2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 12°C | 23°C Még több cikk.

Már megint törököt fogtak

A norvégok után a törökök ellen a második hazai Európa-bajnoki selejtezőjét is elveszítette a magyar labdarúgó-válogatott. Az újabb vereséggel a számtanóra megint lekerült a napirendről.
Magyarország - Törökország 0-1 (0-1)
Labdarúgó Eb-selejtező. Budapest, Puskás Ferenc Stadion, 7000 néző. Vezette: Hamer (luxemburgi).
Magyarország: Király – Juhász R., Éger, Vanczák – Fehér Cs., Tóth B., Dárdai, Halmosi – Gera, Huszti – Torghelle. Szövetségi kapitány: Bozsik Péter.
Törökország: Rüstü – Hamit Altintop, Gökhan, Servet, Üzülmez – Sabri, Gökdeniz, Mehmet Aurélio, Arda – Tuncay – H. Sükür. Szövetségi kapitány: Fatih Terim.
Gólszerző: Tuncay a 39. percben.
Csere: Halmosi helyett Kabát a szünetben, Gökdeniz h. Hüseyin a 64., Kabát h. Komlósi a 76., Torghelle h. Szabics a 83., Arda h. Topuz a 92., Tuncay h. Can a 93. percben.
Sárga lap: Mehmet Aurélio a 30., Halmosi a 36., Vanczák a 45., Dárdai a 80. percben.

Az óhajsorozat soron következő állomása a törökök elleni hazai összecsapás volt. Tény, a félholdasok négy évvel ezelőtt még bronzérmet szereztek a világbajnokságon, de az nem lehet, hogy a magyarok egyszer se győzzenek náluknál jóval magasabban jegyzett nemzeti gárda ellen – reménykedtek sokan az országban. A fiúk is bíztak magukban, most majd megmutatják. Nem tudni az okát, lehet, hogy már ennyire leértékelődött a honi focink, lehet, hogy a 8-10 ezer forintos jegyek soknak tűntek, de tény, alig hétezren lézengtek a Puskás-stadionban, amikor útjára indult a labda. A legszomorúbb az egészben, majdnem annyi török foglalt helyet a lelátón, mint magyar drukker...

Mestermérleg

Bozsik Péter: – Van bennem hiányérzet az eredmény és a játék tekintetében is, akkor is, ha a török jobb csapat, mint a miénk. Támadásban minimális kockázatot sem vállaltunk, keveset járattuk a labdát, a rövid passzos futballból roppant keveset mutattunk.
Fatih Terim: – Hittem a győzelemben, ahogy a csapatom is, s megérdemelten nyertük meg a találkozót. Végig a mi akaratunk érvényesült, és ha jobban koncentrálnak a játékosaim, több gólt is szerezhettünk volna.

Fájt a közöny, de úgy gondoltuk, ettől még esetleg legyőzhető a tiszta pirosban játszó török alakulat. Ettől még igen, de gyorsan rá kellett jönnünk, ahhoz bizony lényegesen jobb, vagy inkább fogalmazzunk úgy, bátrabb játékkal kellett volna előrukkolni. Torghelle személyében mindössze egyetlen támadóval kezdtünk, de őt úgy takarították el a félholdas védők, mint a köztisztaságiak kora hajnalban a szemetet. És mégis vezetést szerezhettünk volna, de Gera mesés cselét, majd pontos átadását követően a labdát a Hertha légiósa, Dárdai kivágta a stadionból. Ennyi volt összesen a mieink részéről az első félidőben, ami futballra emlékeztetett. A törökök uralták a pályát, náluk volt sokkal többet a labda, az történt, amit ők akartak. Márpedig gólt akartak szerezni, hát szereztek is. Méghozzá a 39. percben. Servet lefejelte Juhászt, Éger beragadt, Tuncay pedig a megdermedt Király fölött a kapu bal oldalába emelte a labdát, 0–1.

A gyalázatos első játékrész után szerencsére valamivel nívósabbat produkáltak a szünet után Husztiék. A törökök már nem erőltették annyira a gólszerzést, arra ügyeltek, hogy tartsák az eredményt. Tartották, de ehhez Rüstü kapus és Allah közös segítségére is szükségük volt. Gera csodás szabadrúgását a hálóőr a lécre tolta, onnan pedig a gólvonal elé pattant le a labda... Fortuna ki lehet ránk, az egyszer biztos. A hajrában még akadt egy-két góllal kecsegtető vendégtámadás, aztán a luxemburgi Hamer hármat fújt a sípjába. Megint kikaptunk hazai pályán, megint elszálltak esélyeink a továbbjutásra.

Sebaj, van tévénk, azon kényelmesen nézhetjük majd két év múlva a svájci–osztrák közös rendezésű Európa-bajnokságot.