2017. 11. 22. szerda - Cecília 4°C | 11°C Még több cikk.

Megint nem sikerült

Győri ETO FC–MTK Hungária 2–3 (2–1)
Győr, NB I-es labdarúgó-mérkőzés. 1000 néző. V.: Be de (Szabó P., Mészáros). ETO: Sebők 2 – Regedei 3, Stark 2,5, Salamon 2,5, Böjte 2 – Füzi K. 2, Jäkl 2, Szanyó 2, Németh N. 2,5 (Peric, 66. p) – Ba umgartner 2,5, Herczeg 2,5 (Nagy T., 82. p).

Szakmai igazga tó: Varga Zoltán. MTK: Szántai – Horváth L. (Lita, 46. p), Juhász, Molnár, Pető (Dragan, 63.p) – Zavadszky, Jezdimirovic, Illés, Czvitko vics, Füzi Á. – Silva. Edző: Egervári Sándor. Gsz.: Baumgartner, Regedei, ill. Illés 2, Zavadszky. Sárga lap: Peric (74. p), ill. Dragan (80. p), Jezdimirovic (90. p). Szögletarány: 1:3 (1:1). A két tartalékos csapat – a ha zaiaknál támadók, míg a vendé geknél védők hiányoztak sérülés miatt – csatájára gyér nézősereg volt kíváncsi.

4. p: Horváth L. hibája után Németh N. szerzett labdát a bal oldalon, remekül adott középre, s a jó ütemben érkező Baum gartner közelről a kapuba lőtt. 1–0. 6. p: Herczeg húzott el a jobbszélen, beadását Baumgart ner nagy helyzetben elvétette, ám érkezett Németh N., akinek 7 méteres lövése alig zúgott el a léc fölött.

14. p: Formás győri akciót követően Herczeg jobb oldali beadását Szanyó 12 méterről kapásból lőtte kapura, Szántai bravúrral védett.

25. p: Jezdimirovic vezette fel a labdát, aztán 25 méterről lövésre szánta el magát, ám Se bők magabiztosan védett.

35. p: Szanyó ugratta ki középen Herczeget, aki 16 méter ről estében lőtt kapura, Szántai hárított.

36. p: Illés szép cselek után Zavadszkyhoz passzolt, aki egy lövőcsellel elfektette Böjtét, majd 8 méterről ballal a győri kapu bal oldalába lőtt. 1–1.

38. p: Egy szabadrúgást Sza nyó visszagurított Regedeinek, akinek 26 méteres, jobblábas lövése megpattant egy védőn, s a labda a jobb felső sarokba vá gódott. 2–1.

55. p: Szanyó indításával a jobbszélen Herczeg húzott ka pura, de éles szögből fölélőtt. 68. p: Czvitkovics beadása után Illés 6 méteres fejese cen timéterekkel suhant el a bal ka pufa mellett.

70. p: Illés villant egyet szo kásához híven: a 16-oson belül egy csel után Silvával kényszerí tőzött, majd 11 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt. 2–2.

74. p: Zavadszky jobb oldali beadására Sebők későn mozdult ki, Illés pedig 6 méterről a ka puba fejelt. 2–3. Hosszú idő után idegenlégiós nélküli győri kezdőcsapat lépett pályára, amely aztán ré gen várt jó negyedórát produ kált és gyorsan vezetést szer zett. Aztán egy unalmasabb szakasz következett a mérkőzé sen, mígnem Illés megrázta magát, s remek passzát Za vadszky értékesítette. Sokáig azonban nem örülhettek a ven dégek, mert a fiatal Regedei bombagólt lőtt, s újra a győri eknél volt az előny. Ekkor úgy tűnt, hogy az ETO több hóna pi böjt után megint nyerhet hazai pályán, a szünet után vi szont nem várt fordulat követ kezett.

A győri gárda érthetet len módon visszaállt, passzívvá vált, s az MTK pedig teljesen átvette a játék irányítását. Illés Béla neve napján először még elhibázta a helyzeteit, de aztán klasszisát igazolva, két talála tával végül is eldöntötte a mér kőzést. Összességében ellentétes félidők után az MTK jobb szünet utáni teljesítményével megérdemelten nyert az ETO ellen, amely megint nem tudott örömöt szerezni az esőben is kitartó szurkolóinak.

Varga Zoltán: – Az első fél időben jól játszott a csapat, a folytatásban viszont a védelmi hibák miatt összeomlott. A megszerzett labdákat nem be csültük meg, így a második fél idei játékával megérdemelten nyert az MTK.

Egervári Sándor: – A korán bekapott gól visszavetett ben nünket az első félidőben, de a szünet utáni vállalkozó ked vünk, feljavult teljesítményünk meghozta számunkra rendkívül fontos három pontot. Jelenlegi helyzetünkben ezt a sikert bra vúros győzelemként könyvelem el.

Lippi több mint elégedett a Juventusszal

Marcello Lippi valósággal ódákat zengett a Barcelona ellen a Bajnokok Ligájában az elődöntőbe jutó… Tovább olvasom