2018. 05. 23. szerda - Dezső 15°C | 25°C Még több cikk.

Már dobogón az ETO: Győri ETO-Haladás 2-1

A második félidőben hátrányból sikerült egyenlíteni, aztán fordítani az ETO-nak.

Győri ETO FC - Haladás Sopron Bank 2-1 (0-1)
Győr, ETO Park, vez.: Iványi

Győri ETO: Kamenár - Wolfe, Lang, Djordjevics, Dinjar - Mevongou (Andrics), Strestik, Pátkai - Martínez, Rudolf, Lázok (Kronaveter)

Haladás Sopron Bank: Rózsa - Tóth P. (Andorka), Guzmics, Devecseri, Bosnjak -
Fehér Z., Halmosi - Ugrai, Németh M., Szakály A. (Gyurján) - Radó

Sárga lap: Lázok (36), Martinez (48.), Dinjar (64.), ill. Guzmics (31.)
Piros lap: Wolfe (35.)

Gólszező: Martinez (69.), Andrics (74.), ill. Radó (35)

Pintér Attila: – Az első félidőben is voltak lehetőségeink, ám kaptunk egy elkerülhető gólt és még emberhátrányba is kerültünk. A szünet után szerkezetet váltottunk, játékosaink megvalósították mindazt, amit a szünetben kértünk tőlük. Örülök, hogy emberhátrányban is sikerült fordítanunk.

Artner Tamás: – Először is gratulálok a csapatomnak az őszi teljesítményhez. Az első félidőben jól játszottunk, többnyire az történt a pályán, amit mi akartunk. A második játékrészben már nem tudtuk megismételni a szünet előtt nyújtott játékunkat és az ETO fölénk kerekedett. Ettől függetlenül az egy pontra rászolgáltunk volna.

90+3. perc: Megvan a győzelem, vége a meccsnek. A második félidőben hátrányból sikerült egyenlíteni, aztán fordítani az ETO-nak, reméljük, hogy a focitavasz további ilyen eredményekkel folytatódik tavasszal.

90. perc: Kronaveter eldönthetné a meccset, hiszen tisztán lőhet kapura, ám mellé talál.

78. perc: Fehér kap sárgát, Kalmárnak rúgott oda.

76. perc: Andorka váltja Tóth Pétert.

74. perc: Andrics remek labdát kap középről a jobb szélre, egyet igazít a támadó, aztán a hosszúba lő. 2-1

72. perc: Fehér távoli lövése mellé megy.

71. perc: Gyurján jön Szakály helyére.

69. perc: Strestik fejeli vissza háttal a labdát, Rudolf sarokkal teszi tovább a leshatáron álló Andricshoz, az ő lövése Rózsán megpattanva a gólvonal felé pörög, Martinez pedig 10 centiről vágja a játékszert a hálóba. 1-1

66. perc: Kronaveter beadását nem éri el Strestik.

61. perc: Dinjar rúgja meg Radót, sárgát kap ő is.

57. perc: Újabb győri csere: Kroneveter váltja Lázokot.

56. perc: Andrics is megpróbálkozik egy lövéssel, ő is fölé céloz.

52. perc: Rudolf lő távolról a kapu fölé.

48. perc: Martinez kap sárgát egy taktikai szabálytalanság után.

46. perc: Egy győri csere: Mevongou helyére Andrics érkezett.

Fotók: Bertleff András

45+1. perc: Vége az első félidőnek.

43. perc: Megint Ugrai veszélyeztet: lövése alig megy fölé.

36. perc: Lázok is besárgul, ő a vállánál fogja rántja le az egyik vendég játékost.

35. perc: Ugrait mezénél fogja rántja le Wolfe: piros lap és büntető. A tizenegyest a bal alsóba lövi Radó, Kamenár rajta volt a lövésen, de a jól helyezett lövést nem tudja védeni. 0-1

31. perc: Guzmics másodszor szabálytalankodik, ez már lapot ér.

27. perc: Wolfe passzol a középen érkező Rudolf elé, lövése fölé száll.

26. perc: Rudolf labdát veszít az ETO tizenhatosa előtt, Németh jut így lövéshez, Kamenár azonban fölé üti a labdát.

16. perc: Rudolf adja be a labdát jobbról, Strestik lövését blokkolják a szombathelyi védők.

10. perc: Helyzet eddig nem nagyon volt. A Haladás letámadásokkal próbálkozik.

1. perc: Az ETO kezdi a játékot.

Előzmények:
A tervezett kezdőcsapat: Kamenár - Svec, Djordjevic, Lang, Dinjar - Mevoungou, Pátkai, Kronaveter - Andric, Rudolf, Martinez. Miután szombaton a Diósgyőr döntetlent játszott mindez azt jelenti, hogy az ETO már egy egy gólos győzelemmel is a dobogón telelne.

A Haladás elleni mérkőzés vasárnap 18:30-kor kezdődik az ETO Parkban.

Pintér Attila az eto.hu-nak a következőt nyilatkozta szombaton: "Biztos nagyon nehéz meccs lesz, hiszen mind a két csapat arra hajt, hogy a dobogón teleljen, hiszen ebben az évben ez az utolsó lehetőség, hogy előbbre lépjünk. Ugyanúgy ahogy a Haladásnak nekünk is több eltiltott játékosunk van, így aki pályára lép, annak mindent el kell követnie azért, hogy megszerezzük a győzelmet. Egy jó, pláne eredményes idegenbeli bajnoki és kupameccseken vagyunk túl, ezt a sorozatot szeretnénk folytatni. Most semmi nem fontosabb, mint a három pont megszerzése."

Futsal - Veszprémben a címvédő

A Rába ETO Veszprémben vendégszerepel hétfőn 18.30 órakor az élvonalbeli futsalbajnokság 13.… Tovább olvasom