2017. 03. 24. péntek - Gábor, Karina 5°C | 16°C Még több cikk.

Megyei foci - Idegenben győzött a Csorna és a Győrszemere

NB II: gyirmóti győzelem. NB III: mosonmagyaróvári vereség. Ötöt rúgott a Pannonhalma, a Babót és a Bajcs.

Nyúl, 250 néző. V.: Péter G.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Keszei, Varga Z., Kapa Martin, Varga II P., Kószás, Németh G. (Csorvásy), Varga Zs., Cserháti B. (Weiszdorn), Rigó (Gayer). Edző: Horváth Dénes.

DAC: Kiss A. – Szenftner (Czetti), Pintér, Mészáros P., Kovács G., Korsós Gy., Vida (Rácz), Kurucz, Juhász, Vados, Forrás (Kulcsár). Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Rigó (2).

A nyúli együttes magához ragadta a kezdeményezést és a 24. percben a vezetést is megszerezte: Varga II P. beadása után a rövid sarok felé érkező Rigó gyönyörűen pörgetett a kapuba. 1–0. A 37. percben Varga Zs. beadását követően Rigó fejelt a kapuba. 2–0.

Összességében a Nyúl jobb arányban használta ki a helyzeteit és akár nagyobb különbségű győzelmet is arathatott volna.

Jók: Keszei, Kapa Martin, Németh G., Varga Zs., Rigó, ill. Kiss A., Mészáros P., Juhász.

Horváth Dénes: – Nyúli szerepvállalásunk nagy eredménye, hogy egy ilyen patinás csapat ellen már esélyesként tekintenek ránk. Játékosaim felé pedig elismerés jár azért, mert éltek is ezzel.

Arnold Csaba klubigazgató: – Az első félidőben a Nyúl kíméletlenül kihasználta a hibáinkat. A második játékrészben a játékunk alapján nekünk sincs okunk a szégyenkezésre.

Fertőszentmiklós–HG Logistic-Győrszemere 0–1 (0–0)
Fertőszentmiklós, 200 néző. V.: Hegedűs.

Fertőszentmiklós: Csóka – Dominek (Fábián), Németh A., Horváth P., Dancsok (Mentes), Finta, Horváth T., Horváth Cs. (Bellovics), Árki, Kalmár, Ábrahám. Edző: Finta Zoltán.

Győrszemere: Takács – Nagy G., Töltősi, Fajkusz, Kalcsó, Horváth B. (Pápai), Polyák, Germán, Nagy L. (Nyitrai), Vörös Torma, Herold (Németh M.). Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Vörös Torma.

Unalmas, eseménytelen első félidő után hamar vezetést szerzett a vendégcsapat. Utána hiába támadott a Fertőszentmiklós, a rutinos vendégek megőrizték előnyüket és megérdemelten nyertek.
Jók: Németh A., ill. Nagy G., Kalcsó, Vörös Torma.

Finta Zoltán: – Remélem, mindenki elgondolkodik azon, hogy az egyéni felelősség alól nem lehet mindig kibújni.

Germán Ferenc: – A mai mérkőzésen a helyzetek alapján több góllal kellett volna nyerni. A sok kihagyott helyzet a végén majdnem megbosszulta magát.

Gönyű–Petőháza 0–0
Gönyű, 100 néző. V.: Lovasi I.

Gönyű: Vörös – Máté, Zobák B., Terdik, Kertész, Kiss Z., Póczik R., Zobák Cs. (Csákvári), Böcz B., Végh (Bognár J.), Böcz A. (Herczeg). Edző: Józsa Péter.

Petőháza: Bognár D. – Horváth S., Kelemen, Szabó D., Szabó Z. (Ács), Böcskör, Nagy R., Kovács Galavics M., Récsei, Honyák (Horváth G.), Hadarics. Edző: Kovács Galavics Frigyes.

Kiállítva: Zobák B.

Az első félidőben mindkét csapat sok helyzetet dolgozott ki, de ezek ki is maradtak.  A második játékrészben mindkét együttes eldönthette volna a maga javára a találkozót. Igazságos eredmény született.

Jók: Vörös, Máté, Kertész, ill. Récsei, Kovács Galavics M., Hadarics.

Józsa Péter: – Mindkét együttesnek volt meccslabdája, de egyik sem tudott élni vele. Az utolsó negyedórában tíz emberrel is nagyot küzdött a csapat.

Kovács Galavics Frigyes: – Mentálisan sokat léptünk előre. Sok helyzetet dolgoztunk ki, de sajnos egyet sem tudtunk értékesíteni, így a döntetlen igazságosnak mondható eredmény.

Lébény–I. G. Gasket-Rajka 1–1 (0–0)
Lébény, 250 néző. V.: Móri.

Lébény: Szabados – Kertész (Frank), Kopf, Sallai, Hécz, Czeitler, Nagy Sz., Föglein, Sárközi (Németh D.), Nemes (Tóth B.), Alasztics. Edző: Horváth Tamás.

Rajka: Csiffáry – Kovács P., Derdák, Diviak, Danovsky, Szabados, Sándor, Skoda (Végh), Simon (Jére), Varga B., Molnár T. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Nagy Sz., ill. Danovsky. Kiállítva: Hécz.

Az első félidőben mezőnyfölényben játszott a hazai gárda, de a jól záró vendégvédelem mellett ritkán kerültek gólhelyzetbe. A szünet után a lébényiek szerezték meg a vezetést, de a rajkaiak egyenlíteni tudtak.

Jók: Nagy Sz., Kopf, ill. Szabados, Kovács P.

Horváth Tamás: – Nagy fölényben játszva a vezetést is megszereztük, de ahhoz, hogy ne kapjunk gólt, jobban kell összpontosítani.

Cerovsky Péter: – A sok hiányzó miatt tartottunk a mérkőzéstől, de végül kilenc rajkai születésű játékossal is sikerült egyenlíteni.

Beled–WHB-Ménfőcsanak 1–0 (0–0)
Beled, 200 néző. V.: Baán A.

Beled: Gerencsér – Torma, Abdai, Póczik, Horváth I., Szűcs (Csorba), Németh R., Molnár Z., Pinczés (Bödecs D.), Bakos (Bödecs B.), Kiss D. Edző: Farkas Ferenc.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Kovács Á., Visy, Mondovics, Menyhárt (Németh B.), Gajdos, Segovits (Kovács M.), Kertész, Sütöri, Korsós (Szalai P.). Edző: Mayer János.

Gsz.: Kiss D. Kiállítva: Molnár M.

Ha a hazai csapat fiatal csatárai kihasználják az adódó lehetőségeiket, akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna a Beled. A ménfőcsanaki együttesnek nem volt kidolgozott helyzete a találkozón.

Jók: mindenki, ill. senki.

Farkas Ferenc: – Tiszta szívből gratulálok a csapatnak. Ha ilyen tűzzel, alázattal játszunk minden mérkőzésen, akkor remélem, hogy tudjuk gyarapítani a pontjaink számát.

Mayer János: – Nincs mit mondanom a mérkőzésről.

Bácsa–Csorna 1–2 (0–1)
Győr, 100 néző. V.: Bálintfi.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Bokor, Török, Dömötör, Szekendi (Dániel), Pintér (Kiss B.), Katona V. (Nagy L.), Bögöly, Guttyán, Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Csorna: Lőre – Szabó A., Véghelyi, Fehér, Nagy Sz., Babics, Tóbiás (Szigeti), Nyerges (Visy), Bognár, Lajtos (Csonka), Serfőző. Edző: Varga Péter.

Gsz.: Dömötör, ill. Nyerges, Tóbiás.

A hazai csapat csak a második félidőre hitte el, hogy van keresnivalója a nagyobb játékerőt képviselő ellenféllel szemben.

Jók: Katona T., Katona M., Dombi, Guttyán, ill. Véghelyi, Tóbiás, Bognár, Lajtos.

Alföldi Zoltán pályaedző: – A második félidőben megnehezítettük a vendégek dolgát.

Varga Péter: – Szimpatikus csapat otthonában jól futballoztunk, bár megint összeszedtük az elkerülhető gólunkat. A látottak alapján megérdemelt a győzelmünk.

Öttevény–Jánossomorja 3–0 (1–0)
Öttevény, 100 néző. V.: Ábrahám T.

Öttevény: Nagy K. – Keszthelyi, Nagy I Roland, Wágenhoffer G., Bella (Szeredi), Virág (Jakab), Molnár B., Nagy L., Hécz, Hegedüs (Fekete I.), Nagy II Roland. Edző: Ördög József.

Jánossomorja: Bári – Szalai Zs. (Pethő), Farkas K., Tóth G., Fuhrmann, Burkus

(Gaál), Tóth K., Tóth N., Herczeg, Sebők (Szabados), Fettik. Edző: Horváth Csaba.

Gsz.: Nagy II Roland, Hegedüs, Nagy L. Kiállítva: Tóth N.

A hazai csapat nagy lelkesedéssel és jól is játszva magabiztosan győzött.

Jók: Wágenhoffer G., Nagy L., Hegedüs, Molnár B., ill. Tóth K.

Ördög József: – Az egész mérkőzésen a mi játékunk dominált és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Horváth Csaba: – Az idény leggyengébb játékát nyújtottuk. Ezúttal érthetetlenül indiszponáltak voltunk.

Lipót-Pékség–Kapuvár 1–0 (0–0)
Lipót, 200 néző, V.: Armstrong.

Lipót: Endrődy B. – Ásványi, Litresics, Závori, Bella, Vojnisek, Bolega, Zimonyi (Endrődy I.), Bartal, Szilasi (Ködmön), Balás (Kovács Z.). Edző: Makkos Tamás.

Kapuvár: Tüske – Kovács M., Sárándy (Simon I.), Németh B., Papp, Magyar, Nicsenko, Péter D., Molnár G., Szabó P. (Gerencsér), Varga B., Edző: Varga József.

Gsz.: Bolega. Kiállítva: Péter D.

A fölényben játszó lipóti csapat megérdemelten győzött a helyenként jól játszó Kapuvárral szemben.

Jók: Endrődy B., Litresics, Bartal, Vojnisek, ill. Tüske, Sárándy, Papp, Varga B.

Makkos Tamás: – Köszönöm a szurkolóknak a türelmet és a biztatást. A srácoknak pedig a gól utáni gesztust és azt, hogy hittek abban, megnyerhetjük a mérkőzést.

Varga József: – Hat emberem hiányzott. Négy ifjúsági játékos kezdett, ketten megsérültek és csak a cserekapusomat tudtam becserélni. Hat perc hosszabbítás volt a mérkőzésen, a gólt a kilencvenharmadik percben kaptuk...