2017. 05. 22. hétfő - Júlia, Rita 13°C | 25°C Még több cikk.

Majdnem szerencsés 13- as

Fernando Alonso rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma–1-es Francia Nagydíjon.

Fernando Alonso rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma–1-es Francia Nagydíjon, ezzel 24 pontra növelte előnyét Kimi Räikkönen előtt. A finn a 13. helyről indulva lett második.

A vasárnapi magny-cours-i verseny legnagyobb esélyese Alonso volt annak ellenére, hogy az utóbbi hetekben már a McLarennek van a legjobb autója a mezőnyben. A versenyképességgel azonban még gond van Wokingban, amit mutat, hogy Räikkönen autójában motort kellett cserélni, s a szabályok értelmében az elért 3. pozíciójánál tíz hellyel hátrébbról, a 13.-ról kellett rajtolnia. A spanyolnak így nem akadt igazi ellenfele a 70 kör során. Gyorsan elhúzott a mezőnytől, és csak az volt a kérdés, hogy az eggyel kevesebb tankolást bevállaló finn stratégiája és kiváló vezetése elég lesz-e a rosszabb starthelyzet okozta hátrány ledolgozására.

Nem lett az, így a Renault idei hatodik, Alonso ötödik győzelmét különösebb izgalom nélkül kasszírozta be. Érdekesség, hogy már a negyedik helyezett is körhátrányban fejezte be a versenyt. Utoljára 22 évvel ezelőtt volt példa arra, hogy a Francia GP-t hazai istálló nyerje meg: 1983-ban Alain Prost győzött egy Equipe Renault Elf volánja mögött Le Castellet-ben.

Räikkönen úgy értékelt a leintés után, hogy a rosszul induló hétvégéből kihozta a maximumot, és csak kétpontos hátrányt szedett össze a meglévő 22-höz. Ron Dennis ugyancsak kiválónak minősítette a finn számára kidolgozott taktikát, ugyanakkor sajnálta, hogy Juan-Pablo Montoya – idén először – feladta a versenyt, hidraulikai hiba miatt, pedig – tette hozzá – szinte biztosan harmadik lett volna. A kolumbiai pilóta még arra is látott esélyt, hogy Kimi elé kerüljön, mert más gumikat választott, amelyek ugyan lassabban melegedtek be, de a húzás a végén kifizetődhetett volna.

A rivális istállónál természetesen még ennél is elégedettebbek voltak. Alonso azt nyilatkozta, semmi problémája sem volt, míg Flavio Briatore csapatfőnök úgy fogalmazott, Fernando tökéletesen vezetett. Persze a Renault- nál sem volt minden rendben, ismét Giancarlo Fisichella szenvedett: az egyik bokszkiállásánál az üzemanyagtöltő romlott el, a másiknál lefulladt a motorja, míg a futam közepén megsérült a fenéklemeze, ami miatt tapadást és leszorítóerőt vesztett.
Felemásan sikerült a Ferrari hétvégéje is. Michael Schumacher gond nélkül vezetett, igaz, az első helytől mindvégig távol volt, Rubens Barrichello ellenben fékhibája miatt csak a 9. lett.

A végére két megjegyzés. 1. A tavalyi ezüstérmes BAR a 10. futamon megszerezte első pontjait. 2. Összesen 160 ezer néző látogatott ki Magny-Cours-ba a három nap alatt – tegnap 80 ezren voltak –, tehát a nézők a hatautós USA-nagydíj után sem fordultak el a sorozattól.
a győztes öröme: Alonso növelte az előnyét a pilóták pontversenyében.
Alonso: idén ötödször.

Világsztárokat dirigál a sípmester

A szlovák Lubos Michel vezette szerdán a Konföderációs Kupa brazil–argentin döntőjét. A Kisalföldnek adott exkluzív interjújában elmondta: a temperamentumos dél-amerikai csapatoknak nem volt könnyű dirigálni. A sípmester a döntő előtt látta Ronaldinhóékon az elszántságot: revánsot akartak venni a három héttel korábbi vereségért. Tovább olvasom