2017. 04. 23. vasárnap - Béla 4°C | 13°C Még több cikk.

Megint egy súlyos vereség

Soproni Ászok KC–Atomerőmű SE 54–84 (15–28, 24–26, 10–15, 5–15) Sopron, NB I-es férfi kosárlabda-mérkőzés, 400 néző. V.: dr. Páli, Török.
Ászok: Nikolic 12/3, Horváth Á. 8/3, Walke 10/6, Glisovic 4, Wiley 9. Cs.: Sajni 3, Bogdán 8, Stan, Körtélyesi, Posch. Edző: Szalai János.
Atomerőmű: Mészáros 3, Fodor 10/3, SMITH 16/3, SITKU 13/3, CZIGLER 10. Cs.: Pojbics 2, Jurgilas 6, DAVIS 15/3, Lőricz 3/3, Érsek 6/6. Edző: Fodor Péter.
A debreceniek elleni kiábrándító teljesítmény után nem vonzott sok nézőt a bajnokcsapat vendégjátéka a sportcentrumba. A melegítő sörgyári játékosok között nem volt ott Csirke Ferenc, akivel – amint arról Bokor Ákos, az Ászok ügyvezetője beszámolt – közös megegyezéssel szerződést bontottak.
Sajnos ott kezdte az Ászok, ahol a Debrecen ellen abbahagyta. Körülményesen támadtak, nem értek vissza védekezni a soproniak. Nem csoda, hogy Szalai János a 3. perc végén 13–2-es Atomerőmű-vezetésnél időt kért. Ezt követően elsősorban Wiley és Horváth Ákos néhány egészen pazar villanásának köszönhetően kiegyenlített lett a játék. Közelebb azért nem tudtak kerülni riválisukhoz a hazaiak. Soproni szempontból a második negyed kezdete is felért egy rémálommal. Czigler korlátlan úr volt csapata palánkja alatt. A hazaiak megint elfeledkeztek a visszazárásról, a különbség aztán Sitku hárompontosával 20 pont fölé nőtt. A negyed második felében az addig passzív Walke, Szalai edző rábeszélésére elkezdett vállalkozni. Be is emelt két triplát, és ettől új erőre kapott a soproni csapat. A negyed hajrájában aztán néhányszor a sörgyáriak indították le ellenfelüket, így 12 pontra feljöttek, ám a félidő végén egy vitatható módon, a vendégek javára ítélt oldalbedobást követően, Davis hárompontosával zárult a játékrész.
Szünet után nagy volt a küzdelem, keményen harcoltak a játékosok a labdáért, és sok volt a hiba. Fejben úgy tűnt, eddig bírták a soproniak, ekkor újból jött egy erős Atom-roham. A gyors és szellemes vendégakciókat hol Sitku, hol Czigler fejezte be látványos zsákolással. Szalai mester levitte az egyénieskedő és nagyképűen kosarazó Nikolicot. Irányító ugyan nem volt ekkor az Ászoknál, ám megjelent a küzdés, a hajtás a soproni oldalon, így a negyed végén tartani tudták a 20 pontos hátrányt. A negyedik negyed elején a pályán fejetlenség, nagy rohanás, igazi grundkosárlabda volt látható. A hajrában aztán teljesen szétesett a soproni csapat, amely végül újabb csúfos, megalázó vereséget szenvedett.
Szalai János: – Jelenlegi helyzetünkben ennyire vagyunk képesek. Csak felvillanásokra futotta az erőnkből.
Fodor Péter: – Minden úgy alakult, ahogy elterveztük.

Berlin megrendezné a 2009-es atlétikai világbajnokságot

A Német Atlétikai Szövetség döntött arról, hogy 2005-től 2010-ig milyen nagy nemzetközi versenyeknek… Tovább olvasom