2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -6°C | 3°C

Már csak egy lépésre az arany

Egyelőre még elmaradt a bajnokavatás női kézilabdában. A Graboplast-ETO és az FTC egyaránt győzött szerdán.

Graboplast-ETO-Debrecen 32-26

Nagy lendülettel kezdtek a győriek, s pillanatok alatt elhúztak. Az első félidőben a különbség egyre csak nőtt a két csapat között, 19–12-vel fordultak. A második félidőben Róth Kálmán, a zöld-fehér gárda edzője sorra cserélte le kulcsembereit, de a csapat így is nagyszerűen játszott. A hajrában kicsit ugyan megtorpant az ETO, a győzelem azonban egy pillanatig sem forgott veszélyben.

Mivel a Fradi 26–25-re végül legyőzte a Dunaferrt, a bajnokavatás egyelőre elmaradt. Jövő szerdán a győriek az FTC ellen vívják utolsó meccsüket, ahol már a döntetlen is elég a címvédéshez.
Részletek a 19. oldalon.

Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, s pillanatok alatt elhúzott. A győrieknél – nyilván már a hétvégi KEK-döntőre gondolva – Görbicz védekezésben pihent, de a helyette pályán lévő Juhász remekül megoldotta a feladatot. Az első félidőben nagyszerűen játszottak a bajnoki cím megvédésére készülő zöld-fehérek. Ennek eredményeképpen a különbség egyre csak nőtt a két együttes között: 10–5 után pillanatok alatt 14–7-es ETO-vezetést mutatott az eredményjelző. Bíró Imre ki is kérte idejét, de a vendégek most meg sem közelítették azt a teljesítményt, amellyel hazai környezetben két vállra fektették a Graboplast-ETO-t. Bár sokak szerint ezúttal inkább a győriek játszottak tudásuknak megfelelően.

Hátravolt azonban még egy félidő. A nézők fordulás után azt láthatták, hogy a kulcsembereit sorra lecserélő zöld-fehér gárda továbbra is nagyszerűen szerepelt. A kapuban Oross több bravúrt is bemutatott, Bognár is jól mozgatta a csapat támadójátékát, s a többiek is hozzá tudtak tenni a gárda teljesítményéhez.

A hajrában egy kicsit megtorpant ugyan a hazai gárda, de a győzelem egy pillanatig nem forgott veszélyben. Mivel a Fradi végül 26–25-re legyőzte a Dunaferrt, a bajnokavatás elmaradt. Remélhetőleg azonban csak jövő szerdáig, akkor az FTC ellen vívja a bajnoki finálénak beillő utolsó meccset a győri gárda, ahol már egy döntetlen is a címvédést jelentené.

A bajnokság állása:

1. Graboplast-ETO 10 pont/5 mérkőzés,
2. FTC 9/5,
3. Debrecen 5/4,
4. Dunaferr 4/4.

Róth Kálmán:
– Minden az eltervezettek szerint alakult. Örülök, hogy néhány kulcsjátékost pihentetni tudtam.

Bíró Imre:
– Gratulálok az ETO-nak. Nekünk pedig minden lépcsőfokon meg kell tanulnunk egyet előrelépni.

Aranyjelvény a régi sikerekért

A Rába ETO férficsapatával IHF-kupát nyerő Joósz Attila a Magyar Kézilabdázásért Aranyjelvényt… Tovább olvasom