2017. 01. 17. kedd - Antal, Antónia -6°C | 1°C

Málta - Magyarország 0 - 2

Gyenge teljesítményt nyújtott a magyar válogatott, azonban a hazaiak diktálták a tempót a meccsen.
Gera Zoltán (10) góljával szerzett vezetést a magyar válogatott.
7. p:
Briffa jobb oldali szögletére Mifsud érkezett középen, s 7 méteres fejesét Király nagy bravúrral ütötte ki.

32. p: Giglio bal oldali, középre gurított szöglete után Agius 20 méterről alig bombázott a jobb kapufa mellé.

39. p: Gera kényszerítőzött Torghellével a máltai 16-os bal sarkánál, majd a visszakapott labdával csinált egy cselt, s 14 méterről ballal a jobb alsó sarokba csavart. 0–1.

49. p: Briffa jobb oldali szögletét követően ide-oda pattogott a labda, majd Mattocks elé került, aki 6 méterről próbálkozott, s a pattogós lövést Király elképesztő bravúrral ütötte a jobb kapufára.

72. p: Waltner szép cselekkel tört előre, majd a 16-osnál a jobb oldalon érkező Hajnalhoz passzolt, s a középpályás 8 méterről a kapufát találta el.

73. p: Huszti észrevette, hogy „folyosó" támadt előtte, megindult, s 18 méteres lövését bravúrral védte a máltai kapus.

93. p: Dárdai futott el a jobb oldalon, középre gurított, s Kovács 6 méterről az üres kapuba passzolt. 0–2.

Gyenge teljesítményt nyújtott a magyar válogatott az első félidőben, rossz átadások, elképzelés nélküli támadások és védelmi hibák jellemezték a „produkciót". A máltaiak semmi különössel nem lepték meg riválisukat, de lelkesen tették a dolgukat, sőt, a játékrész legnagyobb lehetőségét is hazai futballista puskázta el.

Éppen ezért számított meglepetésnek, hogy a félidő hajrájában Gera találatával mégis Lothar Matthäus szövetségi kapitány együttese jutott előnyhöz.

A második félidő sem hozott változást a játék minőségében, a magyar együttes egyáltalán nem került fölénybe, sőt, időnként a hazaiak diktálták a tempót. Lothar Matthäust sem nyugtatta meg az egygólos vezetés, cserékkel igyekezett frissíteni, de ez sem használt igazán. A végén azért még Kovács Péter betalált, de a lefújás után csak a három pontnak lehetett örülni...

Edzői vélemények

Horst Heese: – Rúgott gól nélkül nem lehet eredményt elérni. A végén kis szerencsével egyenlíthettünk volna, az ellentámadásból azonban újabb gólt kaptunk.

Lothar Matthäus: – Gratulálok csapatomnak, megoldották a kötelező feladatot. Nagyon nehéz meccs volt, de én hasonló ütközetet is vártam. A csapatomban több fiatal játékos kapott helyet, büszke vagyok arra, hogy ők is rutinosan oldották meg feladatukat. Tovább él a remény a továbbjutásra, most ez a legfontosabb.

Máltán már nem lehet botlani

Sorsdöntőnek tekinthető világbajnoki selejtező mérkőzés vár a magyar válogatottra. Csapatunk eddig három mérkőzésből csupán egyet nyert meg, kettőt pedig elveszített, s éppen ezért három ponttal a nyolcadik selejtező csoportban a negyedik helyen szerénykedik. Ahhoz, hogy világbajnoki döntős álmaink teljesüljenek, nyerni kell a máltaiak ellen. Tovább olvasom