2017. 02. 24. péntek - Mátyás 6°C | 10°C Még több cikk.

Másodszor is vereség

Kézilabda - Második vereségét is elszenvedte a magyar női válogatott a dániai Világkupán: Imre Vilmos szövetségi kapitány csapata szerdán az oroszoktól kapott ki. A mérkőzésen az Audi ETO játékosai közül Herr Osolya, Herr Anita, Hornyák, Tomori és Vérten is pályára lépett.
Oroszország–Magyarország 29–24 (11–9)

Aarhus, 500 néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)

OROSZORSZÁG: Szedojkina – Krannih 1, Bliznova 3 (1), Levina 4, Vetkova 1, Koroljeva 1, VJAHIRJEVA 4. Cs: Gabiszova (kapus), Kurbanova 1, KOCSETOVA 3, Dmitrijeva 2 (1), Davigyenko 3 (1), Csernoivanyenko 1, Zsilinszkajte 5 (1).
Szövetségi kapitány: Jevgenyij Trefilov

MAGYARORSZÁG: Pastrovics – Bódi 1, Hornyák, Szucsánszki 6 (2), Balogh B., Tomori 4, Vérten 3. Cs: Herr O. (kapus), Mörtel 4 (3), Herr A. 1, Vincze 1, Kovacsicz 2, SZABÓ V. 1, Szűcs G. 1. Szövetségi kapitány: Imre Vilmos

A keddi nyitófordulóban a magyarok 29–23-ra kikaptak a franciáktól, az oroszok pedig 32–27-re a házigazda dánoktól. Egy újabb vereséggel messze került volna az elődöntőt érő első két hely valamelyike.

Az első negyedórában felváltva estek a gólok, majd az oroszok kihasználva a támadójáték gyengeségét 10–4-re elhúztak. A magyarok nyolc percig nem dobtak gólt. Időkérés után javult a helyzet, és még a szünet előtt szoros lett az állás. A folytatásban már az egyenlítésért harcolt Imre Vilmos alakulata, de megint következett egy góltalansági széria, és 14–13-ról 17–13 lett. Az oroszok lendületben maradtak, és tovább nőtt a különbség.

A magyarok a sok csere ellenére nem tudták szorossá tenni a csatát, és megint kikaptak. Az Imre-csapat csütörtökön 20 órakor a dánokkal találkozik.

Csodát tett a csikócsapat

Kosárlabda - Az MKB-Euroleasing Sopron 86-71-re győzött a lett Riga vendégeként a női kosárlabda… Tovább olvasom