2017. 08. 20. vasárnap - István 17°C | 23°C Még több cikk.

Megyei foci - Győrszemere nem lesz megye 1-es csapat?

Germán Ferenc a mérkőzés után azt nyilatkozta, "remélem, hogy nem ez volt az utolsó megyei első osztályú mérkőzés Győrszemerén, habár a jelek erre utalnak."

Duna Takarék Megyei I. osztály29. forduló.

Győr-Ménfőcsanak, 250 néző. V.: Móri T.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Zách (Németh B.), Mondovics, Papp R., Király (Buza), Visy D., Menyhárt, Gajdos, Süveges, Kamara, Kertész. Edző: Lenzsér Zsolt.

Csorna: Lőre – Fehér, Németh Á., Lajtos, Babics, Nyerges (Visy P.), Véghelyi, Szabó A., Tóbiás, Nagy Sz., Serfőző (Csonka). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Németh B., ill. Tóbiás.

Egyperces gyászszünet előzte meg a mérkőzést. A jelenlévők Kovács Zoltán, a ménfőcsanaki sportegyesület korábbi elnökségi tagjának édesanyjára emlékeztek. A már bajnok Csorna és a dobogóra pályázó hazai csapat találkozója jó mérkőzést ígért még akkor is, ha különösebb tétje már nem volt a kilencven percnek. A Csorna két év után újra az NB III-ban folytathatja.

Kocogós iramban kezdődött a meccs. A 12. percben kis híján gólt kapott a Ménfőcsanak, de a gólvonalon még sikerült tisztázniuk a hazai védőknek. A Csorna első támadása góllal végződött: egy szélről belőtt labdát Tóbiás 10 méterről rúgott a kapuba. 0–1. A második félidőben bátrabban futballoztak a vendéglátók, mindent egy lapra feltéve támadtak, erőfeszítéseiket a 80. percben siker koronázta. Egy bal oldali szöglet után a frissen beállt Németh B. elé került a labda, aki 10 méterről laposan lőtt a hosszú sarokba. 1–1.

Összességében igazságos eredmény született.

Jók: Molnár M., Mondovics, Papp R., ill. Szabó A., Babics, Tóbiás.

Lenzsér Zsolt: – A Csorna nulla–egy után eldönthette volna a mérkőzést, de a meccslabda a végén nálunk volt, így összességében reális eredmény született.

Varga Péter: – Vezetésünk után többször eldönthettük volna a mérkőzést. Egy kavarodás után viszont gólt kaptunk, így meg kellett elégedni az egy ponttal, amelyhez mindkét csapatnak gratulálunk.
Kálmán Tibor

DAC Foci 24–Petőháza 2–1 (1–0)
Győr, 200 néző. V.: Bálintfi.

DAC: Faragó – Pintér D., Mészáros Zs., Korsós Gy., Kovács G., Leal, Takács P., Tóth D., Kurucz (Szigeti), Kalmár (Kulcsár), Rácz (Bognár L.). Edző: Rokob Péter.

Petőháza: Bognár D. – Szabó P., Müller, Szabó Á. (Horváth G.), Molnár G., Récsei J., Kovács-Galavics M. (Nagy R.), Récsei B., Nagy K., Honyák (Hadarics), Böcskör. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Gsz.: Leal, Kalmár, ill. Hadarics.

A bátran kezdő Petőháza az első félidőben mindent megtett a jobb eredményért, de a vendégek nem találták a DAC kontrajátékának az ellenszerét, így a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt.

Jók: Mészáros Zs., Korsós Gy., Faragó, Leal, ill. Bognár D., Böcskör, Nagy K.

Rokob Péter: – Este számolják a tyúkokat. Ez jut eszembe, ha a bajnoki tabellára nézek.

Kovács-Galavics Frigyes: – Amíg a futballt gólra játsszák, addig ez a csapat nem sok meccset fog nyerni.

HG Logistic-Győrszemere–I. G. Gasket-Rajka 3–0 (0–0)
Győrszemere, 100 néző. V.: Juhász.

Győrszemere: Takács N. – Németh Máté, Nagy G., Fajkusz (Puglits), Máj (Győry), Németh Márk, Kalcsó, Nyitrai, Horváth B., Herold (Polyák), Vörös Torma. Edző: Germán Ferenc.

Rajka: Madácsi – Derdák, Kelemen (Karas), Baják, Banyár, Görner, Varga B., Zubán, Batyanek, Takács R., Gálik. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Kalcsó, Vörös Torma, Győry.

A győrszemerei csapat – jó játékvezetés mellett – szép játékkal és magabiztos győzelemmel búcsúzott a hazai közönségtől.

Jók: mindenki, ill. Madácsi, Gálik, Derdák.

Germán Ferenc: – Gratulálok a csapatnak, a második félidőben már kifejezetten jól is játszottunk. Remélem, hogy nem ez volt az utolsó megyei első osztályú mérkőzés Győrszemerén, habár a jelek erre utalnak.

Cerovsky Péter: – A jobbik csapat győzött, a Győrszemere megérdemelte a győzelmet. Két jó futballistánk is hiányzott, ez meglátszott a játékunkon.

Lipót-Pékség–Gönyű 4–7 (1–4)
Lipót, 200 néző. V.: Ábrahám.

Lipót: Cseri – Litresics, Bolega, Csete, Endrődy I. (Ásványi), Bartal, Bodó (Magyar), Vojnisek, Zimonyi, Lelkes, Érsek (Balás). Edző: Makkos Tamás.

Gönyű: Vörös – Böcz B., Máté, Terdik D., Kovács M., Kiss Z., Dávid, Póczik (Kokas), Végh (Bognár Á.), Mikli, Böcz A. (Olaj). Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Csete, Bolega, Bartal, Lelkes, ill. Böcz A. (3), Terdik (2), Mikli, Végh.

A remek napot kifogó Gönyű megérdemelten nyerte meg a találkozót, bár ha a hazaiak berúgják a helyzeteiket, még győzhettek is volna. A végeredmény kissé túlzó, de a vendégek győzelme nem vitatható.

Jók: senki, ill. mindenki.

Makkos Tamás: – Az eredmény megmagyarázhatatlan és megalázó. Ezek után azt kívánom a lipóti futballnak, hogy kerüljön méltó helyére a megye labdarúgásában.

Józsa Péter: – Nem volt rajtunk nyomás és felszabadultan játszottunk. Gratulálok a csapatnak.

Öttevény–Bácsa 0–2 (0–1)
Öttevény, 50 néző. V.: Czinder.

Öttevény: Bári – Vígh, Benkő, Wágenhoffer, Bella (Jakab), Nagy L., Kovács S., Virág, Hegedüs A., Molnár B., Keszthelyi. Edző: Ördög József.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Kiss B. (Sipos M.), Kun, Dombi, Bokor, Török Sz., Dömötör (Pintér K.), Katona V. (Takács P.), Bögöly, Dániel. Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Bokor, Dombi.

Kiállítva: Benkő, Wágenhoffer.

A hazai csapat végigtámadta a mérkőzést, de a legnagyobb helyzeteit is ki tudta hagyni, így a vendégek elvitték a három pontot.

Jók: senki, ill. Katona T., Katona M., Kun, Dombi.

Ördög József: – Hiába domináltunk az egész találkozón még emberhátrányban is, de tudomásul kell venni, hogy ezt a játékot gólra játsszák, gólhelyzetekkel nem lehet mérkőzést nyerni.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Minden nehézségünk ellenére kiharcoltuk a győzelmet.

Fertőszentmiklós–Beled 5–0 (1–0)
Fertőszentmiklós, 300 néző. V.: Boda Gy.

Fertőszentmiklós: Tóth O. – Fábián (Gondi), Keresztes, Horváth P., Kalmár, Horváth D. (Bellovics), Ratatics (Mentes), Gergácz, Soós, Mészáros M., Árki. Edző: Katona Sándor.

Beled: Hegyi – Abdai, Kiss Á., Németh R., Torma, Szűcs, Dobos, Molnár Z., Kiss D., Bödecs (Csorba), Varga T. (Bakos). Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Gergácz (2), Árki, Mészáros M., Horváth D.

Sportszerű mérkőzésen a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt és akár nagyobb különbségű is lehetett volna.

Jók: mindenki, ill. senki.

Katona Sándor: – Mi több motivációt találtunk erre a mérkőzésre és ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk.

Farkas Ferenc: – A mai mérkőzés hű tükörképe volt a tavaszi formánknak. Kellemes edzőpartnerei voltunk a hazai csapatnak.

Kapuvár–Loland-Nyúl 1–0 (0–0)
Kapuvár, 150 néző. V.: Radasics Cs.

Kapuvár: Tóth M. – Kiss Á., Juhász (Pethő), Kovács M., Péter D., Menyhárt, Horváth R., Varga B. (Magyar), Papp R., Weiszdorn, Varga T. Edző: Mayer János.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Gayer, Töltősi (Németh M.), Kapa Martin, Varga II P., Németh G. (Szilasi), Wolf, Varga Zs., Rigó, Csuti (Varga Zs.). Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Varga T.

Küzdelmes első félidőt láthattak a szurkolók, de a vendégcsapat kapufáján kívül igazi nagy helyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. A második játékrész elején gyorsan vezetést szerzett a Kapuvár. Bár a mérkőzés hajrájában egy újabb kapufát lőttek a nyúliak, összességében megérdemelt hazai győzelem született.

Jók: mindenki, ill. Varga I P., Varga II P., Varga Zs.

Mayer János: – A játék minden elemében felülmúltuk a tavalyi bronzérmes csapatot. Büszke vagyok a játékosaimra.

Horváth Dénes: – Mi csak két kapufáig, az ellenfél viszont egy gólig jutott. Utána előnyét a játék tördelésével sikeresen megőrizte.

Jánossomorja–Lébény 2–0 (1–0)
Jánossomorja, 150 néző. V.: Lukácsi.

Jánossomorja: Liszkai – Szalai, Gaál, Fuhrmann, Cseri G., Darázs, Sebők (Gősi D.), Szabados G., Fettik, Tóth N. (Szabados M.), Tóth K. (György J.). Edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Lébény: Élő – Kopf, Czeitler (Tóth B.), Frank, Sárközi, Horváth G. (Hécz), Alasztics, Nagy Sz., Sallai, Varga Z., Lanzendorfen (Balla). Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Tóth K., Szabados M.

Döntőnek bizonyult a mérkőzésen, hogy a Jánossomorja jobban akarta a győzelmet.

Jók: Liszkai, Darázs, Gaál, Szabados M., ill. Varga Z., Frank, Nagy Sz., Élő.

ifj. Drobnitsch Tamás: – A csapat átérezte a mérkőzés fontosságát. A meccs nagy részében uraltuk a játékot és a kétgólos győzelmet megérdemeltnek tartom.

Mike József elnök: – Néhány játékos elgondolkodhatna azon, hogy a Lébény-mezt miért veszi fel...

Megyei II. o. Aranyhal Étterem Győri csoport 28. forduló.