2017. 04. 27. csütörtök - Zita 8°C | 19°C Még több cikk.

Megszorongatta az ETO a ˝nagy˝ Veszprémet

Az első félidő 20. percében még 10-9-re vezettek a győriek, végül 33-26-os vereség lett a vége a BL-ben menetelő Veszprémtől.
Közel kétezer néző előtt lejátszott találkozón 33-26-ra győzött az MKB-MVM Veszprém együttese az ETO-SZESE otthonában.

ETO-SZESE – MKB-MVM Veszprém 26-33 (12-17)
Egyetemi csarnok, 1800 néző. Vezette: Herczeg, Südi.

ETO:  Gregor – Terenyi 1, Szabó A. 3, MOTA 8(4), Rivnyák, Halász 3, Hernández 1. Csere: Somogyi (k), Rosta 2, Kalmár, GUBÓ 4, Németh G., Gebhardt 2, Gál 2(1), Tóth E, Goór. Edző: Magi Serra.

Veszprém: FAZEKAS – IVÁNCSIK T. 6(3), Gulyás 4, Ruesga 1, Pesic 4, JAMALI 5, Iváncsik G 2. Csere: Schuch 2, TERZIC 5, Ilic, Ugalde 3, Rodríguez 1, Ligetvári, Gyene. Edző: Carlos Ortega.

Magi Serra: – Nagyon jó mérkőzést játszottunk, mindenki élvezte a játékot. Remélhetőleg nemcsak a pályán, hanem a lelátón is. Örülök, hogy időnként tűzbe hoztuk a közönséget, bízom benne, ez a kezdete valaminek.
Csak hét góllal nyert Győrben a bajnok Veszprém

Ahogy az várható volt, nagy érdeklődés fogadta az ETO-SZESE – MKB-MVM Veszprém összecsapását az NB I 6. fordulójában. Az újonc győriek a Bajnokok Ligájának egyik favoritjának számító veszprémieket fogadták az egyetemi csarnokban. A mérkőzésre kilátogatott a Hag-Agro UNI Győr női kosárlabda csapata is.

A találkozó első találatát a győri születésű Iváncsik Tamás szerezte meg hétméteresből, majd Halász egyenlített győrieknek, de Iváncsik Gergő révén ismét a vendégek vezettek.

A folytatásban rendre a Veszprém együttes vezetett 2-3 gólra, ám egyszer sem tudtak jelentőségen ellépni a remekül küzdő hazaiaktól. A találkozó 12. percében Magi Serra, a győriek mestere 7-4-es veszprémi vezetésnél időt kért, majd jelentősen változott a játék képe. Remekül megszervezte a védekezését az ETO és a támadásokat is rendre góllal fejezték be. Négy egymást követő hazai gól után a mérkőzés 18. percében 9-8-ra sikerült fordítaniuk a zöld-fehéreknek.

Az első félidő utolsó szakaszában felgyorsította a játékát a Veszprém, Gulyás és Terczic találatinak köszönhetően sikerült ellépniük a szünetig, így 17:12-es veszprémi előnnyel vonultak öltözőbe a csapatok.

Szünetet követően is nagyobb sebességi fokozatban játszottak a vendégek, hat perc elteltével már nyolc góllal is vezettek. A győriek kissé elfáradtak a második félidőre, míg a veszprémieknél főként a korábban kevesebb játéklehetőséget kapó játékosok szerepeltek a csapatban.

A második félidő 24. percében tíz góllal is vezetett a Veszprém, de a győriek ismét megmutatták küzdeni tudásukat és a végére felpörögtek. Az utolsó hat percben csak egyszer találtak kapuba a vendégek, míg a hazaiaknál Gubó, Gebhardt és Gál is eredményes tudott lenni.

Az NBI 6. fordulójában szórakoztató mérkőzésen a legjobb játékosait pihentető MKB-MVM Veszprém 33-26-ra győzött az ETO-SZESE otthonában.

(II.) 24.p. Pesic maradt egyedül középen és értékesítette a ziccert. 22-32

(II.) 23.p. Gyulyás bejátszása után Schuch harcolt ki hétméterest, amelyet Iváncsik Tamás értékesített. 22-31

(II.) 22.p. Hernández is megszerezte első találatát szélről. 22-30

(II.) 22.p. Kettős emberhátrány ellenére Rodríguez lőtt a kapuba. 21-30

(II.) 21.p. Közel két percen keresztül kettős emberelőnyben játszhat az ETO. Mota hétméteresből volt eredményes. 21-19

(II.) 20.p. Ugalde verte meg az emberét és lőtt szélről gólt. 20-29

(II.) 19.p. A kisebb gólcsendet Jamali törte meg átlövésből, majd Gebhardt szélről volt eredményes. 20-28

(II.) 14.p. Gyönyörű támadás után Szabó András kínai figurából lőtt a kapuba. 19-27

(II.) 13.p. Terzic ismét átlövésből volt eredményes. 18-27

(II.) 12.p. Gál szép bejátszása után Rosta lőtt a kapuba, majd Terzic válaszolt átlövésből. 18-26

(II.) 11.p. Mota hetedik találatával 17-24-re módosult az eredmény, de Iváncsik rögtön válaszolt szélről. 17-25

(II.) 9.p. Rosta harcolt ki hétméterest, amelyet Mota értékesített. 16-24

(II.) 8.p. Jamali nagy erővel lőtte ki a kapu bal felső sarkát. 15-24

(II.) 7.p. Kínai figurából, Iváncsik T. passza után Ugalde lőtt akapuba, majd Rosta szépített a győrieknek. 15-23

(II.) 6.p. Mota felugrás nélkül, talpról lőtt Fazekas lábai között a hálóba, de Pesic rögtön válaszolt. 14-22

(II.) 5.p. Gál szépített átlövésből, de Jamali ismét Gregor kapujába talált. 13-21

(II). 4.p. Eladott labda után Jamali könyörtelenül lőtt a kapuba. 12-20

(II.) 4.p. Fazekas ziccert hárított, majd Pesic szerzete meg harmadik találatát. 19-12-es veszprémi vezetésnél időt kért Magi Serra.

(II.) 2.p. Számos elrontott lehetőség után Ugalde szélről volt eredményes. 12-18

Vége az első félidőnek!

30.p. Schuch szedte össze a kipattantó, majd estében lőtt a kapuba. 12-17

29.p. Gulyás ismét hatalmas gólt lőtt a léc alá. 12-16

28.p. Gulyás átlövésből volt eredményes. 12-15

28.p. Gebhardt harcolt ki hétméterest, amelyet Mota cunderezve lőtt a kapuba. 12-14

26.p. Rosta lövését hárította a Fazekas, majd lerohanás végén Terzic lőtt a kapuba. 11-14

24.p. Gyors lerohanás végén Iváncsik Gergő lőtt a kapu bal felső sarkába. 11-13

23.p. Góóóól! Gubó átlövésből Fazekas lába között lőtt a kapuba, de Pesic rögtön válaszolt is. 11-12

22.p. Gyulyás találatával 11-10-re vezet a Veszprém.

22.p. Carlos Ortega, a vendégek mestere időt kért.

21.p. Hosszan megjáratott támadás után Terzic átlövésből volt eredményes. 10-10

20.p. Gubó váratlanul test mellől lőtt pattintva a kapuba. 10-9

19.p. Gulyás egyenlített átlövésből. 9-9

18.p. Góóóól! Az emberelőnyben játszó ETO gyönyörűen járatta meg a labdát, majd Szabó lőtt a kapu bal oldalába. 9-8

16.p. Négy győri gól egymás után. Rosta blokkja után Terenyi vitte végig a labdát a pályán, majd pattintva lőtt a kapuba. 8-7-es győri vezetésnél Terzic egyenlített. 8-8

16.p. Újabb győri gól! Halász egyenlített betörésből. 7-7

14.p. Góóóóóól! Hosszan megjáratott labda után Szabó is talpról, test mellől lőtt a kapuba. 6-7

13.p. Mota átlövésből, talpról nagy gólt lőtt a kapu bal felső sarkába. 5-7

13.p. Magi Serra, a győriek mestere időt kért.

12.p. Labdaszerzést követően Halász kisodródva, bravúros mozdulattal lőtt a kapuba, de Iváncsik T. rögtön válaszolni tudott. 4-7

10.p. Ruesga betörésből vette be Gregor kapuját. 3-6

9.p. Rosta kiállítása miatt emberelőnyben játszó veszprémiek Iváncsk T. találatával vezetnek 5-3-ra.

8.p. Góóóóóóól! Mota hétméteresből lőtt Fazekas kapujába. 3-4

6.p. Gyors ellentámadás végén Jamali könnyedén lőtt a kapuba. 2-4

4.p. Pesic góljával kettővel vezetett a vendégegyüttes, de Mota betörésből szépített. 2-3

2.p. Iváncsik Tamás hétméteresével 1-0-ra vezetett a Veszprém, majd gyönyörű kínai figura végén Halász egyenlített. Sokáig nem kellett várni a válaszra, gyors ellentámadás végén Iváncsik Gergő is a kapuba talált.

Elkezdődött a csapatok bemutatása. A helyszínen tekinti meg a mérkőzést a Hat-Agro UNI Győr együttese is.

Elkezdték a bemelegítést a csapatok, a nézők is érkeznek már az egyetemi csarnokba.

Az NB I-ben újonc ETO-SZESE kedden 20 órakor a bajnoki címvédő MKB-MVM Veszprémet fogadja az egyetemi csarnokban (tv: Sportklub – élő). Az esélyek a BL-győzelemre is számítható vendégek mellett vannak, de a győriek megpróbálják a lehetetlent. A veszprémiek győri balszélsője, Iváncsik Gergő örül, hogy újra van élvonalbeli férficsapata Győrnek.

A bajnokság hatodik fordulójában az ETO-SZESE ma este az MKB-MVM Veszprém együttesét fogadja az egyetemi csarnokban. A vendégeket aligha kell bemutatni, a bajnoki címvédő a Bajnokok Ligájában is a végső győzelemre esélyes csapatok közé tartozik, világsztárok sora kézilabdázik csapatukban. Carlos Ortega együttese vasárnap csoportrangadót nyert a BL-ben, hazai pályán 30–29-re múlta felül a német Rhein-Neckar Löwen gárdáját.

A veszprémiek természetesen a hazai pontvadászatban is menetelnek, eddig mind az öt mérkőzésüket úgy nyerték meg, hogy megszorítani sem nagyon tudták őket. A vendégek egyértelmű esélyesei a mai mérkőzésnek, de mindent megtesznek a zöld-fehérek azért, hogy megnehezítsék Iváncsikék dolgát.

„Megpróbálkozunk a lehetetlennel, és felvesszük a harcot a világ egyik legjobb csapatával. A szegediekkel egy félidőn keresztül tartani tudtuk a lépést, arra a mérkőzésre kell alapoznunk, igyekszünk minél tovább az akkor látott színvonalon játszani. Az biztos, hogy ezúttal is a végsőkig harcolunk, amit a remélhetőleg szépszámú közönség is értékel majd" – fogalmazott a mérkőzés előtt Magi Serra vezetőedző.

A Veszprém játékosa, Iváncsik Gergő mindig nagy örömmel tér vissza Győrbe, ahol a pályafutása kezdődött. Az külön boldogság számára, hogy újra első osztályú csapata van a megyeszékhelynek.

„Természetesen Győr nekem mindig különleges hely lesz, hiszen ott él a családom, így mindig jó érzés hazalátogatni. Az meg hab a tortán, hogy a város NB I-es csapata ellen léphetek pályára. Különleges mérkőzés ez számomra, s leszámítva a két találkozót, mikor ellenük játszom, mindig szorítok a fiúknak. Újoncként eddig biztató teljesítményt nyújtottak. Kis híján nyertek Tatabányán, s többek között a Szegedet is megszorították. Ezek mindenképpen figyelmeztető jelek, egy percre sem szabad lazítanunk. Persze ezt nem is engedhetjük meg magunknak, hiszen azt a szintet tartanunk kell, ami a Bajnokok Ligája-meccsekhez kell, s ezt csak úgy lehet, ha az ilyen mérkőzéseken is teljes koncentráltsággal játszunk. Bízom benne, hogy kedden olyan mérkőzést játszunk, mely igazi ünnepe lesz a kézilabdának" – mondta a kiváló balszélső.

Aki a helyszínen szeretné látni a mérkőzést, igyekeznie kell a jegyvásárlással, hiszen rohamosan fogynak a belépők. A nagy érdeklődés miatt kedd este célszerű lesz minél előbb megérkezni a csarnokba, hogy ne legyen fennakadás a belépésnél. Azok sem maradnak le a mérkőzésről, akik valamilyen oknál fogva nem tudnak kilátogatni az egyetemi csarnokba, hiszen a találkozót a Sportklub élőben közvetíti.

• 10. momopali 2013. október 03. 07:00
    „RickCartman
    Így van megszorongatás te nagyokos, ha nézted volna a meccset, akkor hallottad volna, hogy a Veszprém eddig minden NB1es meccsen minimum(!) 10 góllal nyerte. Ennek tükrében szép eredmény és "megszorongatás".
    Igen is szép teljesítmény, nagyon szép pillanatai voltak a meccsnek! Hajrá ETO, hajrá Győr!”
  • 9. RickCartman 2013. október 02. 17:41
    „-7 gól = "megszorongatás"? Ne tessék már kacagtatni...”
  • 8. Gudianyu 2013. október 02. 16:11
    „Gratulálok a fiúknak! Nagyon szép kézilabdát játszanak, szebbnél-szebb gólokkal. Eddig a legerősebb csapatokkal játszottak, jönnek majd a győzelmek is. Szívből örülök, hogy Győrnek ismét lesz egy jó férfi kézilabdacsapata is.
    Hajrá ETO, csak így tovább!”
  • 7. dominiim 2013. október 02. 09:01
    „Köszönjük a játékot / főleg a dupla Kinait / ! Ugy gondolom, hogy ilyen hozzáállás miatt érdemes lesz kijárni a meccsekre!”
  • 6. fl 2013. október 02. 08:13
    „Szívvel lélekkel küzdöttek a fiúk. Csak így tovább és meglesz az eredménye! Szaszának pedig miharabbi felépülést kívánunk!”
  • 5. gralaci 2013. október 02. 06:44
    „Szép volt fiúk! A csapatnak van tartása! Most jönnek a nyerhető meccsek.
    A gyűlölködőknek, pedig szép, gyomorfájós napot kívánok! Csak azért, hogy jól érezzék magukat4”
  • 4. vadfruttik 2013. október 02. 05:50
    „Budai legalább a kézilabdásokat hagyd békén!Írtad volna ezt az Atca gyülekezetnek a Kecskemét után...beteg vagy.”
  • 3. Punxsutawney_Phil 2013. október 01. 23:05