2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Megszakadt egy sorozat

Megszakadt a magyar férfi kézilabda-válogatott veretlenségi sorozata a szlovéniai Európa-bajnokságon, mivel a ljubljanai középdöntő első fordulójában simán kikapott a világbajnoki bronzérmes francia csapattól.
Franciaország–Magyarország 29–21 (14–8)
A gólokat Karabatic 5/1, Girault 5/1, B. Gille 3, G. Gille 3, Cazal 3, Burdet 3, Junillon 3, Abati 2, Kempe 2, illetve Buday 5/1, Diaz 3, Laluska 3, Ilyés 2, Nagy 2, Kertész 2, Pásztor, Mocsai, Iváncsik és Mezei szerezték.
Hétméteresek: 3/2, illetve 2/1, kiállítások: 8, illetve 8 perc.
Kitűnő védekezéssel kezdett a magyar csapat, és többek között Fazekas remek védéseinek köszönhetően sikerült elhúznia 4–1-re. Közben Abati úgy rontott büntetőt, hogy a labda a kezéhez tapadt, és nagy erővel a lába elé dobta.

Szinte hihetetlen volt, de a világbajnoki bronzérmes franciák csak a 11. percben szerezték második góljukat. Igaz, ezt követően emberelőnyben egyenlítettek, s a folytatásban a magyarok tizenegy percig nem voltak eredményesek, de hetet kaptak. A franciák lendülete megmaradt, s nőtt a különbség. Skaliczki László szövetségi kapitány időkérése után csökkent a hátrány (9–7), de így is sok volt a bosszantó hiba. Aztán megint a franciák ragadták magukhoz a kezdeményezést.

A második félidőben sem sokat változott a kép, a vb-bronzérmes fokozatosan lépett el, s biztosan őrizte 6–8 gólos előnyét. A magyarok hiába védekeztek jobban, a kapu előtt rengeteget rontottak. A franciák a hajrában már nem hajtottak teljes gőzzel, de így is fájó lett a vereség.
Az első tíz percet leszámítva a magyarok indiszponáltan játszottak, s esélyük sem volt a sikerre. A franciák különösebb megerőltetés nélkül arattak győzelmet. A magyar csapat ma 18.30-kor Szerbia-Montenegró ellen lép pályára.