2018. 08. 17. péntek - Jácint 17°C | 28°C Még több cikk.

Megyei foci - Eredmények, edzői nyilatkozatok + videón a Hegykő-Vitnyéd meccs összefoglalója, 15 gól Undon

Győzött a Kapuvár, a Lipót és a SFAC is.
Rajka–Hegyeshalom 0-0

Bácsa–Herold Trans-Ménfőcsanak 0–2 (0–0)
Bácsa, 100 néző. V.: Czinder.

Bácsa: Katona T. – Katona M., Nyíregyházky, Kun, Kurucz, Veller (Bárdosi), Katona V. (Posta), Bögöly (Schofhauser E.), Sipos, Kulcsár, Kalmár. Edző: Korsós György.

Ménfőcsanak: Ficsór – Papp R., Nagy Á., Nagy Sz., Veres M., Visy, Szekeres (Ködmön), Püspök, Nagy B., Böcskey Zs. (Fazekas), Csonka (Balogh L.). Edző: Mayer János.

Gsz.: Visy, Csonka.
Mindkét csapat sikeres kupamérkőzés után érkezett a győri rangadóra és óriási elánnal kezdett. A jó iram viszont nem párosult látványos játékkal. Az első igazán nagy lehetőség a 17. percben a hazaiak előtt adódott, amikor Kun fejesét Ficsór bravúrral védte. Folytatódott a harcos mezőnyjáték, amelyben a vendégek vették át a játék irányítását és néhány izgalmas pillanatot is okoztak a Bácsa kapuja előtt. A második játékrész gyors vendéggóllal kezdődött, Visy talált a hálóba. 0–1. Az előny birtokában magabiztosan játszott a Ménfőcsanak. A 65. percben Csonka megpattanó lövése a hálóban kötött ki. 0–2.
Összességében bár a hazaiak végigküzdötték a találkozót, ezúttal erősebb ellenfélnek bizonyult a Ménfőcsanak. Szerdán ismét összecsap a két csapat, ezúttal a Magyar Kupában.

Jók: Kulcsár, Kun, Kurucz, ill. mindenki.

Korsós György: – Túlságosan tiszteltük a jó erőkből álló Ménfőcsanakot. A második félidőben sok egyéni hibával játszottunk.

Mayer János: – A második félidőben pontosabb lett a játékunk és gyorsabban is futballoztunk. Megérdemelten nyertük meg a „bácsai hetek" első felvonását.
Alföldi Zoltán

Hédervár– Öttevény 1–1 (0–0)
Hédervár, 200 néző. V.: Juhász B.

Hédervár: Babos – Kiss Á., Szabó Sz., Molnár Á., Szabados G., Újvári R. (Szabados M.), Nagy Cs., Jász
(Szabados T.), Ujvári T., Dankó, Benczinger (Varga B.). Edző: Tiba Zoltán.

Öttevény: Molnár M. – Keszei, Puter G., Nagy R., Hécz, Puter M. (Pápai), Fuhrmann, Vígh (Horváth B.), Wágenhoffer, Lappints (Németh M.), Varga J. Edző: Germán Ferenc.

Gsz.: Molnár Á., ill. Lappints.
A mérkőzés elején a hazai csapat ötletes játékával meglepte a jobbára védekezésre kényszerülő ellenfelét. Egy vitatható szabadrúgás után Lappints Árpád révén megszerezték a vezetést a vendégek. A Hédervár a találkozó utolsó perceiben tudott egyenlíteni.
Jók: Molnár Á., Szabados G., Kiss Á., ill. Keszei, Puter G., Nagy R., Lappints.

Tiba Zoltán: – Sokat tettünk a győzelemért. Az akarást a végén fél siker koronázta.
Germán Ferenc: – Úgy érzem, az első húsz perc kivételével kézben tartottuk a mérkőzést. Sajnos a végén egy figyelmetlenség két pontunkba került.

Lipót-Pékség–Beled 3–0 (2–0)
Lipót, 150 néző. V.: Péter G.

Lipót: Takács N. – Schillinger, Molnár M., Csete, Virág, Bella, Füleki, Zimonyi (Györkös),
Bieder G. (Varga T.), Varga R., Skultéti (Madarász). Edző: Cseri Mihály.

Beled: Gerencsér – Farkas B. (Giczi), Varga D., Szemes, Könczöl, Vass, Molnár Z., Varga T. (Németh Á.), Torma, Nagy T., Molnár M. Edző: Szalka Péter.

Gsz.: Füleki (2), Varga T.
A minden csapatrészben jobb játékosokból álló lipóti csapat sok gólhelyzetet kihagyva is hozta a kötelezőt.
Jók: Füleki, Varga T., Schillinger, Virág, ill. Könczöl.

Cseri Mihály: – A vendégcsapat megnehezítette a dolgunkat, ami azonban nem baj, mert ebből csak profitálhatunk. Az első hazai győzelmünkkel megdupláztuk a pontjaink számát.
Szalka Péter: – Az egyénileg jobb játékosokból álló hazai csapat megérdemelten nyert.

Fertőszentmiklós–Kapuvár 1–4 (1–1)
Fertőszentmiklós, 150 néző. V.: Zám.

Fertőszentmiklós: Majer – Holzmann, Galambos, Mészáros M., Gergácz, Orbán B., Ambrus Cs., Ambrus A., Horváth A. (Bellovics), Kovács B., Péter D. Edző: Majoros Zoltán.

Kapuvár: Vass – Horváth P., Böcskör Gy. (Magyar), Debreceni, Németh P., Varga T. (Kovács M.), Bognár L., Kiss Á., Kecskés, Nagy Á. (Balassa), Győrvári. Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Mészáros M., ill. Nagy Á. (2), Varga T., Magyar. Kiállítva: Ambrus Cs. (75.).
Megérdemelten nyert a Kapuvár a sok hibával játszó hazaiak ellen.
Jók: Majer, Mészáros M., ill. Németh P., Varga T., Bognár L., Nagy Á.

Majoros Zoltán: – Ezen a mérkőzésen minden téren megmutatkoztak a gondjaink. Le a kalappal az előtt a tíz ember előtt, aki itt van és rendületlenül teszi a dolgát.
Józsa Péter: – Április óta várt ez a közösség erre a sikerre, ami ha nehezen is, de összejött.

Jánossomorja–SFAC 1900 1–2 (1–2)
Jánossomorja, 200 néző. V.: Vadász.

Jánossomorja: Tüske – Fettik, Soós, Maidics, Tóth I Kristóf, Horváth R. (Takács B.), Kantó, Dudás (Bánfalvi), Gaál Z., Horváth M., Gaál D. Edző: Varga Róbert.

SFAC 1900: Giczi – Fényes, Honyák, Keszeg (Göndöcs), Soós Á., Tóth P. (Récsei), Németh V., Horváth P., Barkovics, Varga G. (Füzi), Kelemen. Edző: Ágoston Zsolt.

Gsz.: Maidics, ill. Honyák (2).
A hazai csapat korán megszerezte a vezetést, utána több lehetősége is lett volna arra, hogy előnyét növelje. A vendégek egy lecsorgó labdát követően és egy jól sikerült szabadrúgás után szereztek gólokat és végül megérdemelten nyertek.
Jók: Gaál Z., Tüske, ill. Honyák, Soós Á., Kelemen.

Varga Róbert: – Az a csapat, amelyik ennyit fut és még a fejét is használja, az teljesen megérdemelten nyeri meg a mérkőzést.
Ágoston Zsolt: – A kulturáltan és szervezetten játszó ellenféllel szemben egygólos hátrányból nagyon nehéz dolgunk volt, de a fiatal játékosaink bíztak magukban és megfordították a mérkőzést.

Győrszentiván–Loland-Nyúl 1–4 (0–1)
Győrszentiván, 100 néző. V.: Szikra.

Győrszentiván: Kasza – Kapuváry, Mideczki (Szántó), Bieder A., Czuppon, Szalai Sz., Takács P., Sütöri (Barta), Lenhardt (Szabó P.), Vadász, Keszthelyi. Edző: Zsédely Attila.

Nyúl: Kiss A. – Szabó A., Kapa Martin, Kapa Márkó, Varga Zsolt, Rigó, Varga P., Varga Zsombor (László N.), Töltősi, Vörös Torma (Kecskeméti), Visy (Samodai). Edző: Varga Péter.

Gsz.: Takács P., ill. Szalai Sz. (öngól), Rigó, Vörös Torma, László N.
Az első félidő kiegyenlített játéka végén egy szerencsétlen öngóllal szerzett vezetést a vendégcsapat. A második játékrészben a Nyúl kihasználta lehetőségeit, míg a hazaiak három kapufáig jutottak.
Jók: Mideczki, Czuppon, Takács P., Bieder A., ill. Vörös Torma, Visy, Rigó, Varga P., Kapa Martin.

Zsédely Attila: – Az első félidő alapján nem volt benne a mérkőzésben ez a vereség. A második félidőben azonban a Nyúl kiesett a szerepéből és farkast játszott.
Varga Péter: – Jól kezdtük a mérkőzést. Gyorsan és dinamikusan játszottunk, jókor szereztük a gólokat, így megérdemelten győztünk.

Gönyű–Lébény 2–0 (1–0)
Gönyű, 150 néző. V.: Krasznai.

Gönyű: Tóth M. – Máté Sz., Bognár Á., Sovány, Végh, Böcz A. (Hajmási), Lanzendorfen, Czeitler, Tóth R., Böcz B., Papp T. (Kertész B.). Edző: Kertész Balázs.

Lébény: Élő – Domoszlai, Tar, Jakab (Horváth M.), Sallai, Hegedüs, Kertész, Boczor, Szücs G., Molnár B. (Menyhárt), Németh D. (Juhász B.). Edző: Gulyás Imre.

Gsz.: Sovány, Hajmási.
Gyorsan vezetést szerzett a hazai csapat. Utána a Lébény vette át a játék irányítását. A második félidő elején egy ellentámadásból ismét betalált a Gönyű, amely a mérkőzés végéig több kontratámadást is vezetett a mezőnyben jól játszó vendégek ellen.
Jók: Tóth M., Máté Sz., Hajmási, ill. Tar, Sallai, Szücs G.

Kertész Balázs: – Jó mezőnyjátékot játszó csapat ellen nehezen tudtunk nyerni. Gratulálok a csapatnak.
Gulyás Imre: – A mezőnyben biztatóan játszottunk, sajnos azonban a mérkőzést gólra játsszák. A gólszerzés viszont nekünk nem sikerült és ezért nem tudtunk nyerni.

Rajka Green–Hegyeshalom 0–0
Rajka, 200 néző. V.: Baán A.

Rajka: Madácsi – Diviak, Hirtl, Ivanko, Dubny (Gaszner D.), Belovic (Jablonicky), Régely, Szalai Zs., Baják, Derdák (Banyár), Lences. Edző: Rastislav Kunst.

Hegyeshalom: Takács B. – Gyenge (Takács G.), Szalka, Kónya, Baranyai, Tóth F. (Sebők), Csányi, Pál G., Máté G., Herczeg K. (Gláser), Skoda. Edző: Menyhárt Dénes.

Kiállítva: Baják.
A hazaiak mezőnyfölénye ellenére a Hegyeshalom kontrajátéka veszélyesebbnek bizonyult. A találkozó krónikájához tartozik még, hogy a vendégek 11-est hibáztak.
Jók: Hirtl, ill. mindenki.

Rastislav Kunst: – Enyhe mezőnyfölényünket a második félidőre kiegyenlítette a Hegyeshalom. Igazságos eredmény született.
Menyhárt Dénes: – Bár maradt bennem egy kis hiányérzet, nagyon megbecsüljük ezt az egy pontot. További sok sikert kívánok a rajkai sportbarátainknak.

Nagycenk–Sopronkövesd 1-0
A Rábaszentandrás–Lövő mérkőzés elmaradt (3–0).

Győzelemmel kezdett a Mönchengladbach

A mérkőzést eldöntő egyetlen találatot a hazaiak 20 éves svájci védője, Nico Elvedi szerezte. Tovább olvasom