2018. 05. 24. csütörtök - Eszter, Eliza 16°C | 27°C Még több cikk.

Második helyen jutottunk tovább: Audi ETO- Oltchim Valcea 26-22

A félidőben még 8 góllal vezetett, végül néggyel nyert az Audi ETO a Valcea ellen a BL-ben. A mieink így csoportmásodikként jutottak tovább.
Audi-ETO–Valcea 26–22 (16–8)
Győr, Bajnokok Ligája-mérkőzés, C csoport, 6. forduló, 2500 néző. V.: Kristic, Ljubic (szlovénok).

Audi-ETO: PÁLINGER – MRAVIKOVÁ 3, Hornyák 2, GÖRBICZ 7/3, Spridon 1, AMORIM 4, VÉRTEN 3.
Cs.: Vig (kapus), BRADEANU 3, Mayer 1, Kovacsics 2, Tomori.
Edző: Konkoly Csaba.

Valcea: Ungureanu – Maier 6/5, Vizitiu, Lecusanu 1, STANCA 5, Pidpalova 3, Puscasu 1.
Cs.: Tolnai (kapus), Luca 1, Bese 1, MANEA 2, Szűcs, Nechita, Vascsuk 2.
Edző: Radu Voina.

Hétméteresek: 4/3, ill. 6/5. Kiállítások: 10, ill. 10 perc.

Galéria kép

További eredmények

A csoport: Viborg (dán)–Podravka Koprivnica (horvát) 36–26, Leipzig (német)–Byasen (norvég) 25–22. A végeredmény: 1. Viborg 9 pont, 2. Leipzig 7, 3. Byasen 4, 4. Podravka 4.

B csoport: Metz (francia)–Aalborg (dán) 23–18, Hypo (osztrák)–Krim Ljubljana (szlovén) 28–26. A végeredmény: 1. Krim 10 pont, 2. Hypo 6*, 3. Metz 5, 4. Aalborg 2. *A Hypótól 1 pont levonva.

D csoport: Dinamo Volgograd (orosz)–Larvik (norvég) 26–23, Buducnost (montenegrói)–FCK (dán) 26–22. A végeredmény: 1. Larvik 8 pont, 2. Dinamo 7, 3. Buducnost 5, 4. FCK 4 pont.

A csoportok első és második helyezettje jutott tovább, míg a harmadikok a KEK-ben folytatják. A középdöntő sorsolását kedden rendezik Linzben. A győriek egy második és két első helyezettet kapnak, vagyis három variáció lehetséges: Lipcse, Krim, Larvik vagy Hypo, Viborg, Larvik vagy Dinamo, Krim, Viborg.
Konkoly Csaba:
Az első félidőben nagy sebességgel és úgy játszottunk, ahogy azt elterveztük. A szünet után kissé elbizonytalanodott a csapat. Lehet talán túl korán jutottunk tetemes előnyhöz, de az is lehet, hogy a hajrára előjött néhány játékosunknál a fáradtság. Mindent összefoglalva, ha valaki szeptemberben azt mondja, hogy ebből a csoportból továbbjutunk, bizony elfogadtam volna. Ami pedig a következő ellenfelet illeti, erről még nem gondolkodok, eddig jó csapatokkal játszottunk, de ezután ennél csak jobb együttesek következhetnek.

Radu Voina: Már szombaton este, mikor kiderült, hogy a Zvenyigorod együttese vereséget szenvedett, előrevetítette árnyékát annak, hogy nagyon nehéz csata vár ránk Győrött. Fergetegesen kezdett a győri együttes, csapatom azonban vette a lapot, és különösen a második félidőben sikerült átvenni a győriek ritmusát, s ennek köszönhető, hogy a véghajrában sikerült olyan eredményt elérnünk, ami a csoportelsőségünket biztosította.

Pálinger Katalin: – Ilyen fal előtt nagyon jó védeni. Örülök, hogy így ment a védés, múlt héten még érződött, hogy előzőleg három hetet kihagytam sérülés miatt. Sajnos a vállam még mindig nem százszázalékos, remélem, az injekciókúra hatására fokozatosan javul majd. Kissé csalódott vagyok, mert hiába játszottunk jól a meccs háromnegyedében, nem lett meg az első hely. Úgy gondolom azonban, hogy bebizonyítottuk, nagyon erősek vagyunk, s legyen bárki is az ellenfelünk a középdöntőben, nincs félnivalónk, sőt, talán inkább tőlünk tartanak a riválisok.

1. Valcea 6 4 0 2 159-152   8 pont
2. Győri Audi ETO 6 4 0 2 153-149  8
3. Zvenyigorod 6 2 1 3 161-169  5
4. Itxaco Navarra 6 1 1 4 148-151  3

Online közvetítés:

60. perc: Stanca beállóból szerez gólt. 26-22. Az utolsó támadás a miénk, de Bradeanu lövését blokkolják. Négy góllal győzött az ETO, így 2. helyen jutott tovább.

59. perc: Maier belövi a hetest. 26-21.

57. perc: A Valcea kér időt.

53. perc: Maier hetesből szerez gólt. 25-19. Hornyák majd Stanca talál a kapuba. 26-20.

52. perc: Amorim! Nagy gól! 25-18.

50. perc: Maier hozza vissza hat gólra a románokat. 24-18. Puscasut kiállítják.

49. perc: Megint egy eladott labda. Indításból Stanca szerez gólt. Vértent is kiállítják. 23-17. Kettős emberhátrányban Amorim lő bombagólt! 24-17.

48. perc: Kovacsics is kap egy két perces büntetést. Maier ezt a hetest is belövi. 23-16.

47. perc: Görbicz szerez labdát, indítja Kovacsicsot. Gól! 23-15. Vashchukot kiállítják.

46.perc: Kovacsics pattintott passzából Vérten lövi ki a bal felső sarkot. 22-14. Tomorit állítják ki. Maier hetesből lő gólt. 22-15.

44. perc: Vashchuk szerez újabb gólt. 20-14. Mayer is eredményes. 21-14.

42. perc: Tomori közeli lövését védi a kapus. Indtásból Vashchuk talál a kapuba. 20-13.

40. perc: Leindításból Puscasu erdményes. 19-12. Szűcs kap két percet. Görbicz belövi a hetest. 20-12.

38. perc: Bradeanu-gól, Görbicz-kapufa, Pálinger-bravúr. 19-11.

37. perc: Maneát nem tudjuk megállítani középen. 18-11.

35. perc: Eladjuk a labdát, így tíz gólos előny helyett nyolc a különbség. 18-10.

34. perc: Gyors passzok, ritmusváltás. A román fal megnyílik, Bradeanu pedig ziccerig megy. 18-9.

33. perc: Egy óriási Görbicz gól. Ezzel kezdődik a második félidő. 17-8. Mabea eredményes a túloldalon. 17-9.

Eddig ETO-gálát láthattak a nézők a Magvassy Sportcsarnokban. A védekezésünkről mindent elmond, hogy mindössze 8 gólt kaptunk. Támadásban minden posztról lőttünk gólt.

A félidőben: 16-8

30. perc: Pálinger bravúr a félidő végére!

28. perc: Vérten veri egy az egben Nechitát a bal szélen. Ngy gól! 16-7. Gyors válasz jön Pidpalovától. 16-8.

27. perc: Görbicz passzából Kovacsics eredményes. 15-7.

26. perc: Kovacsics Anikó is a pályán. Ő irányít. Görbicz pedig bal átlövőből pontosan céloz a bal felsőbe megint! 14-7.

25. perc: Maier balövi a hetest. 13-7.

24. perc: Konkoly Csaba kér időt. Görbicz hatalmas gólt akaszt a bal felső sarokba! 13-6.

22. perc: Görbicz hetesből szerez gólt. 12-6.

21. perc: Mravikova találatával hat gól az ETO előnye. 11-5. Pidpalova lendületből lőhet. Gól. 11-6.

20. perc: Luca beállóból eredményes. 10-5. Pálinger kivédi Lecusanu hetesét.

18. perc: Passzívból ETO-szabaddobás. Bradeanu kilövi a bal alsót! 10-4. Radu Voina időt kér.

16. perc: Stanca ejti át Pálingert a bal szélről. Hornyákot küldik ki két percre. 8-4. Vérten emberhátrányban is betalál. 9-4.

15. perc: Passzívban vagyunk, amikor Görbicz gólpasszt ad Spiridonnak. 8-3.

13. perc: Pidpalovát hagyjuk lőni. 6-3. A románok pedig Amorimra nem figyelnek. 7-3.

12. perc: Görbicz passzából Mravikova szerez gólt. 6-2.

11. perc: Lecusanu oszt ki egy pofont Amorimnak. Két perc.

10. perc: Szerencsés román gól. Stanca szed össze beállóban egy lecsorgó labdát. 5-2.

9. perc: Amorim lövi át középen a sáncot. 4-1. Puscasu rántja le Hornyákot. Kiállítás, és hetes. A büntetőt Görbicz elhibázza. Javítunk! Mravikova talál a kapuba a jobb szélről. 5-1.

7. perc: Amorim harcol ki egy hetest. Görbicz belövi! 3-1.

6. perc: Lecusanu balátlövőből céloz pontosan. 2-1.

5. perc: Pálinger nagyot véd! Letelik az emberhátrány. Nem kaptunk gólt!

4. perc: Hornyák előtt későn zár össze a fal. Gól! 2-0.

3. perc: Az első két perces büntetés is Görbiczé. Emberhátrányban védekezünk, és labdát szerzünk!

2. perc: Az első román támadás egy percig tartott. Puscasu ejt a bal szélről a felső lécre. Görbicz lövi a meccs első gólját! 1-0.

1. perc: A Valcea kezdi a mérkőzést. Az ETO-ban Pálinger előtt védekezésben Mravikova, Hornyák, Spiridon, Amorim, Görbicz és Vérten a pályán.

Vezetőedő: Radu Voina

Amennyiben a Győri Audi ETO vasárnap legalább öt góllal legyőzi a vendég román Valceát, csoportelsőként jut a középdöntőbe, azaz a legjobb nyolc közé a női kézilabda Bajnokok Ligájában. Egy ennél kisabb arányú győzelemmel másodikként megy tovább a csapat.

A román együttes már továbbjutott, számára az a kérdés, hogy első vagy második lesz.

A spanyol Itxako kiesett, ám szombaton hazai környezetben legyőzte az orosz Zvenyigorodot, így az ETO már biztos középdöntős.

A Valcea csak akkor veszíti első helyét, ha öt góllal vagy nagyobb különbséggel szenved vereséget az Audi ETO-tól.

Az ETO a szerdai bajnokin pihentette ászait, Görbiczet és Pálingert, velük együtt a BL-ben viszont el akarja csípni az első helyet és a vele járó kedvezőbb középdöntős sorsolást. Azonos pontszám esetén nem az egymás elleni két meccs eredménye dönt, hanem az összgólkülönbség. A kvartettekből az első két helyezett jut tovább, a harmadikok átkerülnek a KEK nyolcaddöntőjébe.

A középdöntő sorsolását január 19-én tartják. A két középdöntős csoportba két-két csoportelső és -második kerül.