2017. 11. 20. hétfő - Jolán 3°C | 7°C Még több cikk.

Második lett az ETO FC

Labdarúgás - Az Összefogás Napja néven teremlabdarúgó-tornát rendeztek tegnap négy patinás magyar klub, a Győri ETO FC, a Fradi, az Újpest és az MTK részvételével. Az elmúlt években tragikusan fiatalon elhunyt labdarúgókra emlékeztek a részt vevő csapatok a fővárosban.
A győriek késtek, útban a fővárosba lerobbant az ETO autóbusza. Az Újpest–ETO meccs helyett az FTC–MTK mérkőzéssel kezdődött a torna, ezután léptek pályára a Rába-partiak.

Újpest–ETO FC 2–2, büntetőkkel: 5–4

ETO: Molnár – Bank, Pákolicz, Józsi, Tokody, Varga T. Cs.: Zámbó, Jankauskas, Nyitrai, Nikiema, Brnovic, Völgyi, Köllő.

Az ETO kapott némi segítséget a másik zöld-fehér klub, a Ferencváros szurkolóitól, s szinte Fradi-gólnak járó üdvrivalgás fogadta Nyitrai Ádám okos, ballábas kapásgólját a félidő közepén. Völgyi egy remek szóló végén kétgólosra növelte csapata elnyőnyét. Rögtön ezután Simon K. góljával szépített az Újpest. Simon A. révén aztán egyenlített az Újpest. Büntetőpárbaj következett, végül Völgyi lövését Balajcza hárította, ezzel nyert az Újpest.

A fiatal győri Varga Tamás (balra) nagyszerűen helytállt, a kapuba is betalált a teremtornán.

FTC–ETO FC 1–4

ETO: Molnár – Pákolicz, Bank, Józsi, Molnár T., Tokody. Cs.: Jankauskas, Zámbó, Kálmán, Nyári, Brnovic, Bicak, Csermelyi, Filipánts.

Az első félidő közepén Bartha lövése után végiggurult a labda a gólvonalon, a játékvezető pedig általános meglepetésre gólt ítélt. Még az első játékrészben Tokody büntetőből biztosan lőtt a kapuba. A második félidő Jankauskas bombagóljával fordított az ETO, majd Bicak elegánsan lőtt a jobb alsóba. A hajrában Brnovic szerencsés góljával biztosította be sikerét az ETO.

MTK–ETO FC 5–3

ETO: Molnár – Pákolicz, Bank, Völgyi, Tokody, Nyitrai. Cs.: Zámbó, Karácsony, Nikiema, Bicak, Brnovic, Varga T., Csemelyi.

Az első félidő közepén Kecskés váltotta gólra a meccs első valamirevaló akcióját. Pár perc múlva Varga Tamás egyenlített, aztán nem egészen egy percre rá Tokody bombázott félmagasan a jobb sarokba. Aztán Pákolicz vette be a kaput, de ennek sem ő, sem csapattársai nem örültek, hiszen a saját kapujába pattant a labda. Ezután Kecskés büntetőből az MTK-t juttatta előnyhöz. A második félidő közepén a kontrázó MTK újabb találatot szerzett, majd Csermelyi ravasz góljával nyílttá tette a meccset. Az utolsó percben Melczer még értékesített egy büntetőt.

További eredmények: FTC–MTK 4–4, büntetőkkel 8–9. Újpest–MTK 1–1, büntetőkkel 1–3. FTC–Újpest 3–1.
A végeredmény: 1. MTK, 2. ETO, 3. FTC, 4. Újpest.

Száz fölött dobtak, nyolcvan fölött kaptak

Kosárlabda - Sok pontot hozó meccset láthatott a soproni közönség. A címvédő MKB Euroleasing kettős… Tovább olvasom