2017. 12. 14. csütörtök - Szilárda 0°C | 7°C Még több cikk.

Megyei foci - Három meccsen is többet lőttek 15-nél

A megyei II. osztály győri és soproni csoportjában az utolsó fordulóban dől csak el a bajnoki cím. A megyei I. osztály küzdelmei véget értek.

Duna Takarék Megyei I. osztály 30. forduló.
Lébény–Öttevény 3-0

Csorna–HG Logistic-Győrszemere 1–1 (1–1)
Csorna, 200 néző. V.: Vadász.

Csorna: Lőre – Fehér (Győrvári), Csonka B., Lajtos, Babics, Nyerges, Bognár Zs., Szabó A., Tóbiás Z. (Véghelyi), Nagy Sz., Serfőző B. (Visy). Edző: Varga Péter.

Győrszemere: Takács N. – Németh Máté, Nagy G., Fajkusz, Kalcsó, Pápai, Németh Márk, Horváth B. (Máj), Nyitrai, Vörös Torma (Győry), Herold (Polyák). Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Lajtos, ill. Kalcsó.

A kezdő sípszó után a Csorna kezdeményezett többet és már a 8. percben, Lajtos gyönyörű góljával megszerezte a vezetést. A 30. percben egy győrszemerei kontra után Horváth Barnabást buktatták a hazai védők a 16-oson belül, Kalcsó büntetőjét azonban Lőre hárította. A 37. percben egy szabadrúgás után lepattanó labdát Kalcsó lőtte a hálóba. 1–1. A második félidőben a csornaiak több alkalommal is eldönthették volna a három pont sorsát, de a vendégek kapusa rendre bravúrral védett, így a pontosztozkodás igazságosnak mondható.

Jók: mindenki, ill. mindenki.

Varga Péter: – Lehet, hogy mindkét csapat búcsúzik ettől az osztálytól. A Győrszemere az elmúlt évek kimagasló eredményeiért, csapatom pedig a bajnoki cím megszerzéséért érdemel meg minden dicséretet.

Germán Ferenc: – Köszönöm a fiúk eddigi munkáját. Szép volt, jó volt, ennyi volt.
Horváth László

Petőháza–WHB-Ménfőcsanak 3–2 (1–0)
Petőháza, 200 néző. V.: Radasics Cs.

Petőháza: Bognár D. – Szabó P. (Honyák), Müller, Horváth S., Molnár G., Récsei J. (Horváth G.), Kovács-Galavics M., Récsei B., Nagy K., Böcskör (Szabó D.), Hadarics. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Zách (Korsós M.), Papp R., Visy, Menyhárt, Gajdos, Süveges, Kamara, Kertész, Buza (Király), Kovács Z. (Németh B.). Edző: Lenzsér Zsolt.

Gsz.: Récsei J. (2), Hadarics, ill. Kertész (2).

A hazaiak gólfesztivált rendezhettek volna, de mégis csak egy góllal sikerült megnyerniük a találkozót.

Jók: Müller, Récsei J., Molnár G., Honyák, ill. Süveges, Kertész.

Kovács-Galavics Frigyes: – Keserédes búcsú. Ellenfelünknek gratulálok a bronzéremhez.

Lenzsér Zsolt: – Gratulálok a Petőházának, magunknak most csak a bronzéremhez tudok.

Bácsa–Lipót-Pékség 0–3 (0–1)
Győr, 100 néző, V.: Armstrong.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Kiss B., Kun, Bokor, Török, Dömötör (Mendel), Takács P., Katona V., Bögöly, Dániel (Sipos). Edző: Talabér Tamás.

Lipót: Cseri (Szigony) – Ásványi, Litresics, Lelkes, Bodó, Zimonyi (Érsek), Bolega, Csete, Bartal (Balás), Vojnisek, Bella. Csapatvezető: Tóth Péter.

Gsz.: Bartal, Balás, Vojnisek.

A szerencsés körülmények között esett első félidei találat után a második játékrészben a vendégek meggyőző játékkal kerekedtek a hazaiak fölé.

Jók: senki, ill. mindenki.

Alföldi Zoltán: – A mai vereség ellenére fantasztikus évet zártunk. Büszkék lehetünk a teljesítményünkre.

Tóth Péter: – Gratulálok a csapatnak. A jövőben mindent megteszünk azért, hogy a lipóti csapat a nevének megfelelően szerepeljen a megyei első osztályban.

Beled–DAC Foci 24 1–2 (1–1)
Beled, 200 néző. V.: Lovasi.

Beled: Hegyi – Kiss Á. (Bakos), Abdai, Torma, Németh R., Varga T., Szűcs (Nagy L.), Molnár Z., Kiss D., Bödecs B. (Pinczés), Dobos. Edző: Farkas Ferenc.

DAC: Kiss A. – Kulcsár, Pintér, Mészáros Zs., Kovács G., Korsós Gy., Tóth D., Takács P., Kalmár (Maróti), Rácz (Szalai), Leal. Edző: Rokob Péter.

Gsz.: Németh R., ill. Pintér, Kalmár.

Jók: senki, ill. Korsós Gy., Mészáros Zs., Takács P., Tóth D., Kalmár.

Amíg a hazaiak bírták erővel, addig a játékuk is jó volt. A második félidőben viszont már csak védekezni tudtak. A DAC megérdemelten vitte el a három pontot.

Farkas Ferenc: – Sajnos a mérkőzésen megint bebizonyosodott, hogy munka nélkül nem lehet ezt a játékot játszani. Igaz, hogy van még egy meccsünk, de nagyon gyenge tavaszi szezont produkáltunk.

Rokob Péter: – Aki végigcsinál egy évet ebben a pénz beszél, kutya ugat bajnokságban és nem veszti el a hitét, annak remek labdarúgói vannak.

Gönyű–Fertőszentmiklós 2–2 (2–2)
Gönyű, 150 néző. V.: Czinder.

Gönyű: Pécsváradi – Böcz B., Máté, Bognár Á., Kovács M., Végh (Kokas), Dávid, Mikli, Póczik (Terdik), Kiss Z., Böcz A. (Zvezdovics). Edző: Józsa
Péter.

Fertőszentmiklós: Tóth O. – Fábián, Keresztes, Horváth P., Kalmár, Hováth D. (Gondi), Ratatics (Mentes), Gergácz (Varga B.), Soós, Mészáros M., Árki. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Kiss Z., Mikli, ill. Fábián, Árki.

A mérkőzés elején úgy tűnt, hogy a hazaiak ott folytatják, ahol legutóbb abbahagyták. Jó iramú összecsapáson a második félidőben már nem forogtak veszélyben a kapuk, így igazságos döntetlen született.

Jók: Végh, Kiss Z., Máté, ill. mindenki.

Józsa Péter: – Az i-re ma csak fél pontocska került. A tavaszi teljesítményhez gratulálok a csapatnak.

Katona Sándor: – Nagyon jó iramú mérkőzésen a második félidő alapján nyernünk kellett volna.

Lébény–Öttevény 3–0 (1–0)
Lébény, 400 néző. V.: Juhász.

Lébény: Élő – Tóth B. (Nemes), Hécz Cs. (Kopf), Frank, Czeitler, Németh D. (Sárközi), Alasztics, Nagy Sz., Sallai, Varga Z., Lanzendorfen. Edző: Horváth Tamás.

Öttevény: Bári – Vígh, Kovács P., Bella (Fekete I.), Nagy L., Kovács S., Hécz P. (Molnár N.), Virág, Hegedüs, Molnár B., Keszthelyi. Edző: Ördög József.

Gsz.: Varga Z., Kopf, Lanzendorfen.

A hazaiak az utolsó negyedórában mutatott jó játékukkal és helyzetkihasználásukkal nőttek az ellenfelük fölé.

Jók: Varga Z., Czeitler, Sallai, Alasztics, Élő, ill. Vígh, Nagy L., Virág, Hegedüs.

Horváth Tamás: – A minimális célt teljesítettük, én azonban többet vártam.

Ördög József: – Két gratuláció jár. Az egyik a Lébénynek a győzelméhez, a másik pedig Hegedüs Attilának a gólkirályi címéhez.

Loland-Nyúl–Jánossomorja 0–1 (0–1)
Nyúl, 200 néző. V.: Dombi.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Gayer, Kapa Martin, Maracskó, Varga II P., Németh G. (Németh R.), Wolf (Kovács M.), Varga Zs., Rigó, Csuti (Szilasi). Edző: Horváth Dénes.

Jánossomorja: Tüske – Szalai Zs. (Tóth N.), Tóth G., Gál Z., Fuhrmann, Cseri L., Cseri G., Tóth K., Fettik, Darázs (Sebők), Szabados. Edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Gsz.: Szalai Zs. Kiállítva: Maracskó.

Az első félidőben mindkét csapat teljesen veszélytelen volt a kapura, de a vezetést a vendégek szerezték meg a játékrész hajrájában. A szünet után a nyúliak mindent megtettek az egyenlítésért, de nem sikerült gólt lőniük.

Jók: Kapa Márkó, Kapa Martin, Németh G., ill. mindenki.

Horváth Dénes: – Szép és sikerekben gazdag éveket tölthettem Nyúlon. Köszönöm ezért a szurkolók kitartó támogatását. A játékosoknak és a segítőimnek pedig azt, hogy végig vevők voltak a közös munkára.

Ifj. Drobnitsch Tamás: – A mai mérkőzésen nagyon fegyelmezetten játszottunk. Sikerült megtörni a Nyúl lendületes játékát és egy szép góllal nyertünk.

I. G. Gasket-Rajka–Kapuvár 2–5 (0–2)
Rajka, 200 néző, V.: Zám.

Rajka: Madácsi (Rohwild) – Derdák, Diviak, Baják, Banyár, Görner (Batyanek), Varga Balázs, Zubán, Takács R. (Kelemen), Willmann, Gálik. Edző: Cerovsky Péter.

Kapuvár: Tóth M. – Kiss Á. Csorvásy, Kovács M., Péter D., Menyhárt, Horváth R., Varga Bence (Pethő), Papp R. (Simon), Weiszdorn (Magyar), Varga Tibor. Edző: Mayer János.

Gsz.: Baják, Zubán, ill. Pethő (2), Weiszdorn, Csorvásy, Papp R. Kiállítva: Willmann.

Ideges hangulatú mérkőzésen a durván játszó vendégcsapat győzelméhez kellettek a hazai csapat védelmi hibái is.

Cerovksy Péter: – A mai mérkőzésen nagyon sok hibát követtünk el, amelyeket az ellenfél könyörtelenül kihasznált.

Mayer János: – Rettentően jól motivált csapatként játszottunk és nyertünk. Külön gratulálok Pethő Bence két parádés góljához.

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 29. forduló.