Megyei foci: röpködtek a piros lapok Kapuváron

A Beled idegenben, a Csorna hazai pályán lőtt ötöt a megyei I. osztályban.
WHB-Ménfőcsanak–Fertőszentmiklós 5–3 (0–2)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Czinder.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Kovács Á., Visy (Buza), Kovács M., Dávid, Gajdos (Szalai), Segovits, Kertész, Sütöri, Korsós A. (Menyhárt). Edző: Mayer János.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Dominek, Fábián, Horváth P., Horváth I. (Dancsok), Horváth Cs., Baranyai, Finta, Kalmár, Árki (Gergácz), Horváth T. (Horváth A.). Edző: Finta Zoltán.

Gsz.: Menyhárt (4), Kertész, ill. Kalmár (2), Horváth Cs.

A 15. percben Árki erős lövését a hazai kapus bravúrral kiütötte, de az érkező Kalmár a hálóba lőtt. 0–1. A 40. percben Horváth Cs. futott el a bal oldalon és a kapus mellett a hosszú sarokba lőtt. 0–2. A második félidőben a ménfőcsanaki együttes óriási elánnal támadott, melynek a 70. percben meg is lett az eredménye: a csereként beállt Menyhárt lőtt a hálóba. 1–2. Két perc múlva Kertész 20 méteres szabadrúgása a hálóban kötött ki. 2–2. A 80. percben egy jobb oldali beadás után Menyhárt fejelt a hálóba. 3–2. Nem sokkal később újra Menyhárt villant, aki elvitte a labdát a tétovázó kapus mellett és a hosszú sarokba lőtt. 4–2. Menyhárt cselezett a jobb oldalon, majd óriási gólt lőtt a hosszú felső sarokba. 5–2. A lefújás előtt egy perccel szabadrúgásból Kalmár volt eredményes, kialakítva az 5–3-as végeredményt.

Összességében a második félidei játéka alapján a Ménfőcsanak megérdemelte a győzelmet a korán ünnepelni készülő vendégek ellen.
Jók: Menyhárt, Kertész, Segovits, Visy, ill. Horváth P., Kalmár.

Mayer János: – Azt gondolom, érdemes Ménfőcsanakra meccsre járni. Talán néha örömet is tudunk csempészni a szürke hétköznapokba.

Finta Zoltán: – Úgy gondolom, legalább egy pontot megérdemeltünk volna. A második félidőben nem volt egyenlő a mérce.
Kálmán Tibor

HG Logistic-Győrszemere–Lipót-Pékség 4–0 (1–0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Ábrahám T.

Győrszemere: Takács – Kalcsó, Töltősi (Németh Máté), Fajkusz, Nagy G., Horváth B., Polyák (Németh Márk), Vörös Torma, Herold, Germán, Nyitrai (Pápai). Edző: Germán Ferenc.

Lipót: Endrődy B. – Ásványi, Litresics, Závori (Endrődy I.), Bella, Vojnisek, Bolega (Balás), Bodó, Bartal, Szilasi (Zimonyi), Magyar. Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Herold (2), Vörös Torma, Germán.

Kiállítva: Magyar.

A második játékrészben a hazaiak Herold vezérletével eldöntötték a három pont sorsát.

Jók: Fajkusz, Herold, Polyák, Vörös Torma, ill. Vojnisek, Litresics.

Germán Ferenc: – Második félidei játékunk alapján ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. Hétről hétre javulunk és ez az eredményeinken is meglátszik.

Makkos Tamás: – Nem a vereség ténye fáj, hanem az, hogy a játékosokból hiányzott a vagányság, ami ahhoz kellett volna, hogy versenyben tudjunk maradni.

Kapuvár–Öttevény 1–2 (0–2)
Kapuvár, 200 néző. V.: Móri T.

Kapuvár: Tüske – Kiss Á., Licskai, Müller, Molnár G., Péter, Varga T., Szabó P., Szabó Á. (Somogyi), Varga B., Nicsenko. Edző: Varga József.

Öttevény: Nagy K. – Keszthelyi, Nagy I Roland, Vígh, Bella, Virág, Molnár B. (Jakab), Nagy L., Kovács S. (Hécz), Hegedüs, Nagy II Roland (Wágenhoffer G.). Edző: Ördög József.

Gsz.: Varga B., ill. Hegedüs (2). Kiállítva: Müller, Varga T., Somogyi, ill. Vígh.

A kiállításokkal tarkított, paprikás hangulatú mérkőzésen az első félidei teljesítménye alapján a vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot.

Jók: Licskai, Varga T., ill. Vígh, Nagy II Roland, Hegedűs, Nagy L.

Varga József: – Az első félidőre nincs magyarázat. A másodikban már megpróbáltunk küzdeni, de a játék ekkor sem állt össze. Egy fél szezonra lerendeztek bennünket.

Ördög József: – Győzni jöttünk és meg is nyertük a mérkőzést.

Csorna–Gönyű 5–0 (4–0)

Csorna: Lőre – Szabó A. (Németh Á.), Véghelyi, Fehér, Nagy Sz., Babics, Tóbiás, Nyerges (Csölle), Bognár Zs., Lajtos (Visy), Serfőző. Edző: Varga Péter.

Gönyű: Vörös – Máté, Csákvári (Szalai S.), Terdik, Kertész, Kiss Z., Póczik, Zobák Cs., Böcz B., Végh (Bognár J.), Böcz A. (Herczeg L.). Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Nyerges, Visy, Nagy Sz., Tóbiás, Babics.

Az első félidőben mutatott parádés játékának köszönhetően ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a Csorna.
Jók: mindenki, ill. Kiss Z., Zobák Cs., Terdik.

Varga Péter: – Főleg az első félidőben nagy futómennyiséggel, támadólag léptünk fel, így győzelmünk mindenképpen megérdemelt.

Józsa Péter: – Az eredmény sajnos hűen tükrözi a két csapat céljai közti különbséget, de a második félidőben láttunk biztató jeleket.

Loland-Nyúl–Lébény 3–1 (1–1)
Nyúl, 300 néző. V.: Vadász Cs.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Keszei, Varga Z., Kapa Martin, Varga II P., Kószás, Németh G. (Wolf), Varga Zs., Weiszdorn (Varga R.), Cserháti (Rigó). Edző: Horváth Dénes.

Lébény: Szabados – Hécz (Erdélyi), Kopf, Sallai, Föglein, Frank (Németh D.), Czeitler (Tóth B.), Alasztics, Nagy Sz., Kertész, Nemes. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Varga II P. (2), Rigó, ill. Nemes.

Az osztály színvonalát meghaladó mérkőzésen a második félidőben erőnléti fölénybe került a nyúli csapat, ami a gólokban is megmutatkozott.

Jók: Varga II P. (a mezőny legjobbja), Kószás, Rigó, Weiszdorn, Kapa Márkó, ill. Kopf, Sallai, Nagy Sz.

Horváth Dénes: – NB I-es nézőszám, megyei első osztályú rangadó, legyőzött listavezető. Az edzőnek ilyenkor egy feladata maradt: gratulálhat a csapatának.

Horváth Tamás: – Nagyon jó mérkőzés volt. Sajnos négy játékosom lázasan játszott, többek között a kapusunk is. Talán ennek köszönhető a két potyagól.

Petőháza–Beled 1–5 (1–2)
Petőháza, 200 néző. V.: Kovács B.

Petőháza: Bognár – Nagy K., Horváth S., Kelemen (Horváth G.), Szabó D., Szabó Z., Récsei J. (Honyák), Ács, Böcskör, Bősze, Nagy R. (Kovács Galavics M.). Edző: Bukovits István.

Beled: Gerencsér – Torma, Abdai, Póczik (Zsirai), Horváth I. (Bakos), Pinczés (Varga T.), Németh R., Molnár Z., Kiss D., Bödecs D., Bödecs B. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Horváth S., ill. Abdai (2), Bödecs B., Bödecs D., Kiss D.

A hazaiak elképzelés nélkül játszottak, a belediek sorra vezették veszélyes támadásaikat és győzelmük ilyen különbséggel is megérdemelt.

Jók: senki, ill. Abdai, Póczik, Németh R., Bödecs D.

Bukovits István: – Elnézést kérek a szurkolóinktól. Szép volt, jó volt, elég volt.

Farkas Ferenc: – Örülök, hogy a rég várt győzelmünket egy fontos mérkőzésen szereztük meg. Ilyen eredmény mellett is rengeteg gólhelyzetet hagytunk ki.

DAC Foci 24–Jánossomorja 2–0 (1–0)
Győr, 250 néző. V.: Iván L.

DAC: Kántor – Pintér, Mészáros P., Mészáros Zs., Kovács G., Korsós Gy., Leal, Kurucz, Kovács L. (Vida), Juhász (Rácz), Takács P. (Forrás). Edző: Rokob Péter.

Jánossomorja: Bárdi – Szalai, Farkas K., Tóth G., Fuhrmann, Tóth N., Cseri (Pethő), Papp Zs., Fettik, Sebők (Gaál), Herczeg O. (Varga M.). Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Korsós Gy., Rácz.

A DAC megint egy jó iramú, küzdelmes mérkőzést játszott a szervezetten futballozó Jánossomorjával és a helyzetei jobb kihasználásával megérdemelten győzött.

Jók: Kovács G., Korsós Gy., Kovács L., ill. senki.

Rokob Péter: – Az ember nem szeret közhelyeket nyilatkozni, de most tényleg csak a három pontnak örülhetünk.

Horváth Csaba: – Végig mi birtokoltuk többet a labdát, de a támadó harmadban nem voltunk elég határozottak, ezért fájó vereséget szenvedtünk.

I. G. Gasket-Rajka–Bácsa 1–0 (1–0)
Rajka, 100 néző. V.: Lukácsi Cs.

Rajka: Csiffáry – Gálik, Derdák, Baják, Diviak, Danovsky, Szabados, Karas (Végh), Skoda (Simon), Jére, Varga B. Edző: Cerovsky Péter.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Bokor, Török, Dömötör, Pintér (Kiss B.), Katona V., Bögöly (Szekendi), Dániel (Könye), Guttyán, Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Diviak.

Az első félidő kiegyenlített játéka után a második játékrészben fölényben játszottak a vendégek, de a hazaiak sikeresen megőrizték egygólos előnyüket.

Jók: Szabados, Csiffáry, Baják, Gálik, ill. Katona M., Guttyán.

Cerovsky Péter: – Jobban játszott az ellenfél, de a csapat végigküzdötte a találkozót.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Óriási fölényben játszottunk, de ezúttal hiányzott a gól a játékunkból.

Duna Takarék Megyei I. osztály 7. forduló.

3. Nyúl 14

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 7. forduló.

3. Táp 16

Megyei II. o. Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport 7. forduló.

3. Károlyháza 13

Megyei II. o. Foton Soproni csoport 7. forduló.

3. Egyházasfalu 14

Megyei III. o. Pálya Vasút Győr Kelet 7. forduló.

3. Bőny 17

Megyei III. o. Friss Víz Liga Győr Nyugat 7. forduló.

3. Markotabödöge 15

Megyei III. o. Rajkai Takarék Mosonmagyaróvári csoport 7. forduló.

3. Mecsér 15

Megyei III. o. Rajkai Takarék Csornai csoport 7. forduló.

3. Farád 10

Megyei III. o. Foton Soproni csoport 7. forduló.

NB I: A Videoton legyőzte a Diósgyőrt is

A Kecskemét megszerezte első hazai győzelmét, a DVSC viszont Pakson sem tudott nyerni. Tovább olvasom