2018. 07. 20. péntek - Illés 17°C | 28°C Még több cikk.

Megyei foci - Háromgólos nyúli győzelem az esőben, kétgólos öttevényi siker a hóban - fotók

Vasárnap néhány kivétellel minden meccs elmaradt. A megyei I. osztályban a legmeglepőbb eredmény a lipótiak nagyon sima győzelme Sopronban.
Duna Takarék Megyei I. osztály 19. forduló.
SFAC 1900–Lipót 0-5
Nyúl–Fertőszentmiklós 3-0
Kapuvár–Öttevény 0-2
Hédervár–Lébény 1-0
A Ménfőcsanak–Jánossomorja, Beled–Rajka, Gönyű–Hegyeshalom és Bácsa–Győrszentiván mérkőzések elmaradtak.

Loland-Nyúl–Fertőszentmiklós 3–0 (1–0)
Gyirmót, 200 néző. V.: Baán A.

Nyúl: Szebényi (Kiss A.) – Herczeg M., Kapa M., Varga Zsolt, Rigó, Varga P., Varga Zsombor (Kállai), Németh M., Töltősi, Visy (Szilasi), Vörös Torma. Edző: Varga Péter.

Fertőszentmiklós: Majer – Fábián, Kovács Galavics M., Keresztes, Galambos, Ratatics (Bokán), Mészáros M., Ambrus Cs., Ambrus A., Holzmann, Péter D. (Kovács B.). Edző: Majoros Zoltán.

Gsz.: Varga Zsolt, Vörös Torma, Szilasi.
Az esőzések miatt a gyirmóti műfüves pályán rendezték meg a mérkőzést. A találkozó elejétől fölényben játszott a nyúli csapat. A 20. percben egy felívelés után rossz ütemben mozdult ki a vendégek kapusa és a lecsorgó labdát Varga Zsolt lőtte a hálóba. 1–0. A második félidő elején kezdeményezőbb volt a vendégcsapat, de egy hosszú kapuskirúgást követően az 56. percben mégis a nyúli Vörös Torma volt eredményes. 2–0. A mérkőzés végén Szilasi lépett ki a vendégvédők közül és állította be a 3–0-ás végeredményt.
Jók: Töltősi, Varga Zsolt, Varga P., Kapa M., ill. Majer, Keresztes, Ambrus Cs., Bokán.

Varga Péter: – Fiataljaink jól teljesítettek, a rutinos játékosaink pedig eldöntötték a mérkőzést. Az első félidőben kihagyott helyzetek miatt viszont van hiányérzetem.

Majoros Zoltán: – Két-három gyengébb teljesítményt és az egyéni hibákat nem tudtuk kompenzálni.

SFAC 1900–Lipót-Pékség 0–5 (0–0)
Sopron, Lőver körúti műfüves pálya, 80 néző. V.: Krasznai R.

SFAC 1900: Ribovics – Kelemen, Horváth P. Göndöcs, Boda (Luisser), Tóth P., Récsei (Varga G.), Barkovics, Honyák, Füzi S., Kovács D. (Soós). Edző: Urbán Flórián.

Lipót: Takács N. – Bella (Virág), Bieder G., Huszty, Molnár M., Csete, Vojnisek (Schillinger R.), Varga T., Schillinger D., Füleki, Nyári (Farkas T.). Edző: Cseri Mihály.

Gsz.: Nyári (2), Füleki (2), Récsei (öngól).
Az első félidőben a csapatok pontrúgásokkal veszélyeztették a kapukat. Ezek között szerepelt egy 11-es is, amit Füleki kihagyott, illetve az újonc soproni kapus – Ribovics Roland – bravúrral hárított. Fordulás után a lipóti együttes fölénye már gólokban is megmutatkozott. Megérdemelten nyert a bajnokesélyes, mert gyorsaságban, szervezettségben is felülmúlta a hazai gárdát és jobban alkalmazkodott az ítéletidőhöz is.
Jók: senki, ill. mindenki.

Urbán Flórián: – Az öt kapott gólból hármat a szilveszteri kabaréban lehetne mutogatni. Így a vereség nagyságát túlzottnak tartom.

Cseri Mihály: – Az első félidőben nemcsak a kellemetlen időjárással, de a szívósan védekező Sopronnal is meg kellett küzdenünk. A második félidőre ugyanakkor osztályzatként is ötöst érdemlünk.

Hédervár–Lébény 1–0 (1–0)
Lipót, 100 néző. V.: Horváth Z.

Hédervár: Endrődy B. – Kiss Á. (Széles), Szabó Sz., Molnár Á., Kovács K., Szabados G., Lappints, Nagy Cs., Jász D. (Korcz), Leskó (Skultéti), Benczinger. Edző: Tiba Zoltán.

Lébény: Gadavics – Horváth M., Mészáros P., Fenesi, Süveges, Pintér K., Fördős (Domoszlai), Terdik, Hegedüs A., Boczor K., Németh D. (Élő). Edző: Pék László.

Gsz.: Leskó.
A zord időben küzdelmes mérkőzést láthattak a szurkolók. Az első félidőben egy kontratámadás végén szerzett góllal és egy kis szerencsével tartotta otthon a három pontot a Hédervár.
Jók: Szabados G., Szabó Sz., Leskó, Endrődy B., ill. Mészáros P., Gadavics.

Tiba Zoltán: – Sok lehetőségünk volt, amelyekből egyet gólra tudtunk váltani. A végén a szerencse is kellett a győzelemhez.

Karácsony Tamás technikai asszisztens: – Kiegyenlített küzdelemben a szerencsésebb helyzetkihasználásnak köszönhetően született hazai győzelem. Gratulálok a  csapatunknak a fegyelmezett játékához.

Kapuvár–Öttevény 0–2 (0–0)
Csorna, 100 néző. V.: Dombi L.

Kapuvár: Vass – Debreczeni, Lukácsi, Horváth P., Árki, Győrvári, Böcskör Gy., Bognár L., Szabó Sz., Kecskés, Tar. Edző: Józsa Péter.

Öttevény: Molnár M. – Fuhrmann, Keszei, Wágenhoffer G., Varga J., Horváth B. (Hécz), Nagy L., Klement (Puter G.), Németh M., Vígh (Puter M.), Nagy R., Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Nagy R. (2).
Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, a kapuk ritkán forogtak veszélyben, az Öttevény birtokolta többet a labdát. A második játékrészben egy tízperces kapuvári rövidzárlat elég volt ahhoz, hogy a vendégek a maguk javára fordítsák a mérkőzést. A Kapuvár nagy erőket mozgósított az egyenlítés érdekében, de több gól már nem született a találkozón.

Józsa Péter: – A fordulók fogynak, a pontok nem szaporodnak, így a minimálisan kitűzött célt is nehéz lesz elérni.

Germán Ferenc: – Gyengébb első félidő után a másodikban mutatott játékunkkal megérdemelten nyertünk.

Megyei foci, 19. forduló - Nyúl - Fertőszentmiklós

Aranyhal Étterem Megyei II. Győri csoport 18. forduló.
2018. 03. 18., vasárnap:
A Pápateszér–Rábapatona, Győrújfalu–Kajárpéc, Győrzámoly–Koroncó, Győrasszonyfa-Tarjánpuszta–Győrújbarát, Pannonhalma–Bőny, Nagyszentjános–DAC, Enese–Börcs és Tét–Abda mérkőzések lemaradtak.

Orchidea Hotel Megyei II. Mosonmagyaróvári csoport 18. forduló.
2018. 03. 17., szombat
Mosonszolnok–Dunaszeg 1-6.
Darnózseli–Mosonszentmiklós 1-3,
Dunakiliti–Kimle 2-1.
A Püski–Bezenye, Levél–Ásványráró, Halászi–MITE, Károlyháza–Máriakálnok és Győrsövényház–Kunsziget mérkőzések elmaradtak.

Megyei II. Soproni csoport 18. forduló.
Iván–Rábapordány 7-0.
Rábaszentandrás–Kópháza 6-3,
A Bősárkány–Veszkény, Szany–Vitnyéd, Hegykő–Dénesfa, Fertőd–Sopronkövesd és Petőháza–Lövő mérkőzések elmaradtak.

Pálya-Vasút Megyei III. Győr-Keleti csoport 18. forduló.
Ikrény–Sokorópátka 1-1.
A Bakonyszentlászló–Győri Cápák, Veszprémvarsány–Bakonyszentkirály, Pázmándfalu–Mezőörs, Écs–Tényő, Vámosszabadi–Győrság, Mindszentpuszta–Bajcs és Töltéstava–Pér mérkőzések elmaradtak.

Zefiro Megyei III. Győr-Mosonmagyaróvári csoport 18. forduló.
Rábaszentmihály–Bezi 6-0.
A MITE II–Markotabödöge mérkőzés elmaradt.
Újrónafő–Felpéc 0-0,
A Gyömöre–Rábacsécsény, Dunaszentpál–Kóny és Győrszemere–Gyarmat mérkőzések elmaradtak.

Megyei III. Mosonmagyaróvár-Északi csoport 15. forduló.
Mosonszentmiklós II–Győrladamér 2-0,
Győrújfalu II–Hotel Lajta Park 0-1.
A Mosonudvar–Kimle II, Várbalog–Bácsa II és Sport 36–Dunasziget mérkőzések elmaradtak.

Áki Mobil Megyei III. Csornai csoport 18. forduló.
Magyarkeresztúr–Himod 0-10.
A Rábakecöl–Bágyogszovát, Kisfalud–Osli, Jobaháza–Rábatamási, Szil–Farád, Vág–Mihályi és Bogyoszló–Egyed mérkőzések elmaradtak.

Megyei III. Soproni A csoport 15. forduló.
A Répcevis–Nagylózs, Fertőendréd–Csapod, Sopronhorpács–Pereszteg és Ágfalva–Fertőrákos mérkőzések elmaradtak.

Megyei III. Soproni B csoport 15. forduló.