Fuhrman, Ékes, Forika, Mikhely, Tollár, Simon, Király, Bognár. Edző: Király József.
Küzdelmes mérkőzésen a gólhelyzetek alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez.
Jók: Boczkó, Szabó D., Szabados, Forgács, ill. Bella, Kompis, Ékes, Forika, Fuhrman.
Horváth Dénes: – Rúgtunk két gólt, számon kérünk egy 11-est az ,,igazságosztótól" és a ma tapasztaltak alapján örülünk az egy pontnak.
Király József: – Jó iramú mérkőzésen igazságos döntetlen született.

Hegyeshalom–Nagyszentjános 0–1 (0–0)
Hegyeshalom, 150 néző. V.: dr. Szabó.
Hegyeshalom: Bálint – Németh (Búspataki), Papp, Mezei, Berki P., Polonkai, Baranyai (Csányi N.), Hegedűs, Csányi D., Kopf, Ambrus (Tasnádi). Edző: Tiba Zoltán.
Nagyszentjános: Bősze – Varga, Kerékgyártó, Megyeri, Böröczky, Farkas (Hérics), Csanaki, Domján, Vollai, Szabó (Mészáros), Terdik. Edző: ifj. Süle János.
Gsz.: Terdik.
Egyenlő erők küzdelmében a szerencsésebb csapat nyert.
Jók: Bálint, Papp, Csányi D., ill. Megyeri, Farkas, Csanaki, Terdik.
Tiba Zoltán: – Sokat tettünk a sikerért, rúgott gól nélkül nincs esélyünk.
ifj. Süle János: – Ma egy góllal jobbak voltunk, sok sikert a Hegyeshalomnak.

Rajka–Fertőszentmiklós 0–2 (0–1)
Rajka, 300 néző. V.: dr. Konrád G.
Rajka: Csiszári – Molnár T., Horváth Cs., Varga T., Tóth P. (Bódi), Kószás, Schnitzer, Fülöp (Kovács L.), Szabó Z. (Molnár F.), Karika, Józsa. Edző: Fülöp Dezső.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. – Horváth A., Steiner, Németh A., Horváth I., Ősze (Németh G.), Ternyák, Farkas K. (Bella), Kalmár, Ábrahám, Mentes (Horváth T.). Edző: Horváth György.
Gsz.: Ábrahám Gy.
A helyzeteit kihasználó Fertőszentmiklós megérdemelt győzelmet aratott a meddő mezőnyjátékot nyújtó újonc hazaiak felett.
Fülöp Dezső: – Meddő mezőnyfölény és vészes góliszony. Meg kell tanulnunk nyerni ebben az osztályban is.
Horváth György: – Jó hétvége volt, mindkét csapatom nyert. Nagyon boldog vagyok, hiszen győzni mindig öröm.

Győrszemere–Lébény 1–2 (1–2)
Győrszemere, 150 néző. V.: Edelmayer.
Győrszemre: Nagy A. – Burkus, Regner (Koppányi), Bősze (Száraz), Herold, Makkos, Máj, Barabás, Kalcsó, Baracskai, Tekker (Tar). Edző: Gyurmánczi Attila.
Lébény: Hiba – Németh T. (Mészáros), Tóth B., Sipos, Kovács Gy., Kertész, Hegedűs (Keresztély), Makai, Sebők (Németh L.), Szalka, Gál. Edző: Turány Imre.
Gsz.: Makkos, ill. Sebők, Szalka.
Remekül előkészített pályán, jó időben, színvonalas mérkőzésen dőlt el a három pont sorsa. A második félidei játékával megfordíthatta volna a mérkőzést a hazai gárda.
Jók: Makkos, Burkus, ill. Sebők, Szalka.
Gyurmánczi Attila: – Az első félidei gyenge játékunk miatt szenvedtünk vereséget.
Turány Imre: – Az első félidei játékunk után magunknak tettük nehézzé a győzelmet.

• 3. MUfan 2008. szeptember 04. 20:48
    „Kedves I kovács.--csak h egyik sem volt les, a csapat küzdött hajtott..és kár h az a 3 majom elvette a győzelmet és ezzel a 3 pontot a csapattól. Szabályokat kellene átolvasni a bíróknak, és nem olyan nagy vonalúan vezetni a meccseket ahogy azt mostanában teszik. Talán annyit meg kellene tanítani nekik hogy mi a les. Száll a 40 méteres indítás, közben a futó megkerüli a védőt--és behúzzák lesnek. SZÁNALOM! Ha nem ért hozzá inkább maradjon otthon, foglalja el magát mással....pl: les szabály tanulmányozásával...”
  • 2. i.kovacs 2008. szeptember 02. 14:51
    „Horváth Dénesnek üzenek Koroncóra, hogy az nem gól, amit a spori nem ad meg les állás miatt!!!!
    A túledzett játékosai pedig úgymond saját magukat buktatták két esetben is az ellenfél büntetőterületén belül. A spori jóvoltából nem következett a kifele szabad.
    Az edzőtárs pedig belenézhetne a tükörbe! Milyen példát ad az a játékosainak, aki képes arra, hogy mérkőzés közben befusson a pályára!?
    A Koroncói vezetők észrevehetnék, hogy ez az edző páros nem az az edzőpáros amelyik a Koroncói labdarúgásnak eredményeket fognak hozni!”
  • 1. Kapuvár drukker 2008. szeptember 01. 18:09
    „Az 1999/2000. bajnoki szezonban az NB-III-ban találkozott a két csapat utoljára bajnokin,tehát nem 16 éve! Előtte 2 szezonban is NB-III-ban egy csoportban volt a két csapat!A megyei I. osztályban 1992/1993 szezonban játszottak utoljára!”

Megyei II. o. eredmények, tabellák (08.31.)

Labdarúgás - Eredmények és tabellák a labdarúgó megyei II. osztályú bajnokságok harmadik… Tovább olvasom