2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 20°C | 32°C Még több cikk.

Megyei foci - A Csorna ötöt rúgott a Rajkának

Nyert a Nyúl, a Lipót, Öttevény, Beled és a Győrszemere is a megyei I. osztályban. Focieredmények és nyilatkozatok.

Jánossomorja, 200 néző. V.: Iván.

Jánossomorja: Bári – Szalai, Farkas K., Gaál (Tóth G.), Pethő, Fuhrmann, Cseri G., Tóth K. (Varga M.), Fettik, Szabados, Herczeg (Papp). Edző: Horváth Csaba.

Beled: Gerencsér – Torma, Abdai, Németh R., Póczik, Horváth I. (Csorba), Pinczés, Molnár Z., Bödecs B. (Boros), Bödecs D., Kiss D. Edző: Farkas Ferenc.

Gsz.: Molnár Z.

A 3. percben Németh R. szájon vágta Cseri Gergelyt, amit az asszisztens jelzett a játékvezetőnek. Rövid, egy percig tartó tanácskozás után salamoni ítéletet született: mindkét játékos sárga lapot kapott. 66. p.: Varga M. rántotta le a félpályánál Tormát, aki utánalépett és hátulról szándékosan belerúgott. A közelben lévő játékvezető csak a lerántást látta. 81. p.: Németh R. lőtt be egy szabadrúgást, amit egy hazai védő megcsúsztatott, így Molnár Z. közelről a hálóba lőtt. 0–1.
Összességében a gyenge színvonalú mérkőzést csak a játékvezetői hármas teljesítménye múlta alul. A vendégektől két, a hazaiaktól egy kiállítás maradt el.

Jók: Cseri, Pethő, ill. Abdai, Molnár Z., Kiss D.

Horváth Csaba: – A játék képe alapján az egy ponttal is elégedetlen lettem volna. Fájó dolog, hogy a játékvezető és az ellenfél játékstílusa miatt négy játékosunk sérült meg, akik így hetekre kiestek a munkából.

Farkas Ferenc: – Nem túl magas színvonalú mérkőzésen, ahol a küzdelem dominált, egy keveredés utáni góllal és egy kis szerencsével szereztük meg a győzelmet.
Kiss Sándor

Kapuvár–Gönyű 1–1 (1–1)
Kapuvár, 200 néző. V.: Krasznai.

Kapuvár: Tüske A. – Kovács M., Kiss Á., Németh B., Szabó P., Péter D. (Somogyi), Müller, Kleizer, Molnár G., Nicsenko (Papp R.), Varga B. Edző: Varga József.

Gönyű: Vörös – Máté Sz., Böcz B., Zobák B., Kertész (Béres), Kiss Z., Zobák Cs., Mikli, Végh, Bognár (Böcz A.), Terdik. Edző: Józsa Péter.

Gsz.: Kleizer, ill. Mikli. Kiállítva: Zobák B.

Az első félidőben eldönthette volna a mérkőzést a hazai együttes, de kihagyta a helyzeteit. A második játékrészben nyújtott lelkes játékával a vendégcsapat rászolgált az egy pontra.

Jók: Kiss Á., Szabó P., ill. Vörös, Máté Sz., Kertész, Mikli.

Varga József: – Magunknak köszönhetjük, hogy nem nyertünk. Toldozott-foltozott csapattal, kisebb sérülésekkel bajlódó futballistákkal játszunk már öt-hat hete. Ennek ellenére, ha nagyobb akarattal játszunk, meg kellett volna nyernünk a mérkőzést.

Józsa Péter: – Paprikás hangulatú mérkőzésen a lelkesedésünkkel rászolgáltunk az egy pontra.

HG Logistic-Győrszemere–Bácsa 3–1 (2–0)
Győrszemere, 150 néző. V.: Czinder.

Győrszemere: Takács – Nagy G., Németh Máté, Fajkusz, Kalcsó, Horváth B., Pápai, Germán, Nagy L. (Schwarz), Vörös Torma (Németh Márk), Herold (Nyitrai). Edző: Germán Ferenc.

Bácsa: Ács – Katona M., Hegyi, Kun, Bokor (Guttyán), Török, Dömötör, Pintér (Kiss B.), Katona V., Bögöly (Dániel), Dombi. Edző: Talabér Tamás.

Gsz.: Fajkusz, Horváth B., Germán, ill. Török.

A rutinosabb hazai csapat már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést a második játékrészre feljavuló újonc ellen.

Jók: Fajkusz, Pápai, Kalcsó, ill. Katona M., Bokor, Dániel.

Germán Ferenc: – Magabiztos győzelmet arattunk. Sajnos az utolsó húsz percben kiengedtünk, ezzel felhoztuk az ellenfelet, de a győzelmünk nem forgott veszélyben.

Alföldi Zoltán pályaedző: – Kár, hogy nem a második félidővel kezdtük a mérkőzést.

Petőháza–Loland-Nyúl 0–3 (0–1)
Petőháza, 200 néző. V.: Juhász B.

Petőháza: Bognár – Horváth S., Nagy K., Kelemen, Böcskör, Kovács-Galavics M. (Honyák), Hadarics, Ács (Varga B.), Horváth G., Szabó Z., Récsei J. Edző: Kovács-Galavics Frigyes.

Nyúl: Varga I P. – Kapa Márkó, Keszei, Gayer, Kapa Martin (Csorvásy), Varga II P., Kószás, Németh G. (Varga Z.), Varga Zs., Rigó (Weiszdorn), Cserháti. Edző: Horváth Dénes.

Gsz.: Cserháti (3).

Gólokat csak a vendégek lőttek, akik így teljesen megérdemelt győzelmet arattak.

Jók: Horváth S., Hadarics, Bognár, Récsei J., ill. Cserháti, Gayer, Keszei, Varga Zs., Németh G.

Kovács-Galavics Frigyes: – A nulla–három ellenére azt gondolom, ez már az a mérkőzés volt, amire a továbbiakban lehet építeni.

Horváth Dénes: – A múlt héten a listavezető, ma a sereghajtó ellen bizonyította érettségét a csapatunk.

WHB-Ménfőcsanak–Lébény 4–1 (3–0)
Győr-Ménfőcsanak, 200 néző. V.: Kovács B.

Ménfőcsanak: Molnár M. – Kamara, Kovács Á., Buza, Menyhárt (Enyingi), Szalai (Németh B.), Gajdos (Dávid), Segovits, Kertész, Sütöri, Korsós A. Megbízott edző: Lenzsér Zsolt.

Lébény: Szabados – Kopf, Sallai, Czeitler, Alasztics, Nagy Sz., Nemes, Frank (Erdélyi), Tóth B. (Németh D.), Hécz, Kertész. Edző: Horváth Tamás.

Gsz.: Korsós A. (3), Szalai, ill. Nemes.

A nagyon jól játszó Ménfőcsanak Korsós Attila pazar találataival megérdemelten került előnybe az első félidőben. A második játékrészben feljavult ugyan a Lébény játéka, de a vendégek erejéből csak a szépítésre futotta.

Jók: mindenki, ill. Nagy Sz., Nemes, Szabados.

Lenzsér Zsolt: – Az első félidőben magabiztos, jó játékkal megnyugtató előnyt szereztünk. A másodikban egy visszafogottabb csapatot láttam, de a győzelmünk összességében így is megérdemelt.

Horváth Tamás: – Az első félidőben gyalázatosan futballoztunk. A második félidőben már jól játszottunk, de ez is kevés volt egy ilyen jó csapat ellen.

Öttevény–Fertőszentmiklós 3–0 (1–0)
Öttevény, 100 néző. V.: Radasics.

Öttevény: Molnár M. – Szeredi (Bella), Vígh, Nagy I Roland, Wágenhoffer G., Keszthelyi (Jakab), Molnár B., Nagy L., Kovács S., Hegedűs (Wágenhoffer Sz.), Nagy II Roland. Edző: Ördög József.

Fertőszentmiklós: Csóka – Horváth A., Fábián, Horváth P., Dominek, Horváth D. (Baranyai T.), Baranyai V. (Gergácz), Horváth Cs. (Mentes), Kalmár, Árki, Horváth T. Edző: Katona Sándor.

Gsz.: Hegedűs (2), Kovács S.

Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen a hazaiak felőrölték a vendégek ellenállását és megérdemelten győztek.

Jók: Wágenhoffer G., Vígh, Nagy I Roland, ill. Csóka, Horváth P., Fábián.

Ördög József: – Masszív, jól küzdő csapatot sikerült magabiztosan legyőzni.

Katona Sándor: – Hatvan perc után teljesen elfogytunk, így szoros mérkőzésből sima vereséget csináltunk.

Csorna–I. G. Gasket-Rajka 5–0 (4–0)
Csorna, 200 néző. V.: Péter G.

Csorna: Lőre – Szabó A., Csonka, Fehér, Nagy Sz. (Németh Á.), Babics (Győrvári), Tóbiás, Visy (Csölle), Bognár Zs., Lajtos, Serfőző. Edző: Varga Péter.

Rajka: Csiffáry – Kovács P., Derdák, Danovsky, Szabados, Baják, Skoda (Simon), Diviak, Varga B., Gálik, Jére (Takács). Edző: Cerovsky Péter.

Gsz.: Lajtos (2), Serfőző (2), Tóbiás. Kiállítva: Simon.

Kitűnő játékvezetés mellett ilyen különbséggel is megérdemelten nyert a végig jól játszó hazai csapat.

Jók: Serfőző, Tóbiás, Lajtos, Csonka, Visy, ill. senki.

Varga Péter: – Gyógyítgatjuk sebeinket.

Cerovsky Péter : – Gratulálok a Csornának, megérdemelték a győzelmet. Sajnos csapatunk rengeteg hibával futballozott.

DAC Foci 24–Lipót-Pékség 1–4 (0–2)
Győr, 250 néző. V.: Bálintfi.

DAC: Kiss A. – Pintér, Mészáros P., Mészáros Zs., Kovács G., Korsós Gy. (Szenftner), Tóth D., Kurucz (Kovács L.), Takács P., Juhász, Leal (Czetti). Edző: Rokob Péter.

Lipót: Szigony – Bella, Ásványi, Litresics, Závori, Bodó, Bolega, Balás (Zimonyi), Magyar, Bartal, Szilasi (Endrődy I.). Edző: Makkos Tamás.
Gsz.: Bolega (öngól), ill. Litresics, Bolega, Szilasi, Bartal.

A hazaiak csak a kapusuknak köszönhették, hogy 0–2 volt a félidő. A második játékrész elején a DAC akár meg is fordíthatta volna az eredményt, de a jó napot kifogó vendégek magabiztosan nyertek.

Jók: Kiss A., Czetti, ill. mindenki.

Rokob Péter: – Csak rövid ideig tudtunk partnerei lenni a motiváltan és jól játszó lipótiaknak.

Makkos Tamás – Teljesen megérdemelten győztünk. A második félidő elejétől eltekintve végig uraltuk a mérkőzést.

Markotabödöge- Rábacsécsény 6-1 (4-1)
Góllövő: Horváth László 2, Makk Balázs 1, Pádár László 1, Huszka Károly 1 ill. Bödő 1, Kovács 1 (öngól)
Ikrény–Bezi 3-3