2018. 08. 15. szerda - Mária 19°C | 28°C Még több cikk.

Megvédte bajnoki címét a soproni Hunyadi

A soproni Hunyadi János Evangélikus Óvoda és Általános Iskola III. korcsoportos kosárlabdacsapata Pécsen szerepelt a diákolimpiai döntőn.
A csoportküzdelmeket a hazai Pécs, a Kaposvár és a budakeszi általános iskola ellen vívták. Mindhárom mérkőzést óriási különbséggel nyerték a lányok. Az elődöntőben a Mezőberénynek sem kegyelmeztek Czirják Szilvia tanítványai, a meccset a harmadik negyed derekán ismét lefújták.

A másik ágon a szintén soproni Lackner-iskola nyert, így a döntőben a két soproni csapat csapott össze. Az aranycsatát kiváló játékkal a címvédő nyerte és toronymagasan lett országos bajnok.

A diákolimpiát nyert Hunyadi-iskola csapata.

Eredmények: Hunyadi–Pécs 62–21, Hunyadi–Kaposvár 66–29, Budakeszi–Hunyadi 14–54, Mezőberény–Hunyadi 14–55, Hunyadi–Lackner 63–30.

Az All Star-csapatba a Hunyadiból Kuttor Enikő és Fodróczy Lili, a Lacknerből Weninger Virág került be, míg a Hunyadi legjobb játékosának Tóth Katát választották.