2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Meglepetés Monacóban: westes győztes

A skót az idényben eddig megbízhatatlannak és kissé gyengének bizonyult West-McLaren-Mercedes volánja mögött Coulthard magabiztosan nyerte meg a tegnapi 49. Monacói Nagydíjat, s szerezte meg 12. győzelmét – úgy, hogy első helyét egyetlen pillanatra – még a kerékcsere idejére sem – adta át másnak.
Coulthard álomrajtot vett: a Beau Rivage-ig megelőzte a pole pozícióból induló Juan-Pablo Montoyát, mögötte Michael és Ralf Schumacher következett. A start nagy vesztese Rubens Barrichello volt, aki az ötödikről a hetedik helyre csúszott vissza, miután Jarno Trulli és Kimi Räikkönen is lehagyta. Ezt követően csaknem negyven körön át vonatozott az élmezőny: az élen haladó McLaren és a negyedik Williams között többnyire két másodpercen belüli különbséget mértek. Izgalomra a 30 – 34. kör között volt oka az Ezüst Nyíl szurkolótáborának, mert az autóból időnként kékesszürke füst szállt ki. Coulthard egy „ leggyorsabb kör " repesztésével nyugtatta meg az aggódókat. Montoya nem volt ilyen szerencsés. A Williams sztárja ebben az évben először nem szerzett pontot, miután a 48. körben motorhiba miatt feladta a versenyt. A bokszkiállások után a helyzet változatlan maradt, s Coulthard sikerét senki és semmi nem veszélyeztette.
Az évad legtechnikásabb pályája ismét megmutatta, kik a legjobbak a mezőnyben. Coulthard második győzelmét érte el a hercegségben, M. Schumacher begyűjtötte 59.(!) monacói pontjait, Giancarlo Fisichella ötödször, Heinz-Harald Frentzen pedig negyedszer végzett pontszerző helyen az utcai ringen.
A végeredmény: 1. Coulthard (McLaren-Mercedes) egy óra 45.39,055, 2. M. Schumacher (Ferrari) 1,050 mp hátrány, 3. R. Schumacher (Williams- BMW) 1.17,450 p hátrány, 4. Trulli (Renault), 5. Fisichella (Jordan-Honda), 6. Frentzen (Arrows) egyaránt1 kör h.
A világbajnokság állása. Pilóták: 1. M. Schumacher 60 pont, 2. R. Schumacher 27, 3. Montoya 27, 4. Coulthard 20, 5. Barrichello 12. Konstruktőrök: 1. Ferrari 72, 2. Williams- BMW 54, 3. McLaren-Mercedes 24, 4. Renault 11.

Trulli volt a leggyorsabb, Häkkinen még nem döntött

Az egyetlen olyan helyszínre látogat ezen a hétvégén a Forma – 1 mezőnye, amelyet más… Tovább olvasom