2018. 07. 16. hétfő - Valter 17°C | 27°C Még több cikk.

Megszórta a Budaörsöt az ETO, de mégsem örülhet igazán

Hiába a 14 gólos győzelem, a Ferencváros még többel verte a Kecskemétet.
A címvédő Győr és az FTC is vendégként nyert a női kézilabda NB I vasárnapi játéknapján, viszont a tabella élén váltás történt a két együttes között, és az utolsó fordulót a népligetiek várják az első helyről.

A forduló előtt jobb gólkülönbségének köszönhetően még a Győr vezette a bajnokságot, a Ferencvárossal szemben előnye hét gól volt.

A 26. forduló vasárnapi játéknapján az FTC Kecskeméten győzött magabiztosan, a Győr viszont nehezen hozta a Budaörs elleni kötelező győzelmet. Utóbbi csapat a találkozó 22. percéig vezetett, és végül 33 gólt dobott a Bajnokok Ligáját múlt héten megnyerő győrieknek.

A Ferencváros a győriekkel szembeni hátrányából így hatgólos előnyt kovácsolt magának.

A záró fordulóban szerdán a győriek a Békéscsaba, a népligetiek a Vác együttesét fogadják.

Eredmények:
Kecskeméti NKSE - FTC-Rail Cargo Hungaria 19-46 (8-23)
Budaörs KSN-Győri Audi ETO KC 33-47 (16-20)

Női kézilabda NB I, 25. forduló
Budaörs - Győri Audi ETO KC 33-47 (16-20)
Budaörs, vezeti: Bócz László, Wiedemann Viktor.

60.perc - Az utolsó támadást a Budaörs vezetheti,10 másodperc a meccsből. Elképesztő, bepattan valahogy Hornyák lövése, így 33-47-re nyer az ETO, de "csak" +267-es a gólkülönbségünk. Hat a hátrány az utolsó forduló előtt!

60.perc - Ez már végeredmény Kecskemétről: 46-19-re nyer a Fradi, így +273-as a gólkülönbsége a Fradinak.

60.perc - Jön az utolsó perc: tizennégy góllal vezet az ETO, de ez kevés - tekintve, hogy a Fradi kiütéssel nyer Kecskeméten, hiszen az utolsó percre fordulva 46-19-re vezetnek a Hírös városban.

59.perc - Lukács tizenötre növeli a győri előnyt, szépen belejött az ETO a második félidőben, 30-45. Pásztor most talpról a bal felsőbe, 31-45. Groot válaszol, 31-46 - potyognak a gólok, Ertl a szélről, 32-46.

56.perc - Pálos-Bognár a kapufát találja telibe, Althausnak pedig óriási szerencséje van, mert Althaus ziccerét ugyan megfogja, de a kezéről továbbcsorog, egészen a gólvonalon túlra, 29-42, az eddigi legnagyobb különbség!

55. perc - Pásztor fordul be a hatoson, 29-39.

52.perc - Puhalák remek csuklómozdulatával újra nyolccal vezetünk, 28-36-nál kér időt a Budaörs. A Fradi közben nem lassít, és 22 góllal vezet Kecskeméten. Oftedal a tizenharmadik találatát szerzi, meglépünk kilenccel.

49.perc - A Fradi viszont továbbra is hengerel, hússzal vezet az FTC Kecskeméten - mindez összesítésben hatgólos előnyt jelent a mieinkhez képest.

48.perc - Támadóhiba után jöhetünk megint: Groot tör be lendületesen, nyolccal vezetünk, 33-25! Pálos-Bognár talpról, ez kijön Kiss Éváról, Pásztor viszont másodjára már nem ront, 26-33. Időt kér az ETO.

46.perc - Oftedal a 11. gólját szerzi meg ma - a kapufától Wéningerre, majd a gólvonal mögé pattan a labda, 25-32. Tartjuk a hat-hétgólos előnyt, egyelőre ezt nem tudjuk növelni - a Fradi jelenleg néggyel jobb nálunk a gólkülönbség terén.

45.perc - Megismétlődik az iménti szituáció: Pásztor ugyan betörése után gólt szerez, de újabb üreskapus gólt szerzünk, 23-30.

44.perc - Szöllősi-Zácsik a szaggatottról vágja a léc alá - az üresen maradt kaput viszont kihasználjuk, 22-29.

42.perc - Hatgólos, 27-21-es ETO-vezetésnél támad a Budaörs - elrontják viszont a hazaiak. Van viszont síp, Ambros Martin az óra miatt reklamál ,majd kap sárgát, viszont támadhatunk. Kiskartal második két perce - Oftedal megint, hét az előny, 28-21.

39.perc - A Fradi tartja 15 gólos előnyét Kecskeméten, tehát kell még az ETO-tól az eredményes játék, jelenleg kettővel jobb az összesített gólkülönbsége a Ferencvárosnak.

36.perc - 22-18-ra vezet az ETO. Eladott labda a hazaiaknál, de nincs belőle lerohanás. Bódit rántja le Kiskartal a jobb szélen, ez két perc - mi több, bő fél percen át kettős emberelőnyben a Győr. Oftedal bevágja a büntetőt, 18-23.

32.perc - Oftedal már a hetedik találatát szerzi - egyértelműen húzóember, ma is. Amorim hiánya érződik persze a falban, de javul az ETO teljesítménye - miközben a Fradi erőt demonstrál Kecskeméten.

31. perc - A Budaörs kezdte a második félidőt.

SZÜNET

30. perc - Jön a félidő utolsó perce - labdavesztés után Zsigmondnak van egy kis szerencséje, 16-19. Pár másodperc mindössze, de Groot ezt is kihasználja egy gólra! 20-16-ra vezetünk a szünetben! Közben a Fradi gálázik, a félidőben már 15 góllal vezet Kecskeméten.

29.perc - Zsigmond beállóból, négy gólra jön vissza a Budaörs, 15-19.

26.perc - Oftedal harcol ki hetest: a felső lécről vágódik be a lövése, 13-16 ezzel az ETO-nak.

25.perc - Gonzalez húzza le a szélre Bódinak, de ezt most kiszedi a léc alól a Budaörs kapusa.

24.perc - Kiss Éva védi Pásztor ziccerét - majd Hansen robog, és először vezetünk kettővel ma! 13-15! Kezd játékba jönni az ETO!

22.perc - Gonzalez büntet, ha ő elindul, nem tudják megfogni ma, legalábbis egyelőre ez a helyzet. 13-12. Mellé megy az átlövés, majd Oftedal látja meg a rést, és kiegyenlít - 13-13, időt kér a Budaörs!

21.perc - Továbbra is kettő a hazaiak előnye. Hetes a Budaörsnek, miután Hansen ziccerben rántotta le Hornyákot. Kiss Éva! Lábbal fogja Juhos büntetőjét!

18.perc - Passzívnál támad a Budaörs, szerencsére fölé megy az átlövés. Jó a sánc, majd Mézes rohan megint - visszaáll a háromgólos különbség, 12-9. Gonzalez gyorsan átlövésből, 12-10.

17.perc - A Fradi egyelőre roppant magabiztos Kecskeméten, és hat góllal, 11-5-re vezet. Groot közben hetest ront, nem tudunk visszajönni egy gólra, marad a 11-9.

14.perc - Puhalák kanyarodhat fel balról, ezt most szépen be is vágja, 11-8.

13.perc - Eddig sokk, már négy góllal vezet a Budaörs, Mézes találata után. Megint hiba támadásban, szerencsére ezt Mézes ellépi, marad a 11-7.

10.perc - Althaus, végre egy határozott megmozdulás a falban: igaz, hetes az ára. Juhos nem ront, és hárommal vezetnek így a hazaiak - közben a Fradi 9-3-ra vezet Kecskeméten.

9.perc - Szöllősi-Zácsik ellen nem találjuk az ellenszert: ahogy Wéninger ellen sem nagyon, a kapus újabb bravúrja. Oftedal lapos lövését is fogja a Budaörs kapusa!

8. perc - Görbicz is ront ziccerből. Szabadfi valahogy ki tud bújni beállóban - kétgólos hazai előny, 7-5.

7. perc - Hansen lövését fogja Wéninger, majd indít - a kontrából először vezet a Budaörs, 6-5.

6.perc - Egyelőre nem a védelmek játsszák a főszerepet, újabb Szöllősi-Zácsik gól után időt kell kérnie Ambros Martínnak 5-5-nél.

3.perc - Szöllősi-Zácsik megtalálja a rést, 2-2. Oftedal átlövése után újra vezet az ETO, 2-3.

2.perc - Visszakerül a bejátszás Szöllősi-Zácsikhoz, aki másodjára már nem ront, 1-1. Gyors válasz a betörős Hansentől, 1-2.

1. perc - A Győr kezdte a meccset. Bódi pedig meg is szerzi a vezetést a szélről, 0-1.

17.03 - Köszöntjük olvasóinkat, kulcsfontosságú délután vár az ETO-ra, hiszen azonos pontszámmal áll a tabella élén a Ferencvárossal a csapat. Ma a Budaörsöt kellene legyőzni ahhoz, hogy jövő héten lehessen ünnepelni - persze a gólarányon lesz igazából a hangsúly!

A szezon végéhez közeledve az energiaraktárak már lassan kifogyóban vannak, azonban a negyedik BL-cím megszerzése hatalmas plusz motivációt adott a Győri Audi ETO KC játékosainak, hogy a magyar bajnokságból hátralévő két fordulóban kihozzák magukból a maximumot és teljesítsék kitűzött céljukat, megvédjék bajnoki címüket – írja honlapján a Győri Audi ETO KC.

Folytatódik a versenyfutás a minél nagyobb arányú győzelmek megszerzéséért a magyar bajnokságból hátralévő két találkozón, hiszen a Magyar Kupa és a BL-trófea mellett a magyar bajnoki cím is elérhető közelségben van a Rába-parti zöld-fehérek számára, akik mindent meg fognak tenni a triplázás érdekében.
A bajnoki cím sorsa egészen az utolsó forduló végéig nyitott kérdés marad, a tabella élén szereplő két csapat, a Győri Audi ETO KC és az FTC-Rail Cargo Hungaria együttese között dől majd el a versenysorozatban szerzett össz-gólkülönbségnek köszönhetően.

A közelgő találkozó előtt a győriek másodedzője, Danyi Gábor beszélt várakozásairól.

Danyi elmondta, a csapat remekül megoldotta a szezon során felmerülő kihívásokat, így nem is lehet kérdés, hogy az utolsó pillanatig minden erejüket mozgósítva küzdeni fognak, hogy a 2017/2018-as szezonban a magyar bajnoki címmel együtt teljes legyen a „gyűjtemény".

A Budaörs KSN KFT – Győri Audi ETO KC mérkőzésre 2018. május 20-án (vasárnap) 17.15-ös kezdettel a Budaörsi Városi Uszoda és Sportcsarnokban, a Bócz László – Wiedemann Viktor játékvezető-páros vezényletével kerül sor.
A mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti.

Bajnok lett a MOL-PICK Szeged - Pastor: összességében jobbak voltunk

Juan Carlos Pastor vezetőedző szerint csapata, a MOL-Pick Szeged a két mérkőzés alapján jobb volt a… Tovább olvasom