2016. 09. 30. péntek - Jeromos 14°C | 24°C

Megint elvittek egy pontot a rákospalotaiak

A vendégek meglepően jól kezdték az összecsapást, a hazaiak viszont a negyvenedik percig nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak.

24. p: Torma két védő között lépett ki, majd Sztevanovic mellett is elhúzta a labdát és az üres kapuba gurított. 0–1.

40. p: Egyenlített az ETO. Virág bal oldali beadása után Bajzát közelről a hálóba lőtt. 1–1.

42. p: Virág bal oldali beadását Bajzát hat méterről a bal alsó sarokba fejelte. 2–1.

57. p: Torma jobb oldali szögletét követően Nyerges hét méterről a kapu bal alsó sarkába fejelte a labdát. 2–2.

A mérkőzésen a Liverpool képviselője is tiszteletét tette. Az angol sztárklub játékosmegfigyelője az ETO futballistájára, Dudás Ádámra volt kíváncsi, aki a 80. percben bemutatkozott a felnőttcsapatban.  A találkozó kezdőrúgását Máté János, az ETO 1963-as bajnokcsapatának tagja végezte el.

A vendégek meglepően jól kezdték az összecsapást, a hazaiak viszont a negyvenedik percig nagyon gyenge teljesítményt nyújtottak. A REAC vezetőgólja így nem volt váratlan. A szünet előtt aztán „felébredtek" a zöld-fehér labdarúgók és az egész mérkőzésen roppant gólveszélyesen játszó Bajzát Péter vezetésével megfordították az eredményt. A lelátón ülő szurkolók teljesen jogosan tették fel a kérdést: miért nem tudtak a hazaiak az első félidő korábbi részében is ilyen hatékonyan és ötletesen futballozni?

A szünetet követően Bajzát biztossá tehette volna a győri sikert, közelről azonban Szentpéteri Viktor kezébe bombázta a labdát. A kihagyott helyzet néhány perc múlva megbosszulta magát, amikor Nyerges Krisztián bevette az amúgy jól védő Szasa Sztevanovic kapuját. A folytatásban hiába tett meg mindent a győzelem érdekében az ETO, az eredmény már nem változott. Sőt, a fellazuló hazai védelem mellett a rákospalotaiak több alkalommal is helyzetbe kerültek, azonban el is hibázták azokat.

Összességében egy küzdelmes és változatos mérkőzésen igazságos eredmény született, amelynek a vendégek örülhettek jobban. A tavalyi szezonban egyébként szintén az ETO ellen szerezte meg az első pontját a REAC.

Pajkos János: – Gyengén kezdtük a mérkőzést, aztán folyamatosan a REAC fölé nőttünk, amely gólokban is megmutatkozott. Döntőnek bizonyult Bajzát kihagyott helyzete a második félidő elején. Igazságos a döntetlen.

Urbán Flórián: – Hetven percig jobban futballoztunk, mint az ETO, csupán az első félidő végén hoztuk fel őket. Megérdemeltük az egy pontot.
Kovács Zoltán és Torma Gábor végig nagy harcot vívott egymással.