2017. 03. 29. szerda - Auguszta 5°C | 19°C Még több cikk.

Massa: Rajt-cél győzelem

Felipe Massa, a Ferrari brazil pilótája nyerte az 58. Forma–1-es autós gyorsasági világbajnokság vasárnapi negyedik futamát, a Spanyol Nagydíjat.

Felipe Massa, aki pályafutása negyedik, idei második futamgyőzelmét szerezte meg, rajt-cél győzelmet aratott a barcelonai pályán.

A második helyen a brit Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), míg a harmadikon csapattársa, a címvédő spanyol Fernando Alonso végzett. A vb-pontversenyben Lewis Hamilton már egyedül áll az élen.

Amilyen izgalmasan kezdődött a verseny, olyan eseménytelenül folytatódott. A második helyről induló Fernando Alonso az első kanyarban megpróbálta körbeautózni Massát, de a brazil pilóta erőszakosan a megfelelő íven tartotta gépét, így riválisa lecsúszott az aszfaltról és csak a negyedik helyre tudott visszajönni, mert Hamilton és a finn Kimi Räikkönen is megelőzte. Ezt követően semmiféle izgalom nem volt, a versenyzők tisztes távolságból követve egymást haladtak, mindössze annyi érdemleges történt, hogy Räikkönen Ferrarija megadta magát a tizedik körben.

A viadal középső szakaszában lezajlottak az első kerékcserék, de ez sem hozott változást, igaz, Nick Heidfeld depózása nem sikerült zökkenőmentesen, ugyanis túl hamar indult el, s így a jobb első kerekéről leesett egy kerékanya, így egy körrel később újra látogatást tett a bokszban. Húsz kör volt hátra, amikor a versenyzők többsége már a második kiálláson is túl volt, de a futamot ez sem „dobta fel", azaz az utolsó körökre sem maradt izgalom, nem alakult ki komoly harc a pontszerző helyeken. Érdekesség, hogy a Super Aguri Szato Takuma révén megszerezte első vb-pontját.

A következő futam a Monacói Nagydíj lesz május 27-én Monte-Carlóban.

7. Heikki Kovalainen (finn, Renault) 1:02.128 p h.,
8. Szato Takuma (japán, S. Aguri-Honda) 1 kör h.

A pontversenyek állása a negyedik futam után (még 13 van hátra), pilóták:
1. Lewis Hamilton 30 pont,
2. Fernando Alonso 28,
3. Felipe Massa 27,
4. Kimi Räikkönen (finn, Ferrari)  22,
5. Nick Heidfeld (német, BMW Sauber) 15.

ETO FC: Tovább tart a mélyrepülés

FC Fehérvár - Győri ETO FC: 2-1 (1–0). A hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott, mert jobb százalékban használta ki a helyzeteit. Az ETO a hátralévő két hazai mérkőzésen már nem hibázhat, ha az élvonalban szeretne maradni a következő szezonban. Tovább olvasom