2018. 07. 23. hétfő - Lenke 18°C | 28°C Még több cikk.

Megérdemelt győri győzelem a bajnok ellen

Labdarúgás - A meccs előtt Lencse Gyula, az ETO technikai vezetője egy 100-as számú ETO-mezt ajándékozott Igor Bogdanovicnak. A DVSC szerb csatára – aki az őszi szezont a győri klubban töltötte – ugyanis ezen az összecsapáson lépett pályára 100. alkalommal a magyar élvonalban.
Győri ETO FC - DVSC-TEVA 3-1 (1–0)
Győr, Soproni Liga-mérkőzés, 3000 néző. V.: Mészáros I. (Erős G., Viszokai).
Győri ETO FC: Sztevanovic 3,5, Nikolov 3, Stark 3,5, Supic 3,5, Völgyi 4, Dudás 3, Jäkl 3,5, Józsi 3, Koltai 3, Tokody 3, Brnovic 3
Vezetőedző: Egervári Sándor
DVSC-TEVA: Balogh, Bernáth, Máté P., Mészáros N., Takács Z., Czvitkovics, Kiss Z., Sándor T., Leandro, Bogdanovic, Rudolf
Klubmenedzser: Herczeg András
Cs.: Dudás h. Eugene 3 (60.), Józsi h. Böőr (69.), Brnovic h. Kovács Z. (80.), ill. Leandro h. Dombi és Bogdanovic h. Kerekes (mindkettő 55.), Bernáth h. Kouemaha (70.)
Sárga lap: Tokody (39.)
Gsz.: Stark (38., 11-esből), Völgyi (52.), Böőr (83.), ill. Czvitkovics (88.)

90 perc krónikája

38. p: Bernáth buktatta Brnovicot a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Stark végezte el és az ETO csapatkapitánya higgadtan helyezett a bal alsó sarokba. 1–0.
52. p: Dudás szabadrúgása után Stark elé került a labda, aki Völgyihez passzolt, a balhátvéd pedig 12 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. 2–0.
83. p: Jäkl ugratta ki remek labdával a középen kilépő
Böőrt, aki 16 méterről laposan lőtt a hálóba. 3–0.
88. p: Szépített a Debrecen. Czvitkovics 18 méterről lőtt a bal alsó sarokba. 3–1.
Kiegyenlített játékot hozott a rangadó első félideje. A kapuk ritkán forogtak veszélyben, az ETO lélektanilag a legjobb pillanatban, az első félidő lefújása előtt jogos büntetővel szerezte meg a vezetést. Az erős szél alaposan megnehezítette a futballisták dolgát, sok volt a pontatlan átadás.

Remekül kezdte a második játékrészt a hazai együttes, Völgyi Dániel kiváló helyzetfelismerésének köszönhetően a házigazdák el is döntötték az összecsapást. Az ETO szervezetten védekezett, a háromszoros bajnok hajdúsági együttes nem tudott mit kezdeni a Rába-parti alakulat taktikus játékával.

A hajrában még a csereként pályára lépő Böőr Zoltán is betalált egykori csapatának hálójába, ezt követően a debreceni Czvitkovics Péter gólja már csak a szépítésre volt elegendő.

Az ETO büntetőjét megelőzően Bernáth buktatta Brnovicot a 16-oson belül. Fotó: Bertleff András

Az ETO ilyen különbséggel is megérdemelten nyert, jogosan zúgott a vastaps és a „Szép volt, fiúk!" a találkozó végén. Az ETO 2007.
augusztus vége óta, vagyis tizenöt meccse veretlen a bajnokságban!
A zöld-fehérek fontos három pontot szereztek, győzelmükkel ugyanis felzárkóztak az élmezőnyhöz. Remek szereplésüket tovább folytathatják, hiszen a következő három fordulóban a Tatabánya, a BFC Siófok és REAC ellen is esélyesként lépnek pályára.

Egervári Sándor: – A nagy szél miatt kapkodva futballoztunk az első félidőben, sok volt a technikai hiba. A második játékrész első felében mutatott játékunkkal tudtuk a magunk javára fordítani a mérkőzést. Mindez természetesen nagy örömet jelent számunkra. A későbbiekben szeretnénk minél több szurkolónkkal megosztani sportélményeinket.

Völgyi Dániel: – A találkozó elején nehezen vettük fel a ritmust, utána viszont nagyon jókor, még a szünet előtt tudtunk gólt rúgni. Úgy érzem, ez lendületet adott a csapatnak és a második félidőre már úgy jöttünk ki, hogy mindenképpen meg akarjuk nyerni a mérkőzést. Magabiztos győzelmet arattunk a Debrecen ellen, ám ettől még nem szabad nagyképűnek lennünk. A folytatásban is nehéz meccsek várnak ránk.

Böőr Zoltán: – Gyengén kezdtük a mérkőzést, ám nagyon jókor szereztük a vezető gólunkat. Különleges érzés volt betalálni korábbi csapatom, a Debrecen kapujába, de számomra mégis kiemelten fontos volt ez a gól, hiszen hosszú sérülést követően tértem vissza a pályára.

Koltai Tamás: – Remekül éreztem magam a pályán. Az első félidőben kapkodva futballoztunk, utána azonban feljavultunk. Örülök, hogy végigjátszottam a találkozót. Nagyon elfáradtam.

Herczeg András: – Az ETO szervezetten és jól játszott. Nem tudtunk rajtuk fogást találni. Gratulálok a győzelmükhöz.

____________________

Siófok–Diósgyőr 4–0 (1–0).
Gsz.: Magasföldi (24., 65.), Bonifert (75.), Melczer (88.).

MTK–Paks 1–1 (0–1).
Gsz.: Kanta (78.), ill. Báló (28.).

Kaposvár–FC Fehérvár 1–0 (0–0).
Gsz.: Nikolic (76.)

Nyíregyháza–Tatabánya 5–0 (0–0).
Gsz.: Granát (50.), Szilágyi (57.), Bagoly (73.), Lippai (76.), Dosso (83.).

ZTE–Újpest 4–1.

Bp. Honvéd–Sopron – mérkőzés nélkül 3–0

Vasas-REAC, 18 óra. Tv: Sport 2.

• 2. Kapuvári 2008. március 03. 11:10
    „A rádióközvetítésben gulyás lászló következetesen rába etózott,és rábának szólította a hazai csapatot!most vagy még a 80-as években él, vagy annyira meghatotta a győriek játéka,hogy a régi csapat járt a fejében!”
  • 1. csakazETO 2008. március 03. 07:52
    „"Az ETO 2006. augusztus vége óta, vagyis tizenöt meccse veretlen a bajnokságban!" Nem sok egy kicsit? Jó lesz az 2007-nek is. :)”

Pótlások az alsóbb osztályú bajnokságokban

Labdarúgás - Három őszről elmaradt mérkőzést március 2-án pótoltak az alacsonyabb osztályú… Tovább olvasom