2018. 05. 22. kedd - Júlia, Rita 14°C | 24°C Még több cikk.

Megjárták a poklot is

Röhnisch Foton-Sopron BSE-ESMA 61 63 (10–28, 13–7, 21–15, 17–13) Sopron, NB I-es, A csoportos női mérkőzés, 500 néző. V.: Forrai, Szilas.
Vendéggyőzelem született Sopronban, ahol sikeresen vágott vissza a fővárosi, egykori tanácsi együttes a tavaly őszi Budapesten elszenvedett vereségért. A Foton kezdett jobban, aztán a szerb Vaszics tökéletes játékával és Kosjár tripláival a nyolcadik percben 15 ponttal vezettek Déri Csaba tanítványai. Többek között azért, mert a hazaiak katasztrofálisan védekeztek, olyannyira, hogy szabálytalanságot is csak elvétve követtek el. Így aztán tíz perc alatt a BSE öt triplát dobott, a soproniak viszont egyet sem. Lényegileg ekkor már minden eldőlt.

A második tíz percben aztán összekapta magát a hazai gárda, ezt a negyedet meg is nyerték a soproniak hat ponttal, de játékukon lehetett látni, hogy nincs meg bennük, ami szükséges az eredmény megfordításához.

Nem így történt a harmadik negyedben, amikor Szőke és Radnóty találataival felzárkóztak a volt Postás-csapat kései utódai, s egy perccel a negyed lefújása előtt mindössze négy ponttal vezettek a budapestiek, akik elszántan őrizték előnyüket, egészen a 39. percig. Ekkor már hat ponttal vezettek az amerikai Palmer vezérelte városmajoriak. A betegségéből éppen csak felépült színes bőrű amerikai center 7/3-as mutatóval szomorította a soproni nézőket és Válé Flóriánt. Aztán a 40. percben megtörtént a csoda. Szőke először triplát, majd egy két plusz egyest dobott, és egalizálta az eredményt. Mindössze 6,1 másodperc volt hátra a vége előtt, amikor a fővárosiak kezébe került a labda, és szinte természetes, hogy amerikai játékosuk, Palmer kétméteres tempójával megszerezték azt a győzelmet, amire az első negyedben mutatott játékuk alapján rá is szolgáltak.

Milan-vereség az Olasz kupa elődöntőjében

Meglepetésre hazai pályán 2-1-es vereséget szenvedett a BL-győztes és a bajnokságban éllovas AC… Tovább olvasom