2017. 03. 25. szombat - Irén, Irisz 5°C | 13°C Még több cikk.

Megyei foci: Vereséggel távozott Nyúlról a Csorna

Olvasson edzői nyilatkozatokat! A DAC, a Győrszemere és a Jánossomorja is négyet rúgott. A Mosonudvar-Győrladamér meccs félbeszakadt.
Loland-Nyúl–Csorna 2–0 (1–0)
Nyúl, 300 néző. V.: Kovács L.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Keszei, Gayer, Kapa Martin (Cserháti), Varga II P., Kószás, Németh G. (Wolf), Varga Zs., Weiszdorn (Csorvásy), Rigó. Edző: Horváth Dénes.

Csorna: Lőre – Szabó A., Csonka, Fehér, Nagy Sz. (Szigeti), Babics (Véghelyi), Tóbiás (Visy), Nyerges, Bognár, Lajtos, Serfőző. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Rigó, Cserháti.

A 18. percben Weiszdorn gyönyörűen ugratta ki Rigót, aki a kimozduló kapus felett a hálóba lőtt. 1–0. A 76. percben a csereként beálló Cserháti lépett ki a vendégvédők közül, a kapus mellett is eltolta a labdát, majd az üres kapuba passzolt. 2–0.

Az osztály színvonalát magasan meghaladó mérkőzésen a vendégcsapat előtt nem adódott komoly gólszerzési lehetőség, így a hazaiak teljesen megérdemelten nyerték meg a rangadót.

Jók: Varga I P., Keszei, Gayer, Varga II P., Rigó, ill. senki.

Horváth Dénes: – A mai napon megtörtént velünk az a kivételes eset, hogy valóban a Nyúl vitte a vadászpuskát.

Varga Péter: – Az első félidőben a hazaiak, a másodikban jobbára a mi akaratunk érvényesült, de a második gól eldöntötte a mérkőzést, melyet a jól játszó nyúliak megérdemelten nyertek meg.
Németh Miklós

Bácsa–WHB-Ménfőcsanak 1–0 (1–0)
Bácsa, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Bácsa: Ács K. – Katona M., Hegyi, Bokor, Török, Kun, Dömötör, Bögöly (Könye), Dániel (Katona V.), Guttyán (Kiss B.), Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Kovács Á., Visy, Mondovics (Dávid), Szalai (Menyhárt), Gajdos (Németh B.), Segovits, Kertész, Sütöri, Kovács M. Edző: Mayer János.

Gsz.: Bögöly. Kiállítva: Visy, Kovács M.

A mezőnyfölényben játszó vendégek nem találtak fogást a szervezett hazaiakon.

Jók: Dömötör, Dániel, Kun, Katona M., Dombi, Hegyi, ill. Sütöri, Visy.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Végre egy bravúrgyőzelmet szereztünk.

Mayer János: – Gratulálok a Bácsának a három ponthoz.

Fertőszentmiklós–Jánossomorja 2–4 (1–2)
Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: Baán A.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Horváth A., Dominek (Gergácz D.), Németh A., Dancsok, Bellovics (Mentes), Finta, Horváth T. (Baranyai), Kalmár, Horváth D., Ábrahám. Edző: Finta Zoltán.

Jánossomorja: Bári – Szalai, Farkas, Tóth G. (Pethő), Fuhrmann, Cseri, Fettik, Szabados, Herczeg (Varga M.), Tóth K. (Sebők), Gál. Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Ábrahám (2), ill. Szabados (3), Sebők. Kiállítva: Kovacsics.

A Jánossomorja könyörtelenül kihasználta a hazai védelem hibáit.

Jók: Ábrahám, ill. Szabados, Herczeg, Gál.

Finta Zoltán: – Az égiek így akarták.

Horváth Csaba: – Jól kezdtük a mérkőzést, megérdemelten vezettünk a félidőben. A második játékrészben kicsit enerváltabban futballoztunk, de szép győzelmet arattunk.

Gönyű–HG Logistic-Győrszemere 1–4 (1–2)
Gönyű, 150 néző. V.: Móri T.

Gönyű: Vörös – Máté, Böcz B., Molnár T., Póczik, Kiss Z., Zobák, Csákvári (Bognár J.), Végh (Béres), Böcz A. (Bogdán J.), Terdik. Edző: Józsa Péter.

Győrszemere: Takács N. – Máj, Nagy G., Németh Máté, Kalcsó (Schwartz), Pápai, Polyák (Németh Márk), Germán (Nyitrai), Nagy L., Horváth B., Herold. Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Kiss Z., ill. Horváth B., Germán, Nagy L., Herold.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés, majd a vendégek egy pontrúgásból megszerezték a vezetést. A második félidő mezőnyjátékkal telt, s a találkozó végén a rutinosabb vendégek növelték előnyüket.

Jók: Póczik, ill. Máj, Kalcsó, Pápai, Herold.

Józsa Péter: – Szorosabb meccset szerettünk volna játszani, de a rutinos vendégek könyörtelenül kihasználták hibáinkat.

Germán Ferenc: – Megérdemelt győzelmet arattunk a kulturáltan játszó hazai csapat ellen.

Lipót-Pékség–Öttevény 2–2 (2–2)
Lipót, 200 néző. V.: Németh R.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Ásványi, Litresics, Závori, Bodó, Bolega, Vojnisek, Szilasi (Kovács Z.), Bartal (Endrődy I.), Zimonyi (Magyar). Edző: Makkos Tamás.

Öttevény: Molnár M. – Keszthelyi, Bella (Jakab), Vígh, Wágenhoffer G., Hécz (Szeredi), Molnár B., Nagy L., Kovács S., Hegedűs (Horváth R.), Nagy R. Edző: Ördög József.

Gsz.: Bella, Bartal, ill. Molnár B., Kovács S. Kiállítva: Vojnisek.

Az ötven percig tíz emberrel játszó lipóti csapat a második félidőben kapujához szegezte az ellenfelét, de a helyzetek sokaságából képtelen volt megszerezni a győztes gólt.

Jók: Litresics, Bolega, Bartal, Bella, ill. Vígh, Nagy L., Molnár M.

Makkos Tamás: – Tíz percet ajándékoztunk az ellenfélnek. Öt játékos kimagasló teljesítményével még tíz emberrel is megnyerhettük volna a mérkőzést.

Ördög József: – Lipóton döntetlent játszani mindenképpen pozitív, bár az eredménnyel egyik csapat sem lehet elégedett.

Beled–Kapuvár 0–1 (0–0)
Beled, 300 néző. V.: Vadász Cs.

Beled: Hegyi – Torma, Abdai, Németh R., Póczik, Horváth I. (Csorba), Varga T., Molnár Z., Bakos (Balassa), Bödecs B., Bödecs D. (Pinczés). Edző: Farkas Ferenc.

Kapuvár: Tüske – Kovács M., Kiss Á., Müller, Papp, Péter, Varga T., Molnár, Nicsenko, Sárándi, Szabó P., Varga B. (Licskai). Edző: Varga József.

Gsz.: Molnár G. Kiállítva: Hegyi.

A vendégek a 94. percben szerezték meg a győztes gólt. A pontosztozkodás igazságosabb eredmény lett volna.

Jók: Németh R., ill. Tüske, Müller, Kiss Á., Papp.

Farkas Ferenc: – Küzdelmes, a múlt hetihez hasonló mérkőzés volt. Az utolsó pillanatban vesztettünk egy pontot.

Varga József: – A meccs előtt azt mondtam a csapatnak, mindegy milyen játékkal, csak a három pont a lényeg. Sajnos a látottak is ezt igazolták.

Lébény–Petőháza 5–1 (2–0)
Lébény, 250 néző. V.: Csirke.

Lébény: Szabados – Kertész (Frank), Kopf, Sallai, Hécz, Nagy Sz., Czeitler, Tóth B. (Erdélyi), Sárközi (Németh D.), Nemes, Alasztics. Megbízott edző: Major Ferenc.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Szabó D., Nagy K. (Honyák), Böcskör, Kovács-Galavics M., Récsei, Hadarics, Ács, Horváth G., Varga B. (Szabó Z.). Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Gsz.: Alasztics (3), Czeitler, Frank, ill. Ács. Kiállítva: Szabó D.

A találkozó első percétől kezdve a hazaiak ragadták magukhoz a játék irányítását, majd a kiállítás után tetszetős, közönségszórakoztató játékkal fölényesen nyertek.

Jók: Alasztics, Czeitler, Sallai, Hécz, Nagy Sz., ill. Hadarics, Bognár.

Major Ferenc: – Nehezen indult, de a vége annál gördülékenyebb lett. Gratulálok a csapatnak a jó játékához.

Kovács-Galavics Frigyes: – Szegény embert még az ág is húzza. Így nagyon nehéz lesz lelket önteni a játékosaimba.

I. G. Gasket-Rajka–DAC Foci 24 1–4 (1–2)
Rajka, 100 néző. V.: Hegedűs A.

Rajka: Madácsi – Kovács P., Derdák, Danovsky, Szabados, Baják, Skoda, Simon, Varga B., Gálik, Végh (Jére). Edző: Cerovsky Péter.

DAC: Kiss A. – Pintér, Mészáros P., Mészáros Zs., Kovács G., Korsós Gy., Tóth D., Vida (Szenftner), Takács, Kurucz (Rácz), Leal (Kulcsár). Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Simon, ill. Leal (3), Tóth D.

Az első félidő kiegyenlített játéka után a hazai együttes nem tudta ráerőltetni az akaratát az ellenfelére, így végül vereséget szenvedett.

Jók: senki, ill. mindenki.

Cerovsky Péter: – A szezon egyik leggyengébb játékát nyújtottuk. Sok hibával futballoztunk, megérdemelten győzött a DAC.

Rokob Péter: – Ma nagyon megmutattuk, hogy csapatot alkotunk. A játék képe alapján is megérdemelt a győzelmünk.

Duna Takarék Megyei I. osztály 10. forduló.