2017. 09. 19. kedd - Vilhelmina 12°C | 17°C Még több cikk.

Megyei foci: nyert a Kapuvár, a Beled és a Gönyű is

Az összes eredmény itt. A SFAC–Und mérkőzés 4-2-nél félbeszakadt. 13-at rúgott a Csikvánd.
WHB-Ménfőcsanak–Petőháza 2–1 (2–1)
Győr-Ménfőcsanak, 150 néző. V.: Péter G.

Ménfőcsanak: Kormos – Kovács Á., Bognár, Kovács M., Segovits, Kertész, Gajdos, Polyák, Kövecses (Tóth M.), Korsós A. (Buza), Iskum (Enyingi). Edző: Mayer János.

Petőháza: Bognár D. – Nagy K., Horváth S., Récsei J., Nagy R., Farkas Cs. (Szabó Z.), Böcskör, Kovács Galavics M., Horváth G. (Petrik), Szabó D., Ács. Edző: Takács Csaba.

Gsz.: Korsós A. (2), ill. Ács.

Egyperces gyászszünet előzte meg a találkozót. A jelenlévők Gangl Andrásra emlékeztek, aki a ménfőcsanaki sportegyesület vezetőségi tagja, a polgárőrség megyei elnöke és a részönkormányzat vezetője volt. A hazai együttes fölénye korán góllá érett. A 4. percben egy beadást követően Korsós A. fejelt a hálóba. 1–0.
10. p: Újabb gólt lőhetett volna a csatár, de a saját maga által kiharcolt tizenegyest az ellenfél kapusa hárította. A 17. percben újabb gólt fejelt Korsós A. 2–0.
Az első félidő végén szépítettek a vendégek. Szinte az első támadás után egy jobb oldali beadást követően Ács fejelt a hálóba. 2–1.
A második félidőre egy bátrabb Petőháza jött ki a pályára, de amíg az első negyvenöt percben futballt is láthattak a szurkolók, addig a másodikban mindkét csapat rendkívül sok hibával, pontatlanul játszott. Összességében izzadságszagú hazai győzelem született, így a Ménfőcsanak komoly lépést tett annak érdekében, hogy a dobogón fejezze be a bajnokságot.

Jók: Korsós A., Segovits, ill. mindenki.

Mayer János: – Jelenlegi helyzetünkben, a három nap alatt lejátszott két mérkőzés és a sok sérült játékos tudatában értékes győzelmet arattunk.

Takács Csaba: – Bár az első húsz percet átaludtuk, a mérkőzés összképe alapján az egyik pontot megérdemeltünk volna.
Kálmán Tibor

Kapuvár–DAC 1912 2–0 (1–0)
Kapuvár, 250 néző. V.: Szabó Z.

Kapuvár: Tüske – Kovács M., Licskai, Müller, Szabó P., Horváth A., Péter, Kleizer, Szabó Á. (Németh B.), Nicsenko (Markó N.), Varga B. (Bársony B.). Edző: Varga József.

DAC: Kiss A. – Kovács G., Horváth R., Feczkó (Magyaróvári), Kulcsár Á., Korsós Gy., Tóth D., Kovács L., Németh B., Kurucz, Kő. Edző: Szepessy László.

Gsz.: Varga B., Kleizer.

Kiállítva: Szabó P., ill. Tóth D.

A sokkal többet támadó kapuvári csapat – amely még egy tizenegyest is elhibázott – megérdemelten tartotta otthon a bentmaradáshoz elengedhetetlen három pontot.

Jók: Kleizer, Müller, Horváth A., ill. Kiss A., Korsós Gy., Kurucz.

Varga József: – Nehéz volt feltörni a sündisznóállásba húzódó győriek védelmét. Ezúttal nem érdekel a gyengébb játék, megvan a létfontosságú győzelem.

Szepessy László: – Nagyon jó csapat otthonában, nyílt mérkőzésen, jól játszva, súlyos egyéni hibák miatt veszítettünk.

Csorna–Koroncó 2–2 (2–0)
Csorna, 200 néző. V.: Radasics.

Csorna: Lőre – Véghelyi, Csonka, Fehér, Nagy Sz., Szabó A., Vörös Torma (Visy), Molnár G., Kiss M. (Varga Levente), Varga László, Varga T. (Győrvári). Edző: Varga Péter.

Koroncó: Katona – Menyhárt (Jakab), Závori, Mészáros P., Hegyi, Bodó N., Balás (Schwarz), Török, Dombi, Kovács Z., Dávid (Bodó M.). Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Vörös Torma, Varga T., ill. Kovács Z., Balás.

A mérkőzésen látottak alapján a kapuig kétszer eljutó vendégcsapat megérdemelten szerzett pontot, ám a találkozó krónikájához hozzátartozik, hogy a hazaiak véleménye szerint jogosan kérnek számon két nyilvánvaló, meg nem adott büntetőt a végig gyengén teljesítő játékvezetői hármason.

Jók: Kiss M., ill. mindenki.

Varga Péter: – Már megnyert mérkőzésen az ellenfél két talált góllal egyenlített. A játékvezető két büntetővel maradt adós, emellett a vendégeket dicséret, minket súlyos kritika illet.

Makkos Tamás: – A héten történtek után nem tudok mást mondani, csak annyit, hogy a játékosaim igazi sportemberek.

Gönyű–I. G. Gasket-Rajka 3–0 (0–0)
Gönyű, 100 néző. V.: Nyerges.

Gönyű: Kolozsvári – Pankovics, Mikli (Somogyi), Kugler, Kiss Z., Molnár T., Máté Sz., Böcz, Horváth G., Varga G. (Michnyoczki), Varga Cs. Edző: Kertész Balázs.

Rajka: Madácsi – Derdák, Diviak, Szabados (Régely), Kovasich, Danovsky, Baják, Darázs, Schmatovich (Józsa), Gálik, Novak. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Mikli (2), Baják (öngól).

A Gönyű sokkal jobban játszott az ellenfelénél és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert. Somogyi Patrik személyében egy 15 éves játékos is bemutatkozott a hazai csapatban.

Jók: mindenki, ill. senki.

Kertész Balázs: – Tizenegyen maradtunk, de úgy néz ki, ez tesz jót nekünk.

Cerovski Péter: – A hazai csapat többet tett a győzelemért. Mi rosszul játszottunk, mintha kirándulni jöttünk volna. Sajnos a játékosaink megelégedtek az eddigi eredményekkel.

Jánossomorja–Beled 2–3 (2–1)
Jánossomorja, 150 néző. V.: Baán.

Jánossomorja: Bári – Szalai, Kopf, Fuhrmann, Gaál, Cseri G., Hegedüs, Sebők, Szalka, Salamon, Pethő, (Zsebedics). Edző: Zalka Péter.

Beled: Hegyi – Torma, Németh R., Csorba, Molnár Z. (Póczik), Horváth I., Kiss D., Bödecs, Szűcs, Pinczés (Nagy Z.,) Varga T.. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Sebők, Szalka, ill. Kiss D. (2), Molnár Z.

A Jánossomorja szerezte meg a vezetést, ám egy büntetőt is elhibázott, sőt, a második félidőben a hazaiak számolatlanul hagyták ki a helyzeteiket és ezt a bentmaradásért küzdő vendégek megbüntették.

Jók: senki, ill. Hegyi, Torma, Kiss D., Molnár Z.

Zalka Péter: – Sikerült saját magunkat megverni.

Farkas Ferenc: – Gratulálok a csapatnak a győzelemhez. Ezzel lehetőséget teremtettünk magunknak arra, hogy az utolsó fordulóban kiharcoljuk a bentmaradást.

Lipót-Pékség–Lébény 2–2 (0–2)
Lipót, 200 néző. V.: Iván L.

Lipót: Endrődy B. – Bella, Ásványi, Litresics, Umathum, Vojnisek, Tóth N. (Frick), Ködmön (Endrődy I.), Zimonyi, Gál (Hegyi), Magyar. Edző: Horváth Tamás.

Lébény: Szabados – Kovács K. (Kollár), Nagy Sz., Sallai, Sárközi, Németh D., Czeitler, Nemes (Élő), Tóbiás, Bencze, Lanzendorfen. Edző: Császár Béla.

Gsz.: Zimonyi, Magyar, ill. Lanzendorfen, Kovács K.

Nagy iramú mérkőzésen az első félidőben mutatott játékával a Lébény meglepte a lipóti csapatot. A második játékrészben a hazaiak egyenlíteni tudtak, de a győzelmet már nem tudták megszerezni, pedig lett volna rá lehetőségük.

Jók: Litresics, Zimonyi, Magyar, ill. Sallai, Szabados, Lanzendorfen.

Horváth Tamás: – Szokás szerint ismét kétgólos hátrányba kerültünk. Felálltunk belőle, de a nagy akarásunk ellenére nem sikerült feltenni az i-re a pontot.

Császár Béla: – Értékes pontot szereztünk egy jó csapat otthonában, de majd meglátjuk, ez mire lesz elég.

Öttevény–Bősárkány 2–2 (0–1)
Öttevény, 100 néző. V.: Czinder.

Öttevény: Molnár M. – Keszthelyi, Benkő, Wágenhoffer G., Bella, Molnár B., Bodor (Molnár N.), Kovács S., Peczár, Vígh, Rácz R., (Wágenhoffer Sz.). Edző: Ördög József.

Bősárkány: Németh I. – Tóth T. (Varga P.), Szabó A., Farkas G., Burián, Buti, Rácz P., Soós, Baán Sz., Fekete Z., Nagy A. Edző: Szalka Péter.
Gsz.: Wágenhoffer G., Bodor, ill. Baán Sz., Buti.

Ellentétes félidők után a 92. percben lőtt bombagóllal mentettek pontot a vendégek.

Jók: Wágenhoffer G., Vígh, Kovács S., ill. Farkas G., Buti, Burián, Szabó A.

Ördög József: – A második félidei játékunk megfelelt az elvárásainknak, a kihagyott helyzeteink miatt viszont pontot vesztettünk.

Szalka Péter: – Az első félidőben a Bősárkány, a másodikban az Öttevény játszott jobban, így az eredmény reális.

Megyei III. osztály, Soproni "B" csoport 26. forduló

SFAC–Und 4-2-nél félbeszakadt, mert az Undból kiállítottak 3 játékost.
Fertőrákos–Nagylózs 2-2
Zsira–Harka 0-8
Balf–Sarród 6-3

Kovács Ágnest is tagjává avatja az úszóhírességek csarnoka

Kovács Ágnes, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszó is bekerül a vizes sportok legkiválóbbjait tömörítő nemzetközi hírességek egyesült államokbeli csarnokába. Tovább olvasom