2018. 07. 19. csütörtök - Emília 18°C | 27°C Még több cikk.

Megyei I. o.: Alsóházi rangadót nyert a Koroncó

Rendhagyó módon kezdődött a mérkőzés Lébényben: a két község polgármestere, Kovács Gábor és Tóth Péter szólt a csapatokhoz és a közönséghez.

Lébény–Lipót-Pékség 2–3 (0–2)
Lébény, 500 néző. V.: Nagy Z.
Lébény: Hiba – Mészáros, Samu, Fehér, Kovács Gy. (Fülöp), Hécz, Németh T., Hegedűs (Farkas), Németh L., Sebők, Szalka. Edző: Turány Imre.
Lipót: Bálint – Török, Ásványi, Magyar (Horváth K.), Gollovitzer (Németh Sz.), Kun, Fajkusz, Simon, Gál, Smodics, Sípos. Edző: Gunyhó Ferenc.
Gsz.: Hegedűs, Szalka, ill. Simon, Gollovitzer, Németh Sz. Kiállítva: Fehér, ill. Horváth K.

Rendhagyó módon kezdődött a mérkőzés: a két község polgármestere Kovács Gábor és Tóth Péter szólt a csapatokhoz és a közönséghez. Azzal a céllal tették, hogy felhívják a figyelmet a sportbarátságra, s hogy a mérkőzéseken ne uralkodjon el az erőszak, a sportszerűtlenség. A találkozóval kapcsolatban Tóth Péter, Lipót első embere elmondta: olyan futballfiestát kell rendezni, amellyel kiszolgálják a nagy számú közönséget. Kovács Gábor röviden így fogalmazott: „Győz a Lébény."

Jó húszpercnyi játék után két, rövid időn belül elkövetett sárga lapot érő szabálytalanság után Fehér mehetett zuhanyozni. A kiállítást követően egy bal oldali támadás után a beívelt labdát Simon közelről a léc alá fejelte. 0–1. Újabb húszpercnyi mezőnyjáték után a 43. percben egy hazai szabálytalanságot büntetőt ítélt a játékvezető, amelyből Gollovitzer volt eredményes. 0–2.

Szünet után az emberhátrányban lévő hazai csapat próbálkozott többet és az egyik ilyen végén Hegedűs révén szépített. 1–2. A 71. percben egy bal oldali szögletrúgás után a csereként beállt Németh közelről a kapura fejelt, a kapus már csak beljebb tudta segíteni a labdát. 1–3. Ezt követően sem adta fel a Lébény és Szalka szép egyéni játék után állította be a végeredményt. 2–3.

Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a korán emberhátrányba került Lébény tisztességgel küzdött, de a Lipót gólratörőbb játékkal elvitte a három pontot.

Turány Imre: – Hetven percen keresztül tíz emberrel is egyenrangú partnerként sem kaptuk meg az azonos feltételeket.

Gunyhó Ferenc: – Idegesen és kapkodva játszottunk, de a három pont megszerzése kárpótolt bennünket.

Abda–Jánossomorja 0–0
Abda, 250 néző. V.: Vadász Cs.
Abda: Takács I N. – Csanaki, Csonka, Baranyai, Takács II N., Izsáki, Szekeres, Kulicskó, Győri, Szabó T., Takács P. (Finta). Edző: Izsáki László.
Jánossomorja: Sipőcz – Göblyös, Mátyás, Pint, Balogh, Bagoly (Smuk), Göde, Görgics, Ornyi (Fördős), Molnár S. (Övegi), Reizer. Edző: Csenteri Csongor.
A rutinos játékosokból álló vendégcsapat védelmét képtelen volt a hazai gárda átjátszani.
Jók: Szabó T., Baranyai, Csanaki, ill. mindenki.
Izsáki László: – Tetszetős, de gólképtelen játékunk meghozta eredményét.
Csenteri Csongor: – Három ponttal felérő döntetlen, amihez gratulálok az egész csapatnak.

Fertőszentmiklós–Öttevény BS Tekton TC 1–2 (1–1)
Fertőszentmiklós, 400 néző. V.: Horváth Gy.
Fertőszentmiklós: Kovács – Horváth I., Farkas, Hatejer, Németh A. (Holper), Varga, Ősze, Horváth T., Kalmár, Ábrahám, Bognár. Edző: Horváth György.
Öttevény: Temesi – Herm, Mészáros, Molnár, Szári, Nagy, Tandari, Tóth Sz. (Mór), Tollár (Csáki), Benkő, Peczár (Raczenböck). Edző: Siska Attila.
Gsz.: Ábrahám, ill. Tollár, Tóth. Kiállítva: Herm, Benkő.
Két jól felkészített csapat mérkőzésén a szerencsésebbik szerezte meg a három pontot.
Jók: Kovács, ill. Mészáros, Tandari, Tollár.
Horváth György: – Ilyen a futball, a vereség is benne van ebben a játékban. A csapattá érés göröngyös útját járjuk. Gratulálok az Öttevénynek és ebből mi is meríthetünk.
Siska Attila: – Ilyet még nem éltem át, így különös csodának tartom, hogy nyerni tudtunk.

WHB-Ménfőcsanak–Koroncó 1–3 (0–0)
Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Mogyorósi.
Ménfőcsanak: Csiszár – Puglits, Kószás, Dobó, Mészáros, Pintér, Süveges (Kiss K.), Reizer (Szabó A.), Kulcsár (Vági), Kovács, Sulyok M. Edző: Turbék István.
Koroncó: Nagy K. – Neszméry (Mező), Torma, Ivánfalvi, Kalmár, Tóth Z., Juhász (Fodor), Füleki, Farkas L. (Gőgh), Veszeli, Lőrincz. Edző: Molnár Attila.
Gsz.: Kovács Z., ill. Farkas, Ivánfalvi, Füleki.
A motiváltabban játszó vendégek megérdemelt győzelmet arattak a minden elképzelést nélkülöző hazaiak ellen.
Jók: senki, ill. Füleki, Veszeli, Neszméry.
Turbék István: – Gratulálok a Koroncónak.
Molnár Attila: – Nagyon jó mérkőzésen végig irányítottuk a játékot és biztosan nyertük az alsóházi rangadót.

Pannonhalma–Győrújbarát 2–2 (1–2)
Pannonhalma, 250 néző. V.: Béd.
Pannonhalma: Novák – Németh L., Mayer, Horváth Sz. (Mohamed), Geleta, Horváth M. (Bán), Ress, Csollány, Németh Cs., Erdélyi, Ferenczi (Baki). Edző: Novák Béla.
Győrújbarát: Ács – Kiss Á. (Wynn), Tuifel, Fürst Á., Gombos, Fürst F., Forika, Váczi L. (Forgács), Váczi Á., Tóth A. (Varga I.), Varga Cs. Elnök: Kiss Antal.
Gsz.: Csollány (2), ill. Varga Cs., Váczi Á.
Parázs hangulatú mérkőzésen a hazai csapat az első félidőt átaludta, később óriási erőfeszítéseket tett a pont mentésére, de a játékvezető két 11-essel „adós" maradt.
Jók: Csollány, Novák, ill. Ács, Tuifel, Váczi Á.
Novák Béla: – Nagyon mélyről álltunk fel, és hogy ebből nem győzelem lett, az a játékvezetésnek köszönhető.
Kiss Antal, elnök: – Kettő-nulla után nem szabadna mérkőzést kiengedni a kezünkből.

Hegyeshalom-Lafarge–Nagyszentjános 2–2 (2–0)
Hegyeshalom, 200 néző. V.: Lidi.
Hegyeshalom: Kopp – Denk, Fléner, Jurácsik (Mezei), Kopf R. (Nagy F.), Kovács R., Kopf K., Baranyai, Kószás, Kertész, Glaser. Edző: Horváth Tamás.
Nagyszentjános: Tóth I. – Varga Sz., Kerékgyártó, Tóth Sz., Gardó, Csanaki, Fodor (Horváth Cs.), Molnár I., Vollai, Szabó A. (Domján), Vedres (Molnár T.). Edző: Süle János.
Gsz.: Kopf R., Fléner, ill. Fodor, Molnár T.
Korrekt játékvezetés mellett ellentétes félidők után igazságos döntetlen született.
Jók: Kopp, Kertész, Kopf R., ill. Fodor, Tóth Sz., Vollai.
Horváth Tamás: – A második félidő első öt percében az öltözőben maradtunk, de úgy érzem, az eredmény igazságos a jó erőkből álló Nagyszentjános ellen.
Süle János: – Az első félidőben gyermeteg gólokat kaptunk, a másodikban rendeztük sorainkat, gyorsan egyenlítettünk. Sajnos a győzelem már nem jött össze. Igazságos eredmény született.

Petőháza–Győri Dózsa 2–0 (0–0)
Petőháza, 150 néző. V.: Molnár.
Petőháza: Janics – Szalay S., Riedinger, Licskai (Gundics), Németh (Iváncsics), Bebes, Heller, Hadarics, Müller, Pokrocz (Fekete), Szalay V. Edző: Gosztola József.
Dózsa: Kokas – Körtvélyesi, Tóth K., Kovács Á., Stankovics (Varga Gy.), Bőcz, Polczer, Bónyai, Polgár, Molnár, Fábián (Kádi). Edző: Horváth Dénes.
Gsz.: Heller, Szalay V.
Jó hazai kezdés után kiegyenlített erők küzdelmét hozta a találkozó, melyből a helyzeteit jobban értékesítő petőházi csapat került ki győztesen.
Jók: Németh, Gundics, Hadarics, ill. Kokas, Tóth K., Polczer, Molnár.
Gosztola József: – Három pont...
Horváth Dénes: – Ki tudtunk állni és végig küzdöttük a meccset. Számunkra ez a két pozitívum maradt a mai napról.

Intertec Ablak Bajcs–Loland-Nyúl 3–1 (1–1)
Nagybajcs, 250 néző. V.: Edelmayer.
Bajcs: Kiss Sz. – Nagy T. (Mikli G.), Biró, Teidl, Horváth A. (Czeiter), Pirka, Vadász, Kovács S., Oláh, Kokas, Wágenhoffer. Edző: Józsa Péter.
Nyúl: Unger – Gayer, Tóth A., Bodor, Schmied, Lakner (Domonkos), Kiss Z., Vigh N., Szekér (Bognár), Szabó Zs., Cserháti (Kovács D.). Edző: Kóbor Péter.
Gsz.: Kokas, Kovács S., Mikli, ill. Cserháti.
Két tartalékos csapat mérkőzését nagy küzdelem jellemezte. A hazai együttesnél a rutintalanság sok kihagyott helyzetet, de biztos, megérdemelt győzelmet eredményezett.
Jók: Vadász, Kokas, Mikli, ill. Unger, Cserháti, Tóth A., Schmied.
Józsa Péter: – A kiállítás bennünket zavart meg, a vendégeket még lelkesebbé tette és így csak nehezen sikerült megszerezni a győzelmet.
Németh László  szakosztályvezető: – A hetvenperces emberhátrányból kiindulva az eredmény reális.

Elhunyt Zsivótzky: újabb nagy egyéniség távozott

Életének 71. évében, súlyos betegség után elhunyt Zsivótzky Gyula olimpiai bajnok kalapácsvető, a… Tovább olvasom