2017. 12. 17. vasárnap - Lázár, Olimpia -2°C | 4°C Még több cikk.

Megyei foci - Bíróverés a Répcevis-Csapod meccsen

A Répcevis–Csapod mérkőzés 2–0-ás állásnál a 85. percben a játékvezető bántalmazása miatt félbeszakadt.

Jánossomorja, 250 néző. V.: Ábrahám.

Jánossomorja: Tüske – Szalai Zs., Fettik (Tóth K.), Cseri L., Gaál, Fuhrmann, Tóth N. (Tóth G.), Cseri G., Darázs (Sebők), Szabados, Herczeg. Megbízott edző: ifj. Drobnitsch Tamás.

Fertőszentmiklós: Kovacsics – Fábián, Keresztes, Horváth T., Horváth I., Horváth D. (Kalmár), Ratatics, Gergácz, Soós, Mészáros M., Árki (Varga B.). Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Herczeg, Sebők, ill. Árki, Fábián.

A 26. percben Herczeg kapott egy jó kiugratást, egy csel után a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. 1–0. A 42. percben egy 40 méteres szabadrúgás után Tüske kimozdult a kapujából, de csak bele tudott ütni a magasan szálló labdába, ami Fábián elé került, aki 5 méterről a hálóba lőtt. 1–1. Az 50. percben a bal oldalról íveltek be a vendégek egy labdát, Árki pedig 14 méterről a felső sarokba csúsztatott. 1–2. A 68. és a 70. percben egyaránt Mészáros M. vitte egyedül a labdát a kapusra, de Tüske mindkét esetben bravúrosan mentett. A 85. percben Herczeg futott el a bal oldalon, nagy erővel rúgta meg a labdát, amibe egy fertőszentmiklósi védő kézzel beleütött, de Ábrahám csak szögletet ítélt. A 90. percben egy bal oldalról beívelt szabadrúgást Sebők fejelt a hálóba. 2–2.

Összességében a kiesési rangadón a vendégcsapat jobban akarta a győzelmet, de meg kellett elégednie az egy ponttal.

Jók: Gaál, Szalai Zs., Herczeg, ill. Fábián, Soós, Árki.

ifj. Drobnitsch Tamás: – Borzasztóan nehéz mérkőzésen egy jó Fertőszentmiklós ellen a végén sikerült egyenlítenünk.

Katona Sándor: – Ha a helyzeteink felét értékesítjük, akkor ezt a mérkőzést gólokkal nyerjük meg. Csak magunkat okolhatjuk az elhullajtott pontokért.
Kiss Sándor

HG Logistic-Győrszemere–Gönyű 5–1 (1–1)
Győrszemere, 100 néző. V.: Armstrong.

Győrszemere: Takács N. (Laukó) – Németh Márk, Nagy G., Fajkusz, Németh Máté, Pápai, Polyák (Máj), Horváth B. (Győry), Germán, Herold, Kalcsó. Edző: Germán Ferenc.

Gönyű: Vörös – Bognár Á., Böcz B., Terdik (Kokas), Kovács M., Kiss Z. (Zvezdovics), Dávid, Póczik, Végh (Olaj), Mikli, Böcz A. Edző: Józsa Péter.
Gsz.: Herold (2), Germán (2), Kalcsó, ill. Böcz A.

Jó játékvezetés mellett a jól játszó vendégek ellen öt perc elég volt ahhoz, hogy a hazai csapat bebiztosítsa a győzelmét.

Jók: Takács N., Herold, Kalcsó, Németh Máté, ill. Böcz B., Dávid, Póczik.

Germán Ferenc: – El kell ismernem, hogy a mérkőzésen nem volt ekkora különbség a két együttes között, de szerencsére a harmadik gólunk sorsdöntőnek bizonyult. Gratulálok a csapat második félidei teljesítményéhez.

Józsa Péter: – A korábbi bajnokcsapat ellen hetvenöt perc nem elég, mert a nagy hibákat kegyetlenül kihasználják.

DAC Foci 24–I. G. Gasket-Rajka 1–1 (0–1)
Győr, 200 néző, V.: Bálintfi I.

DAC: Kiss A. – Kulcsár (Szigeti), Mészáros Zs., Pintér, Kovács G. (Rácz), Tóth D., Korsós Gy., Kurucz, Leal, Takács P., Kalmár B. (Szalai P.). Edző: Rokob Péter.

Rajka: Madácsi – Derdák, Batyanek, Diviak, Banyár, Görner, Varga B., Zubán, Baják, Kelemen, Gálik. Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Leal, ill. Gálik.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a DAC végigtámadta a mérkőzést, az ellenfél pedig keményen védekezett. A hazaiak közelebb álltak a győzelemhez, határozott támadójátékuk ezúttal egy pontot ért.

Jók: Takács P., Tóth D., Mészáros Zs., Korsós Gy., ill. Madácsi, Derdák, Gálik, Baják.

Rokob Péter: – Végig egykapuztunk a mérkőzésen, de az ilyen antifutball ellen nehéz eredményesen játszani.

Cerovsky Péter: – A hazai csapat lényegesen jobb volt. Fiatal csapatunk küzdött, de gyenge teljesítményt nyújtott. Szerencsére azonban sikerült egy pontot szereznünk.

Kapuvár–Beled 2–0 (1–0)
Kapuvár, 300 néző, V.: Dombi L.

Kapuvár: Tóth M.– Kiss Á., Péter D., Kovács M. (Simon), Csorvásy, Menyhárt, Horváth R., Varga B. (Juhász), Papp (Magyar), Weiszdorn, Varga Tibor. Edző: Mayer János.

Beled: Hegyi – Abdai, Németh R., Torma, Bakos, Horváth I., Bödecs B., Dobos (Varga Tamás), Molnár Z., Bödecs D. (Kiss D.), Pinczés. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Weiszdorn, Varga Tibor.

Küzdelmes mérkőzésen a második félidőben sokkal több helyzetet kialakító hazai csapat megérdemelten szerezte meg a három pontot.

Jók: Tóth M., Varga Tibor, Horváth R., Weiszdorn, ill. senki.

Mayer János: – Rendkívül fontos mérkőzésen nagyon értékes három pontot szereztünk.

Farkas Ferenc: – Az első félidőben kihagytuk a kihagyhatatlant is, a második játékrészben pedig lelketlenül és szégyenteljesen játszottunk.

WHB-Ménfőcsanak–Bácsa 2–1 (2–1)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Görög M.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Mondovics, Vados, Papp, Gajdos, Visy, Kovács Z. (Németh B.), Menyhárt (Buza), Kertész (Király), Süveges. Edző: Lenzsér Zsolt.

Bácsa: Katona T. – Kun, Dombi, Bokor, Török, Dömötör, Takács P., Pintér (Katona V.), Bögöly (Kiss B.), Dániel Z. (Sipos). Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Visy, Kovács Z., ill. Takács P. Kiállítva: Gajdos.

Nagyon nehéz, küzdelmes mérkőzésen a több mint egy félidőt emberhátrányban futballozó hazai együttes minden dicséretet megérdemelve győzött. A második félidőben igazi csapatként játszott a Ménfőcsanak.

Jók: mindenki, ill. Takács P.

Lenzsér Zsolt: – A kiállításig két játszó csapatot láttunk a pályán. Azt követően viszont csak egy célunk lehetett, az eredmény megtartása.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Jó meccset játszottunk, de a kiállítás adta lehetőséget a rengeteg kihagyott helyzet miatt nem tudtuk kihasználni.

Petőháza–Lébény 1–2 (0–2)
Petőháza, 150 néző, V.: Juhász B.

Petőháza: Bognár D. – Horváth S., Müller, Kovács-Galavics M., Böcskör, Molnár G., Szabó Á. (Hadarics), Szabó P., Récsei J., Nagy R., Récsei B. (Honyák). Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Lébény: Szabados – Kopf, Czeitler, Hécz (Lanzendorfen), Nemes (Kertész), Horváth G. (Németh D.), Alasztics, Nagy Sz., Sallai, Sárközi, Varga Z. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Böcskör, ill. Horváth G. (2).

Az első félidőbe alaposan „belealudt" a hazai csapat és kétgólos hátrányba került. A második játékrészben azonban óriásit küzdöttek a petőháziak, számos lehetőséget alakítottak ki, de csak a szépítés sikerült. A döntetlen sokkal igazságosabb eredmény lett volna.

Jók: Szabó P., Molnár G. Récsei J., Müller, Kovács-Galavics M., ill.

Czeitler, Horváth G., Alasztics, Varga Z.

Kovács-Galavics Frigyes: – Ismét egy mérkőzés, ahol nem érdemeltünk vereséget. Nem vagyunk abban a helyzetben, hogy egy félidőnyi előnyt adjunk az ellenfelünknek.

Horváth Tamás: – Végig óriási taktikai harc volt a mérkőzésen. Egy kis szerencsével ebből mi jöttünk ki győztesen. Nem értem, hogy az ellenfelünk hogy állhat az utolsó helyen.

Öttevény–Lipót-Pékség 1–4 (0–0)
Öttevény, 150 néző. V.: Kovács B.

Öttevény: Molnár M.– Wágenhoffer, Kovács P., Benkő, Vígh, Virág (Bella), Nagy L. Kovács S. (Hécz), Keszthelyi (Jakab), Molnár B., Hegedüs. Edző: Ördög József.

Lipót: Endrődy B. – Csete (Zimonyi), Bodó, Litresics, Závori, Lelkes, Bolega, Endrődy I. (Bella), Érsek, Vojnisek, Bartal (Magyar P.). Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Molnár B., ill. Érsek, Endrődy I., Lelkes, Zimonyi.

Az első félidő egyenlő erők küzdelmét hozta. A második játékrészben viszont a vendégek akarata érvényesült és megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.

Jók: senki ill. Csete, Bodó, Závori, Érsek, Vojnisek.

Ördög József: – Kielégítő első félidő után az enervált, pontatlan játékunkat az ellenfél gólokkal büntette.

Makkos Tamás: – Az első játékrész kiegyensúlyozott játéka után a második félidőben az év eddigi legjobb játékával nagyszerű győzelmet arattunk.

Amatőrök a vízben Sopronban

Harmadszor szervezte meg az Amatőr Vízilabda Kupát a Soproni Vízilabda Sport Egyesület és az… Tovább olvasom