2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 11°C | 21°C

Megvan az első aranyérem!

Kovács Ágnes szerezte az első magyar érmet a margitszigeti úszó Európa-bajnokságon.
Cseh László első lett 200 vegyesen, Kerékjártó ugyanitt harmadik, Kovács Ági szintén harmadik 100 mellen, Verrasztó Evelyn pedig hatodik 200 háton. Gyurta Dániel a döntőbe sem jutott be – ez a nap csalódása.

A csoda viszont Kovácsé. Nem tudom, hányadszor csapja már le a magyar sajtó, hogy „végre nem állunk csehül", de muszáj most is megtenni: Cseh László jó - voltából csak helyre kezd állni a világ rendje a hazai rendezésű úszó EB-n.

A realisták nagyjából így is számoltak: a harmadik napon, tehát a 200 vegyes döntőjén meglesz az első magyar arany. A finálé úgy indult, ahogy mindenki várta: Cseh már itt testhosszal vezetett, amit aztán egy pillanatig sem veszélyeztetett semmi és senki. Előbb a világ-, aztán pedig az Európacsúccsal versenyzett, a végén Európa- bajnoki rekord lett belőle. S hogy ne csak Cseh László nevét skandálja a közönség, ezért a másik magyar induló, Kerékjártó Tamás is tett, nem is keveset: harmadikként csapott célba ugyanitt, 200 vegyesen.

„Kicsit megnyugodtam, annak ellenére is, hogy a legjobbamat nem tudtam megjavítani. Lehet, ehhez Michael Phelps is kell... (az amerikai ebben a számban a világbajnok és a világcsúcstartó – a szerk.) Most már nem nyomaszt annyira a felelősség terhe" – mondta az újdonsült Európa - bajnok .

KOVÁCS: EZ MAGA A CSODA

Engedtessék meg, hogy mindezek ellenére Kovács Áginak adjuk a nap csodája címet. Mert míg Cseh Lacitól mindenki aranyat várt, Kovácstól a legmerészebbek sem reméltek érmet 100-on. Klasszis úszónk ugyanis az EB előtt a 13. legjobb időt tudhatta magáénak az európai ranglistán, s ahogy általában, most sem a 100-ra, hanem a 200-ra blazírozott. Kovács Ági pontosan tudta, mindent elért eddig, amit szeretett volna, de ezt az Európa-bajnokságot még rendesen végig akarta csinálni. Annak ellenére is, hogy már nem ő számít a világ legjobb mellúszójának – de tegnaptól ismét belépőt kapott az elit körbe. Merthogy harmadik lett 100-on. „Nem akartam erősen kezdeni, de éreztem a bemelegítésnél, hogy nagyon jól megy az úszás. Nem gondoltam, hogy én leszek a magyar csapat első érmese, de nagyon boldog vagyok."

GYURTA A NAGY CSALÓDÁS

Gyurta Dániel viszont elúszott, méghozzá nagyon. A délelőtti előfutamok után már rebesgették, valami nagyon nincs rendben, hiányzik az az utolsó 50 méteres hajrá, amellyel Gyurta két éve az olimpián második lett, s amellyel most is éremesélyesnek számított. Hát hiányzott a délutáni középdöntőben is, méghozzá nagyon.O lyannyira, hogy futamában csak a hatodik lett, összesítésben a 11., ráadásul négy másodperccel rosszabb időt úszott, mint amit két éve tudott. Pedig az idei magyar bajnokságon még olyan időt úszott, amellyel EB-t lehet nyerni.A másik magyar indulót, Mo l n á r Ákost kizárták a középdöntőből – annyi vigasz marad számunkra, hogy ő is messze volt a döntőbe jutástól.

SOKBÓL SAJNOS SEMMI

A 200 női vegyes középfutamában Jakabos Zsuzsanna és Ho s s z ú Katinka sem jutott a fináléba. Két magyar indult 200 pillangón is: Kis Gergő és Bodrogi Viktor, ők sem lesznek ma finalisták. A keddi özönvízszerű esőzés miatt elmaradt döntők közül tegnap 200 háton voltunk érdekeltek: Verrasztó Evelyn hatodik lett, majd a 100 hát középdöntőjében kiesett, Szepesi Nikolett viszont be tudta verekedni magát a legjobb nyolc közé. Bodrogi Viktor 50 háton a tizedik helyen zárt, így ő sem lesz ott a mai fináléban. Jól ment viszont a holland Hoogebandnak , aki nagy fölénnyel nyerte a 200 gyors döntőjét; 800 női gyorson pedig Laure Manaudou új Európa-csúccsal (8:19.29) oktatta a mezőnyt. A pálmát Br i t t a Steffen vitte el, aki 100 gyorson világcsúccsal, 53.30 mp-cel nyert. Egy magyar himnusz és három boldog úszó – nem rossz ez egy napra.

Soproni sÖrdögök Univer KSE 75-73

A meccs elején soproni részről csak Porzingis és Bowman volt veszélyes a vendégek kosarára. Tovább olvasom