2017. 12. 15. péntek - Valér 4°C | 8°C Még több cikk.

Matthäus szerint nem reális a románok elleni 0-3

Románia nyerte a ciprusi labdarúgótornát. Bár a magyar válogatott a derekasan küzdött, a románok 3-0-ra legyőzték Lothar Matthäus csapatát.
Tököli kihagyott 11-ese
Az első tíz perc az ismerkedés jegyében telt, majd egy hatalmas góllal a románok váratlanul előnyhöz jutottak. Ez megzavarta a magyar csapatot, a következő negyedórában némi szerencse is kellett ahhoz, hogy ne kerüljön nagyobb hátrányba.

A rivális sok mozgásos, gyors játéka többször okozott zavart a védelemben, csak a félidő utolsó harmadára rendeződtek a sorok. Ekkor Tököli egyenlíthetett volna, de 11-esből még a kaput sem találta el, vagyis a magyar csapat a ciprusi tornán már második büntetőjét hagyta ki (a lettek elleni elődöntőben Kenesei hibázott). A játékrész hajrájában agresszívabb lett Lothar Matthäus együttese, de a gólszerzés nem sikerült.

A szünet után a román válogatott visszahúzódott saját kapuja elé, kontratámadásokra rendezkedett be, s ezekkel többször okozott zavart. A magyar együttes kitámadott, védelme lazább lett, de a kissé kockázatos taktika nem hozott eredményt.

A hajrában a fiatal román gárda több nagy helyzetet is kialakított, kettőt ki is használt, így teljesen megérdemelten nyert a végére széteső Matthäus-csapat ellen.

Lothar Matthäus: - Az első félidőben egy ritka szép góllal kerültünk hátrányba, de úgy gondolom, hogy a 75. percig egyenrangú ellenfelei voltunk a románoknak. Sőt, hogy ha a tizenegyest és a helyzeteinket is sikerül értékesíteni, akkor másként alakult volna a mérkőzés. Az utolsó negyedórára elfáradt a csapat, ezért cserélgettem a pozíciókat, volt aki, olyan helyen játszott, ahol előtte még nem, és ez a végén kiütközött. Azt hiszem, hogy az eredmény nem tükrözi hűen a mérkőzés képét, nem volt ekkora különbség a két csapat között.

Anghel Iordanescu: - Megérdemeltnek tartom a győzelmünket, még ilyen arányban is, reális a különbség, és örülök, hogy sikerült megnyernünk a tornát. Annak pedig kifejezetten örülök, hogy Lothar Matthäus lett a magyar válogatott szövetségi kapitánya, hiszen láttam a magyarok másik két meccsét is, és azt mondhatom, hogy modern focit játszat a csapatával.

Győzelem a lettek ellen

A Cipruson edzőtáborozó magyar labdarúgó-válogatott 0–1 után tíz emberrel fordított… Tovább olvasom