2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 13°C Még több cikk.

Matthäus győztes premierje

A magyar labdarúgó-válogatott – Lothar Matthäus szövetségi kapitány első mérkőzésén – kétgólos győzelmet aratott az örmények felett, így csütörtökön az Európa-bajnoki résztvevő lett együttessel csatázik a döntőbe jutásért nyolccsapatos ciprusi tornán.
A stuttgarti Szabics Imre szerezte a magyar válogatott első gólját.
A mérkőzést egyperces gyászszünet előzte meg a tragikusan elhunyt Fehér Miklós emlékére, míg a magyar játékosok természetesen fekete karszalagot viseltek. Bár az elsőre megadott kezdő tizenegyben nem kapott helyet győri és soproni játékos, a meccs délelőttjén végül módosított a kapitány, így este pályára léphetett az ETO labdarúgója, Németh Norbert. Mint később kiderült, egyike volt azon játékosoknak, akik végigjátszhatták a kilencven percet.

Ami a meccs krónikáját illeti, az első említésre méltó eseményre a 20. percig kellett várni. Ekkor Kovács P. erőszakosan tört előre, majd Szabicshoz passzolt, de a stuttgarti csatár 13 méteres lövését az örmény kapus nagy bravúrral ütötte ki oldalra. A 24. percben Lisztes bal oldali beadását követően Kovács P. 6 méterről alig fejelt a kapu mellé. Újabb két perc elteltével Hovszetjan 21 méteres hatalmas lövését Babos nagy bravúrral mentette az alapvonalon túlra. A 35. percben Hakopjan tört előre, két csel után 14 méterről nagy helyzetből mellélőtt. A 37. percben Arman Karamjan lefejelt labdája Hakopjan elé került, a csatár 10 méteres lövése a keresztlécről vágódott a kapu mögé.

Szünet után a 48. percben Szabics egy csel után az alapvonal közeléből az üresen érkező Liszteshez passzolt, a középpályás nagy helyzetből 7 méterről fölélőtt. A 63. percben megtört a jég: Kovács P. jobbról a védők mögé lőtte a labdát, s az érkező Szabics 6 méterről remekül pörgetett a kapus mellett a kapuba. 1–0. A 73. percben egyenlítési lehetőség adódott az örmények előtt, de Petroszjan 6 méteres lövését Babos óriási bravúrral védte. A 75. percben eldőlt a találkozó sorsa: Szabics középen kiugrott, ütközött Ambartszumjannal, a labda továbbgurult, az érkező Lisztes pedig 10 méterről – a keresztléc „közreműködésével" a kapuba vágta azt. 2–0.

Az első félórában a magyar csapat birtokolta többet a labdát, helyzetei is voltak, előnyt nem sikerült kiharcolnia a lelkesen küzdő ellenféllel szemben. Lothar Matthäus szövetségi kapitány együttesének összjátékába számos hiba csúszott. A hajrában Hakopjan kétszer is veszélyeztetett, csak a szerencse mentette meg a magyar válogatottat a góltól.

A második játékrész első felében az örmények több lehetőséget is elhibáztak. Később Szabics Imre remek megmozdulásával vezetéshez jutott a magyar együttes, az örmények azonban nem adták fel a küzdelmet, a remekül védő Babost azonban nem tudták „legyőzni". A Matthäus-gárda előnye Lisztes megmozdulásával vált biztossá.
Ma 18 órakor Lettország következhet tehát, a meccset a Sport1 élőben közvetíti.

Jól teljesített Róth Antal szövetségi edző csapata is, a magyar U21-es labdarúgó-válogatott ugyanis Csehi T., és Jovánczai találataival bravúros, 2–1-es győzelmet aratott Skóciában a házigazdák ellen.

Ivanisevic elbúcsúzott a rotterdami tornától

A nagy visszaérő Goran Ivanisevic számára nem úgy alakult a rotterdami torna, mint szerette volna,… Tovább olvasom