2018. 04. 23. hétfő - Béla 13°C | 25°C Még több cikk.

Megyei foci április 24-25.

Nyert a Győrladamér, a szomszédvárak találkozóját Abdán az Öttevény nyerte. Egy tucatot lőtt a Bezenye a Várbalognak.

Megyei I. o.
Győrszemere-Petőháza 3-1 (2-0)
Győrszemere, 200 néző. V.: Hofbauer D.
Győrszemere: Takács N. - Regner, Baracskai, Szalai K. (Máj), Barabás, Kapitány, Török (Boros), Pápai, Makkos (Gollovitzer), Herold, Fürst. Edző: Gyurmánczi Attila.
Petőháza: Gyűrű - Nyitrai (Varga B.), Riedinger, Bebes (Deák), Németh T., Pokrocz, Hangya (Gundics), Huber, Müller, Hadarics, Szalai V. Edző: Gosztola József.
Gsz.: Herold (2), Pápai, ill. Pokrocz.
A 8. percben Takács, a hazai kapus kifut gólhelyzetben. A 11. percben Makkos-Herold összjáték után Herold bal oldalról kilőtte a bal alsó sarkot. 1-0. A 19. percben Török egy kifejelt labdát kapura lőtt, Pápai fejjel csúsztatott a hálóba. 2-0. A 25. percben Takács kifutva lábbal mentett a vendégek elől. A 30. percben Herold bal oldalról belőtt labdáját Fürst elől a védők kirúgták. Gólhelyzet volt. A 40. percben Barabás a gólvonalról mentette Szalai V. lövését. A 48. percben a vendégkapus egy beadásnál kiejtette a labdát, amiből Regner föléje helyezett. A 61. percben Herold lövését védte a vendégek kapusa. A 64. percben Müller 20 méteres lövését védte Takács. A 73. percben Pápai ugratta ki Heroldot nagyon jó labdával bal oldalon, aki szintén futtából kilőtte a bal alsót. 3-0. A 77. percben Gundics lőtt mellé. A 85. percben Herold-Fürst szép támadás után Fürst a kapusba lőtt. A 87. percben a vendégek szép támadásból Pokrocz révén szépítettek. 3-1.
Kitűnő időben, nagyon jó pályán, a több helyzetet kidolgozott hazai csapat megérdemelten tartotta otthon a három pontot a szimpatikus és időnként jól játszó ellenféllel szemben. Sportszerű mérkőzés volt, a kiosztott sárga lap indokolatlanul sok volt.
Jók: Takács N., Szalai K., Herold, Gollovitzer, ill. Pokrocz, Németh T.
Gyurmánczi Attila: - Fontos győzelem volt, gratulálok a fiúknak.
Gosztola József: - „Kevés a lázadó és a vég oly közel, nincs bocsánat semmiért, a jóra rossz felel."

Fertőszentmiklós-Lébény-Goldschmidt 2-0 (1-0)
Fertőszentmiklós, 400 néző. V.: Édelmayer.
Fertőszentmiklós: Kovács Zs. - Németh A., Steinter, Hatejer, Biacsics (Ősze), Mentes, Gombás, Bors (Bognár A.), Dancsok, Horváth I., Ábrahám (Horváth II T.). Edző: Deák Gábor.
Lébény: Kopp - Mészáros, Kószás, Sallai, Kopf, Samu (Bagoly), Lénárt (Csehi), Németh T., Kovács Gy., Hegedűs T., Hegedüs B. (Makai). Edző: Keglovich Ferenc.
Gsz.: Ábrahám (2).
Felfokozott érdeklődés kísérte az új hazai edző bemutatkozását. A támadó szellemben és lelkesen futballozó fertőszentmiklósiak sok helyzetet elhibáztak, így akár nagyobb arányú is lehetett volna a győzelem.
Jók: Steiner, Hatejer, Gombás, ill. senki.
Deák Gábor: - A sok kihagyott gólhelyzet a végén majdnem megbosszulta magát, de így sem férhetett kétség a győzelmünkhöz.
Keglovich Ferenc: - Ha elfogy a tudás, van még hit és akarat, ha ezek is hiányoznak, csak vereség lehet a végeredmény. Jól asszisztáltunk az új edző beilleszkedéséhez.

Jánossomorja-Kapuvár 1-0 (1-0)
Jánossomorja, 350 néző. V.: Czinder.
Jánossomorja: Gyurics - Némedi, Szabados, Kompis (Szalai Zs.), Fuhrman, Mikhely, Hegedűs, Nagy G., Winter (Markó), Szeitz (Szalka), Cseri. Edző: Király József.
Kapuvár: Jánics - Áder, Licskai, Kun, Kiss Á., Dominek (Molnár A.), Tóth B., Nyerges, Kocsis, Markó (Végh), Kleizer. Edző: Kovács Lajos.
Gsz.: Nagy G.
Küzdelmes mérkőzésen a hazaiak többet veszélyeztettek a bártan játszó Kapuvár ellen. Egy jogos tizenegyest értékesítettek a hazaiak, és ezzel megérdemelten tartották otthon a három pontot.
Jók: mindenki, ill. Kun, Tóth, Kleizer.
Király József: - Izzadságcseppek nélkül nincs győzelem.
Kovács Lajos: - A játék képe alapján a döntetlen jóval reálisabb eredmény lett volna.

Abda-Öttevény 0-2 (0-0)
Abda, 300 néző. V.: Szabó Gy.
Abda: Laukó - Fazakas, Baranyai, Csöndes, Frank, Csanaki, Szabó T., Knauz, Juhász, Gellén (Puter), Magyar (Antalovits). Edző: Horváth Dénes.
Öttevény: Nagy K. - Tóth K., Molnár N., Balogh D., Tandari, Nagy L., Király (Pintér), Milanovich, Bognár Zs. (Konrád), Fábián, Molnár B. Edző: Siska Attila.
Gsz.: Molnár B., Fábián.
A vendégek egy kontratámadás után szereztek vezetést, lekontráztak, így Molnár B. megszerezte a vezetést a vendégek javára. 0-1. Ezután több lehetősége is volt a hazai csapatnak, de Fábián vitatható góljával a 70. percben az Öttevény megszerezte a győzelmet.
Jók: Baranyai, Csanaki, ill. mindenki.
Horváth Dénes: - Rúgott gól nélkül nehéz nyerni, szinte lehetetlen.
Siska Attila: - Az üzemzavart elhárítottuk, a gépezet beindult. Ha kitart az üzemanyag, a jövő héten folytatjuk.

Csinód-Győrladamér-Loland-Nyúl 1-0 (1-0)
Győrladamér, 200 néző. V.: Görög M.
Győrladamér: Pánczél - Dénes, Bordás, Béli Z., Markó (Kellner), Kovacsics I., Kovacsics G., Huszka, Ördög (Babos), Szakáll (Komjáthy), Hamed. Edző: Virág Attila.
Nyúl: Varga P. - Gayer, Bognár Á., Vígh, Varga Z., Wágenhoffer (Csigó), Kiss Z., Németh G., Németh D., Bognár J. (Fürst), Cserháti (Györe). Edző: Horváth György.
Gsz.: Bordás.
Kitűnő játékvezetés mellet a rendkívül fegyelmezetten játszó hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott.
Jók: mindenki, ill. Varga P., Bognár Á.
Virág Attila: - Ide nekünk az oroszlánt.
Horváth György: - Gratulálok a rendkívül lelkesen játszó Győrladamérnak. Csapatomban sokan mélyen tudásuk alatt játszottak.

Pannonhalma-Koroncó 5-1 (2-0)
Écs, 150 néző. V.: Farkas.
Pannonhalma: Boczkó - Németh L., Ress A., Balogh I., Ferenczi D., Ress T., Novák, Horváth M., Németh Cs. (Kulcsár), Ferenczi G. (Varga Cs.), Erdélyi (Koroknai). Edző: Novák Béla.
Koroncó: Barta - Bácskai, Nagy T., Farkas (Varga R.), Süveges, Szabó L., Kovalovszki, Klement, Füleki (Wágenhoffer), Présing, Mikli. Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Ferenczi G. (2), Horváth M., Erdélyi, Koroknai, ill. Kovalovszki.
A mérkőzés képe alapján teljesen megérdemelt a hazai csapat sikere, és a különbség sem túlzó.
Jók: mindenki, ill. senki.
Pánczél Gábor, a Pannonhalma SE elnöke: - Szeretnék köszönetet mondani az écsi sportegyesületnek pályájuk rendelkezésre bocsátásáért. Csapatunk megmutatta, hogy kellő hozzáállással jó eredményekre képes, a játékosok győzelemmel köszöntötték edzőjüket névnapja alkalmából.
Józsa Péter: - Megalázó és elgondolkodtató vereséget szenvedtünk.

Táp-WHB-Ménfőcsanak 1-2 (0-1)
Táp, 250 néző. V.: dr. Egedy.
Táp: Dold - Pongrácz A. (Csizi), Czigler, Kiss A., Száraz, Papp G., Tóth B., Horváth L., Pintér Tivadar (Tóth T.), Molnár I., Csőre T. (Mácsai). Edző: Csőre István.
Ménfőcsanak: Csiszár - Reizer, Pintér Tamás, Mészáros P., Mészáros Zs., Forika (Nagy Z.), Ladiszlaidesz, Balás (Tóth Sz.), Segovits, Korsós, Herczeg. Edző: Hajszán Gyula.
Gsz.: Czigler, ill. Korsós (2).
Kiállítva: Reizer.
Parázs hangulatú mérkőzésen egy erősen vitatható tizenegyesből szerezte meg a győztes gólt a Ménfőcsanak.  A második félidőben a hazaiak mindent megtettek a győzelemért, de minden pályán lévőt nem tudtak legyőzni.
Jók: Dold, Tóth B., Kiss A., Papp G., ill. Csiszár, Mészáros Zs., Segovits, Herczeg, Korsós.
Horváth László, a Táp elnöke: - Jobb csapattól nem szégyen kikapni, de több meccsen keresztül sajnos az eredményeket több tényező is befolyásolja. A mai mérkőzésen is ezt tapasztaltuk.
Hajszán Gyula: - Ha kihasználjuk a helyzeteket, a vége nem lett volna ilyen paprikás. Gratulálok a jól játszó Tápnak.

Nagyszentjános-Szany 3-2 (2-2)
Nagyszentjános, 100 néző. V.: Szántai.
Nagyszentjános: Hiba - Varga, Kerékgyártó, Mismás, Körmendi, Molnár, Kertész, Tankovics (Vollai) Nagy, Csanaki, Domján (Herczegh). Edző: Kertész Balázs.
Szany: Hegedűs T. - Horváth R., Szemeti, Szalai, Samu, Sebesi, Kovács (Varga P.), Polhammer (Hegedűs N.), Kiss T., Balázs (Eőry), Kiss L. Edző: Dombi László.
Gsz.: Nagy, Tankovics, Vollai, ill. Horváth R. (2).
A két csapat jó iramú mérkőzéséhez csak a játékvezető nem nőtt fel. Igazságos hazai győzelem született.
Jók: Molnár, Nagy, Tankovics, ill. senki.
Kertész Balázs: - Időnként jól játszottunk, az indulatos, gólgazdag mérkőzés jól kiszolgálta a nézőket.
Dombi László: - Nagyon kemény mérkőzésen úgy érzem a döntetlen igazságosabb lett volna. Véleményem szerint a játékvezetők más szintet képviseltek, negatív irányban.

Fiat Riegler Győri csoport
Ikrény-Mezőörs  4-0 (2-0).  Gsz.: Pogány (2), Láncos, Szabados.
Vámosszabadi-Gönyű  2-2 (1-1).  Gsz.: Homolya, Szalai S., ill. Tímár D. (2).
Intertec Ablak Bajcs-Győrszentiván  2-0 (1-0).  Gsz.: Czeiter, Karácsonyi.
Bácsa-Téti Sokoró  1-2 (1-1).  Gsz.: Pordán, ill. Hujber T., Limpakter.
Bőny-WHB-Győrújbarát  4-6 (0-3).  Gsz.: Máté Zs. (3), Szimler, ill. Esztergomi (2), Czifrik, Sulyok, Váczi, Malkovics.
Pér-Ifjú Kenyér Börcs  1-2 (0-1).  Gsz.: Gombolai, ill. Ifjú T., Vizler.
Kajárpéc-Herold Trans-Felpéc  4-0 (0-0).  Gsz.: Zsédely (2), Horváth N., Szénaiszter.
Töltéstava-Győrújfalu  3-0 (0-0).  Gsz.: Németh G. (2), Varga K.

16 Bőny 23 1 0 22 23 - 120 3

*Vámosszabaditól 1, Töltéstavától 15 pont levonva.

Orchidea Hotel Mosonmagyaróvári csoport
Enese-Hédervár 1-1 (1-0). Gsz.: Gyurasits, ill. Lajos K.
Károlyháza-Győrsövényház 0-1 (0-0). Gsz.: Fehér L.
Dunasziget-Dunakiliti 0-1 (0-0). Gsz.: Zuppán.
Mosonszentmiklós-Agro Wirt-Mosonszolnok 4-0 (3-0). Gsz.: Finta (2), Németh (2).
Püski-Rajka 1-5 (0-2). Gsz.: Tonomár, ill. Józsa, Balogh, Fogl, Váli, öngól.
Kunsziget-Bősárkány 1-6 (1-1). Gsz.: Eperjesi, ill. Horváth R. (2), Marics (2),. Nyerges, Farkas G.
Dunaszeg-G+Solar Rábapatona 7-1 (3-0). Gsz.: Bari (2), Kiss B. (2), Balogh M. (2), Rónaszéki, ill. Glázer G.
Máriakálnok-Hegyeshalom 6-1 (2-0). Gsz.: Tasnádi (3), Szelle (2), Fléner, ill. Csányi.

Erste Leasing Soproni csoport
Egyházasfalu-Osli 2-0 (1-0). Gsz.: Kiss D., Pálfi P.
Répcementi SE-Rábakecöl 4-4 (2-3). Gsz.: Bársony, Takács R., Horváth R., Halász R., ill. Ács Z. (3), Major B.
Ágfalva-Veszkényi Tordosa 0-1 (0-0). Gsz.: Ivánkovics.
Lövő-Mihályi 6-1 (3-0). Gsz.: Bősze, Szabó S., Kontor D., Savanyó, Takács, Molnár, ill. Varró A.
Szil-Sopronkövesd 3-5 (1-3). Gsz.: Füzi Sz., Kovács Gy., Zsirai N., ill. Kári-Horváth G. (3), Takács L. (2).
Beled-Rábapordány 2-0 (0-0). Gsz.: Varga T., Kovács L..
Tercia-Fertőendréd-Kóny 3-3 (2-1). Gsz.: Szabó Z. (2), Bőhm., ill. Máté M., Horváth G., Illyés A.
Fertőrákos-Köves Estrich Hegykő 3-4 (1-2). Gsz.: Orbán Á., Keszeg J., Herczeg E., ill. Varga D. (2), Varga A., Pintér L.

Agroker Győri csoport
Nyalka-Mindszentpuszta 0-1 (0-1). Gsz.:  Mészáros G.
Győrasszonyfa-Bakonyszentlászló 1-2 (0-2). Gsz.: Imre B., ill. Wágenhoffer F. (2).
Veszprémvarsány-Écs 1-2 (0-0). Gsz.:  Gyöngyösi, ill. Zabó, Bán.
Sokorópátka-Gyarmat 3-2 (2-0). Gsz.: Szabó M., Lascsik Zs., Lascsik Gy., ill. Herold, Bubernik.
Csikvánd-Gyömöre 1-2 (0-0). Gsz.: Véland, ill. Schauer L., Szalai R.
Tényő-Rábaszentmihály 3-0 (2-0). Gsz.: Vörös-Torma G., Jelencsics, Mikola.
Szerecseny-Sasfészek 4-0 (2-0). Gsz.: Józsa D., Oláh L., Bolla Á., Szóka K.
Győrság-Pázmándfalu 8-1 (2-0). Gsz.: Varga K. (4), Kalmár Z. (3), Szabó Zs., ill. Szücs N.

1 Csikvánd 23 16 2 5 75 - 22 50
2 Mindszentpuszta 23 15 4 4 67 - 33 49

Ziccer Sport Mosonmagyaróvári csoport
Lébény II-Dunaszentpál 1-9 (0-5). Gsz.: Unger, ill. Szabó R. (3), Vadász Z. (3), Fekete, Németh J., Szüts (öngól).
Abda II-Kimle 4-0 (2-0). Gsz.: Takács P. (3), Fazekas Cs.
Mosonszentmiklós II-Rárói Pékség Ásványráró 2-2 (0-0). Gsz.: Szabó M., Hécz, ill. Vadász I., Ásványi.
Bezenye-Várbalog 12-1 (6-0). Gsz.: Kozmer M. (4), Németh Sz. (3), Smodics, Darázs, Gaszner, Földes, Puhovich, ill. Nagy G.
Mecsér-Halászi 3-3 (2-3). Gsz.: Tolnai (2), Hécz, ill, Stetkowski, Schneider, Cseh.
Újrónafő-Nádorváros 7-2 (4-1). Gsz.: Bagoly (4), Maráczi (2), Borsodi, ill. Leitner, Marák.
Levél-Győrzámoly 1-3 (1-0). Gsz.: Rácz G., ill. Bognár A., Plangenauer, Berke.
Darnózseli-MITE 3-2 (1-2). Gsz.: Hortobágyi (2), Takács P., ill. Bailkó (2).

16 Mecsér 21 0 5 16 24 - 76 5

*Abda II-től 3, Nádorvárostól 6 pont levonva.

Sport Team 2007 Csornai csoport
Rábaszentandrás-Egyed 3-3 (0-1). Gsz.: Lendvai D. (2), Csonka A., ill. Póti, Kuti, Szarka.
Rábatamási-Bezi 3-0 (1-0). Gsz.: Menyhárt, Roncs, Lakatos.
Farád-Barbacs 2-1 (1-1). Gsz.:  Szabó Z., Fenyő Z., ill. Pulai G.
Acsalag-Bágyogszovát 2-5 (1-2). Gsz.: Dobsa T., Horváth L., ill. Horváth A. (2), Mészáros S., Nagy P., Horváth Zs.
MBK Plast-Rábacsécsény-Vág 3-1 (2-1). Gsz.:  Máté L. (3), ill. Erdélyi J.
Rábacsanak-Jobaháza 4-1 (1-1). Gsz.: Németh A., Vági Z., Horváth II. L., Menyhárt G., ill. Magyar J.
Bodonhely-Szilsárkány-Pásztori 0-1 (0-1). Gsz.: Herczeg T.
Markotabödöge-Szárföld 9-0 (2-0). Gsz.: Tömböly T. (3), Lőrincz T. (2), Horváth V. (2), Hegedűs L., Nagy Zs.

Arrabona-Agro Kapuvári csoport
Salus Autócentrum-Vitnyéd-TITA Elektro-Agyagosszergény 10-0 (3-0). Gsz.: Herbsz (4), Kiss Á. (2), Horváth I., Csapó N., Papp N., Varga B.
Csapod-Répcevis 2-3 (1-1). Gsz.: Németh Z. (2), ill. Horváth G. (2), Komonszky.
Somin-Nomis Nagycenk-Zsira 1-0 (1-0). Gsz.: Horváth T.
Babót-Iván 1-3 (1-1). Gsz.: Fogl, ill. Kondor L. (3).
Himod-Újkér 1-0 (1-0). Gsz.: Oltyán S.
Sollux-Harka-Magyarkeresztúr 1-3 (1-1). Gsz.: Husztrik, ill. Bors T. (2), Fülöp Gy.
Fertőd-Sopronhorpács 8-1 (3-0). Gsz.: Ignácz (3), Böröndi (2), Pálfy (2), Vécs, ill. Mészáros.

Szany II-Sopron Boys elmaradt.
Kisfalud-Pereszteg 1-11 (1-7). Gsz.:  Rozsics, ill. Koloszár (3), Gazdag (2), Máyer, Csaplovics, Virág, Horváth A., Bognár, Botka.
Sarródi Ászok-Goldschmidt FC 2-2 (1-2). Gsz.:  Ősze P., Szalai M., ill. Varga Z., Boros A.
Nagylózs-SFAC 3-0 (1-0). Gsz.: Szigethy Sz., Kovács Sz., Cenki P.
Fertőszéplak-Und 2-2 (0-0). Gsz.: Tóth, Lajber, ill. Hrebik, Alasz.

Férfi kézilabda BL, negyeddöntő: Barcelona-MKB Veszprém 33-27

Az MKB Veszprém hatgólos, 33-27-es vereséget szenvedett a Barcelona otthonában a férfi kézilabda… Tovább olvasom