2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Megnyertük a Pannon Kupát: Magyarország-Lengyelország 32-22

Kézilabda - A kínai világbajnokságra készülő magyar női kézilabda válogatott megnyerte a Pannon Kupát. Az utolsó meccsen a lengyeleket vertük tíz góllal.
MAGYARORSZÁG - LENGYELORSZÁG 32-22 (13-10)
Női kézilabda Pannon Kupa, 3. forduló

Galéria kép

60. perc: Orbán lendületben. A jobb szélről szerzi a negyedik találatát. 31-22. Szabó Vali összeszedi a harmadik kiállítását. Piros lap. Triffa hetest véd. Tóth Kata alakítja ki a tízgólos különbséget. 32-22. Ez a vége.

59. perc: Szabó Valéria szerzi a harmincadik gólunkat. 30-22.

58. perc: Orbán indulhat, és belövi a ziccert. 29-22.

57. perc: Orbán Adrienn ejti át a kapust a jobb szélről. 28-22.

55. perc: Lisewska majd Tomori lő hatalmas gólt. 27-22.

54. perc: Glen hat gólos. Az utóbbi t hetesből szerezte. 25-21. Tóth Tímea első akciógólját lövi. 26-21.

52. perc: Tomori kilövi a bal felső sarkot kilencről. 25-20.

51. perc: Pilesz megint betalál. Tóth K. kap egy kiállítást. 24-19. Hetesből Glen ejti át Triffát. 24-20.

50. perc: Tóth Kata három gólos. Pilesz gyorsan válaszol. 24-18.

49. perc: Sadejt nem tudja tartani középen Zácsik. 23-17.

48. perc: Byzdra megy át a falon könnyedén. 22-16. Orbán Adrienn beáll, és máris gólt szerez. 23-16.

47. perc: Tóth Timi újabb hetest lő be. 22-15.

46. perc: Sadejt állítják ki. Eberelőnyben leszünk.

45. perc: Tóth Tímea eredményes hetesből. 21-15.

44. perc: Szekeres, Pilesz kétszer, majd Tomori a gólszerzők. 20-15.

40. perc: Zácsik kap két percet.

39. perc: Zácsik Tóth Katalinnak ad gólpasszt. 18-13.

38. perc: Zácsik Szandrát, ha hagyják lőni gól lesz belőle. 17-13.

37. perc: Herr véd, indít, Tomori pedig gólt szerez. 16-13.

36. perc: Glent nem érjük utol a bal szélen. Ellövi a labdát a hosszúra. 15-13.

34. perc: Szabó Valériát állítják ki.

32. perc: Szucsánszki majd Byzdra talál a kapuba. 15-12.

31. perc: Zácsik lövi a félidő első gólját. 14-10. Glen gyorsan válaszol. 14-11.

30. perc: Szucsánszki lövése megpattan a blokkon, így lesz belőle gól. 13-10. Vége az első félidőnek.

29. perc: Zácsik lő óriási gólt a bal felső sarokba. 12-10.

27. perc: Pileszre későn ér ki Zácsik. Gól. 10-10. Tóth Tímea belövi a hetest. 11-10.

26. perc: Szucsánszki négy gólos. Vezetünk. 10-9. Szekerest kiállítják.

25. perc: Szucsánszki kihagyja a hetest, de összeszedi a kipattanót. Gól! 9-9.

24. perc: Lengyel időkérés.

23. perc: Kucinska kap két percet. Bulath használja ki az emberelőnyt. 8-9.

22. perc: Bódi is megszerzi első találatát. 7-9.

21. perc: Pilesz ugorja túl a sáncot. 6-9.

18. perc: Tóth Kata kap pontos passzt a jobb széről Bóditól. 6-8.

17. perc: Vérten fut be a szélről. Szétnyílik a fal. Szép gól. 5-8.

16. perc: Szabó Valériát kell ápolni.

15. perc: Zácsik góljára kapunk egyet. 4-8.

12. perc: Byzdra talpról a szaggatottról lő. Későn lépünk ki. Gól. 3-7.

11. perc: Byzdra és Glen is betalál. 3-6. Mátéfi Eszter időt kér.

10. perc: Szucsánszki emelkedik magasra középen. Nagy gól. 3-4.

8. perc: Herr nagyot véd, de a bal szélen Glenre nem figyelünk. Összeszedi a kipattanót és belövi. 2-4.

6. perc: Szucsánszki a tornán hetedik próbálkozásából a hetedik büntetőjét lövi be. 2-3.

5. perc: Szwed kiállítása után emberelőnyben vagyunk. Így is gólt kapunk. Kulwinska. 1-3.

4. perc: Tóth Timi bejátszásából Szabó Valéria eredményes beállóból. 1-2.

2. perc: Eladjuk a labdát támadásban. Gunia növeli a lengyel előnyt. 0-2.

1. perc: A lengyelek kezdenek góllal. Kucinska. 0-1.

A magyar válogatott kerete:

Kapusok: Herr Orsolya (Vác), Pastrovics Melinda (Alcoa-Fehérvár), Triffa Ágnes (DVSC-Korvex)
Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Mondi-Békéscsabai), Orbán Adrienn (Győri Audi ETO)
Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-Korvex), Tomori Zsuzsanna (Győri Audi ETO)
Irányítók: Bogdanovics Annamária (DVSC-Korvex), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO), Szucsánszki Zita (FTC-RightPhone)
Beállók: Balogh Barbara (FTC-RightPhone), Szabó Valéria (DVSC-Korvex), Tóth Katalin (Mondi-Békéscsaba)
Balátlövők: Szekeres Klára (Mondi-Békéscsaba), Tóth Tímea (Vác), Zácsik Szandra (Krim Ljubljana)
Balszélső: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO)

A lengyel válogatott kerete:

Kapusok: Justyna Jurkowska (SPR Lublin), Weronika Mienko (Zgoda Ruda Sloska)
Jobbszélsők: Monika Gunia (Zaglebie Lubin), Natalia Szyszkiewicz (Ruch Chorzów)
Jobbátlövők: Sylwia Lisewska (Piotrckovia Piotrków), Klaudia Pielesz (Zaglebie Lubin), Lucyna Wilamovska (Gjövik, norvég)
Irányító: Joanna Waga (Piotrckovia Piotrków)
Beállók: Patrycia Kulwinska (Vistal-Laczpol Gdynia), Monika Stachowska (Vistal-Laczpol Gdynia)
Balátlövők: Anna Jaszczuk (Weibern, német), Malgorzata Kucinska (Zgoda Ruda Slaska), Malwina Leskiewicz (KU AZS Politechnika), Karolina Szwed (Vistal-Laczpol Gdynia), Alina Wojtas (SPR Lublin)
Balszélsők: Katarzyna Glen (Zgora Ruda Slaska), Kinga Byzdra (Zaglebie Lubin), Agnieszka Kocela (Jelenia Góra)

A december 5-én kezdődő kínai világbajnokságra készülő magyar női kézilabda-válogatott 28-27-re nyert az ukrán csapat ellen a Pannon Kupa 2. fordulójában, pénteken Pápán.

Szombaton a lengyelek ellen az első hely a tét.

2. forduló (Pápa): Magyarország-Ukrajna 28-27 (15-10)

A sérülések miatt átalakított magyar válogatott remekül, egy 6-0-ás rohammal kezdett, az ukránok már a 6. percben időkérésre kényszerültek. Ezt követően is csak arra tellett erejükből, hogy minden hazai találatra válaszoljanak, így nem tudtak felzárkózni. Szucsánszki - aki kényszerből ezúttal nem irányító, hanem szélső volt - háromszor is beköszönt az ukrán kapusnak, így biztató maradt a különbség a szünetre. A pihenő után több poszton változott az összeállítás, s a vendégek felzárkóztak, ám néhány perc után megnyugodott a csapat, és megint 3-5 gólos különbséggel vezetett.

Az ukránoknál sok volt a pontatlanság, de aztán a hajrát "megnyomták", és fokozatosan csökkent az egyre több hibával játszó magyarok előnye. Az 58. percben, 27-26-nál jött a hazai időkérés. Aztán Szucsánszki értékesített egy büntetőt, Herr meg megfogott egyet, így ha nehezen is, de meglett a siker. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány pénteken arról is döntött, hogy Juhász Gabriellát, a Brasov légiósát hívja be a keretbe, a játékos hétfőn csatlakozik a többiekhez.

A másik pénteki meccsen: Lengyelország-Hollandia 25-24 (12-15)

Az állás:

1. Magyarország 4 pont, 2. Lengyelország 3, 3. Ukrajna 1, 4. Hollandia 0

Csütörtökön játszották: 1. forduló (Tatabánya): Magyarország-Hollandia 27-25 Ukrajna-Lengyelország 25-25 (15-12) A további program: 3. forduló (Győr), szombat: Ukrajna-Hollandia 10:30 ó Magyarország-Lengyelország 12:45 ó

A magyar női kézilabda-válogatott győzelemmel kezdte a Pannon-kupát, miután 27–25-re megverte Hollandiát.

A tatabányai mérkőzésen fordulatos első félidőt követően a második játékrészben sokáig tartotta előnyét Mátéfi Eszter csapata, negyedórával a vége előtt azonban ismét egyenlítettek a hollandok. A záró tizenötperc viszont a mieinknek sikerült jobban, így végül megérdemelt győzelmet arattak.

PANNON-KUPA 1. FORDULÓ

Magyarország–Hollandia 27–25 (16–13)
Tatabánya, játékvezetők: Horváth, Marton.

MAGYARORSZÁG: Herr O., Triffa (kapusok), Balogh Ba. 2, Bódi 1, Bogdanovics, Bulath 3, Kovacsics 5, Orbán Ad., Szabó V. 4, Szekeres, Szucsánszki 6 (5), Tomori 2, Tóth K., Tóth T. 1 (1), Vincze 1, Zácsik 2. Szövetségi kapitány: Mátéfi Eszter.

HOLLANDIA: van der Wal, Burrekers 1, (kapusok), Abbingh, Bont 4, Deen 3, van Dort, Galouza, Goos, van der Heijden 4, Hilster, Lamein 4 (2), Roelofs, Snelder 3, van der Wissel 6 (3). Szövetségi kapitány: Henk Groener.

Ukrajna 1 p (25-25)

Bokasérülést szenvedett a Hollandia elleni mérkőzésén Kovacsics Anikó, ám feltehetőleg csak a szalagjai húzódtak meg, így nem tűnik nagynak a baj. Vincze Melinda belenyúlt a labdába, az ő kezét röntgenezni kell.

Csütörtöktől három helyszínen rendezik meg a Pannon-kupa női tornát, mely a válogatott felkészülési állomása a decemberi kínai vb-re. Szombaton Győrött lép pályára a négy csapat.

Csütörtöktől szombatig tartó Pannon-kupa után eldől, ki az a 16 játékos, aki utazhat a december 5-én kezdődő, kínai női világbajnokságra.

A Pannon-kupa programja

Csütörtök (Tatabánya): Ukrajna–Lengyelország, 15.45 ó (tv: Sport Klub); Magyarország–Hollandia, 18 ó (tv: Sport Klub).

November 20., péntek (Pápa): Lengyelország–Hollandia, 15.45 ó (tv: Sport Klub); Magyarország–Ukrajna, 18 ó (tv: Sport Klub).

November 21., szombat (Győr): Ukrajna–Hollandia, 10.30 ó (tv: Sport Klub); Magyarország–Lengyelország, 12.45 ó (tv: RTL Klub).

Mátéfi Eszter szövetségi kapitány az eseményt felvezető szerdai, törökbálinti sajtótájékoztatón kifejtette: jelenleg 18 tagja van a keretnek, és ketten esnek ki az utolsó rostán, de az már biztos, hogy mindketten mezőnyjátékosok lesznek, a válogatott ugyanis három kapussal utazik a vb-re.

A csapat december 1-jén – már a vb helyszínén – Kínával, 3-án pedig Németországgal játszik barátságos felkészülési mérkőzést. Az együttes jövő pénteken indul, mert kell egy hét az akklimatizációra.

„Mindenki előtt ismert, kik és milyen okok miatt mondták le a vb-szereplést. Most ez a magyar válogatott, ennek kell helytállnia a világbajnokságon. Keményen edzünk, jól jön, hogy most lehet három tesztmérkőzést is játszani komoly ellenfelekkel szemben" – mondta Mátéfi.

Görbicz Anita és Szamoránsky Piroska sérülés miatt nem játszik a vb-n, Pálinger Katalin jelezte, hogy pihenésre van szüksége, Hornyák Ágnes pedig tanulmányai miatt mondta le a szereplést.

• 8. RickCartman 2009. november 22. 19:46
    „nem volt jó játék,kevés lesz az igazi nagyok ellen,de nem baj, a vb-n lehet sokat tanulni,csak ne azzal menjünk oda, hogy rögtön érem kell,és ha nincs, gyászhírként kell olvasnunk”
  • 7. jazmine33 2009. november 20. 12:32
    „elnézést kérek tőletek de én ugy érzem nagyon kevés eséljünk lesz kint a vb én.nagyon szeretem a kézit a eto-t
    de ez az érzésem...ez kevés lesz kint..görbe nagyon hiányzik+sérülések pluszba,pállinger is.remélem csak rosszul látom!!!sok sikereket kivánok”
  • 6. andrej 2009. november 20. 09:33
    „Hát, ja!
    Igazából nincs nagyon máskor lehetősége a válogatottnak együtt gyakorolni, ebből a szempontból jogos és vitathatatlan a válogatott mostani szereplése, gyors összehívása, hisz´ ne feledjük: szombaton még Navarrában küzdöttek hatalmasat a csajok, egy hónap múlva pedig már túl vannak a kínai világbajnokság csoportkörén!
    Mért nem lehet vajon úgy megrendezni ezeket a világeseményeket, hogy legyen egy kis pihenőjük az amúgy is egész évben csúcsra járó (most a sportra gondolok :)) játékosoknak?”
  • 5. 621 2009. november 20. 06:48
    „Most olvasom, hogy VMelinda kézközépcson törést szenvedett....”
  • 4. andrej 2009. november 19. 23:48
    „Na, tessék itt van! Misi megsérült... "imádom" az ilyen balgaságokat.
    Tudom tapasztalatból is és mint a sportág elkötelezett híve, hogy a kézilabdához a sérülések sajnos hozzátartoznak, de akkor sincs semmi bosszantóbb egy sportbarát, szurkoló számára, mikor egyik kedvence, aki szeretett csapatának a vezéregyénisége is -lesérül. Hiába, Kovacsics még nem egy kiforrott játékos, ezt értem a fizikai állapotára, képességeire is, de nagyon jó úton halad afelé, hogy ha azt a szintet eléri, vagyis kiforr, akkor a világ legjobbjává nőlje ki magát.
    Csak, Istenem, kerüljék el az efféle kritikus helyzetek...
    CsakAzETO!”
  • 3. 1899 2009. november 19. 17:12
    „Szurkoljunk a lányoknak!!!És a VB után szurkoljon mindenki, hogy SOHA többet ne kapjon sport közvetítési jogot "egy" mocskos kereskedelmi csatorna............”
  • 2. claudiaa 2009. november 19. 13:20
    „hát igen,egyetértek veled! nagyon nagy a megterhelés,és ez mellett az irigység is:( pedig kő keményen küzdenek!!(ami nem mindenkiről mondható el)hajrá ETO!!!!!”
  • 1. andrej 2009. november 19. 11:15
    „Sajnálom kicsit a lányok győri részét (persze, hazabeszélek, de azt hiszem, a többiek nem kapnak ekkora leterhelést a válogatottból):
    az év folyamán jóformán nincs is pihenési lehetőségük. A felkészülés július elején kezdődik, alapozás, napi két edzés, felkészülési meccsek, tornák, augusztus végétől/szeptember elejétől bajnokság, október BL, december EB/VB, az új esztendő beköszöntét újra Bajnokok Ligája meccsekkel ünnepelik a csajok. És ha minden jól megy, ez a ritmus (ja, meg persze Magyar Kupa) május végéig.
    Most mondhatnám, hogy nekem is csak egy hónap szabim van az évben, csak hát a nagyszájú magyar focisták (maradjunk annyiban: Magyarországon játszó focisták) példát vehetnének a zöld- fehér lányokról. A gyengébbik nem hogy-hogy bírja szuflával az évi 11 hónap megterhelést? A labdát lábbal kergető fiúk panaszkodnak... De hát ez legyen a focit kedvelők baja. (még tényleg zárójelben megjegyezném: a labdarúgók novembertől ~3 hónapon keresztül pihentetik a mogyorójukat).

CsakAzETO!”

Női kosárlabda NB I - Hazai sikerek

A BSE és a Vasas-Csata hazai pályán nyert a női kosárlabda NB I pénteki játéknapján. Tovább olvasom