2016. 12. 10. szombat - Judit -1°C | 8°C

Magyarország ezüstérmes

Kézilabda - Norvégia nyerte a junior női kézilabda Európa-bajnokságot, miután a győri fináléban 29-27-re legyőzte a magyar válogatottat.
A torna álomcsapatába két magyar játékos is bekerült: A kapus Víg Vivien és a balátlövő Zácsik Szandra.
A hazai válogatott legjobb játékosának Kovacsics Anikót választották.

MAGYAROROSZÁG - NORVÉGIA 27-29 (16-15)
Junior női kézilabda EB-döntő

MAGYARORSZÁG: Víg, Janurik (kapusok), Deáki 3, Drávai, Hornyák D. 4, Horváth, Hosszu, Kisfaludy 1, Kovacsics 8 (4), Léránt, Szalai 5, Tamás 3, Zácsik 3.
Szövetségi kapitány: Róth Kálmán.

NORVÉGIA: Silje Solberg, Rundbraaten (kapusok), Boe, Hall 1, Homme, Jakobsen, Kristiansen, Kurtovic 9 (4), Marcussen, Molid 2 (1), Moerk 6, Oftedal 3, Sanna Solberg 5, Yttereng 2.
Szövetségi kapitány: Valeri Putans.

Galéria! Fotók: H.Baranyai Edina

Kiállítások: 2, ill. 6 perc.
Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5.

A 3. helyért:
Németország-Oroszország 24-29 (11-14)

60. perc: Zácsik lövését védi a kapus. Norvégia két góllal győz. Ők az Európa-bajnokok!

59. perc: Hornyák talpról küldi el. Nagy gól kilenc méterről. 27-29. Norvég időkérés.

58. perc: Moerk áll ki két percre. Kovacsics ejti át hetesből a kapust. 26-29.

57. perc: Szalai szerzi a huszonötödik gólunkat. 25-29.

56. perc: Kurtovic most a jobb szélről talál a kapunkba. Ez volt a 9. gólja. 24-29.

55. perc: Négy-kettőt védekezünk. A labdaszerzésekben, és a gyors indításokban bízhatunk.

54. perc: Róth Kálmán időt kér.

51. perc: Solberg ezúttal a bal szélről lövi ki a hosszú alsót. 24-28.

49. perc: Kisfaludy emberhátrányból csökkenti a különbséget. 24-27.

48. perc: Kemény norvég védekezés, indítás. Janurik rosszul jön ki, Solberg az üres kapuba dobhatja alabdát. 23-26. Kovacsics kap két percet. A hetest Molid értékesíti. 23-27.

47. perc: Solberget nem tudjuk tartani. Öt gólos. 23-25.

46. perc: Ziccert rontunk. Leindítás, Solberg-gól. 22-24. Deáki bombáz a bal felsőbe! 23-24.

44. perc: Janurik véd, Deáki indít, Szalai gólt lő! 22-23.

42. perc: Hornyák erőszakossága gólt ért! 21-23.

40. perc: Deáki előtt nyílik szét a fal. megvan a lendület is. Gól! 20-22. Blokkolunk, majd az ide-oda pattogó labdát elveszítjük. Kurtovic ebből is betalál. 20-23.

39. perc: Elszórjuk a labdát. Gyors norvég indítás, nem tudunk visszarendeződni. Kurtovic a gólszerző. 19-22.

38. perc: Szalai góljával feljövünk egyre. 19-20. Kurtovic belövi a büntetőt. 19-21.

37. perc: Most éppen Tamás hibázott. Kurtovic eredményes. 18-20.

36. perc: Tamás lép ki a falból, és lop labdát. Belövi a ziccert. 18-19.

35. perc: Molid kap jó zárást, lő, gól. 17-19. Kapust cserélünk. Víg helyett Janurik a pályán.

34. perc: Megint egy norvég indítás, Víg véd!

33. perc: Megint kapkodva kezdünk. Egy eladott labdából jöhet Yttereng és belövi a ziccert. 17-18.

32. perc: Solberg három gólos. 17-16. Moerk hatnál tart. 17-17.

31. perc: Elkezdődött a második félidő. Hornyák lövését a kapufára üti a kapus. A kipattanót Kovacsics szedi össze, és a bal szélről szép gólt lő. 17-15.

A félidőben: 16-15

30. perc: Jól védekezünk. A támadás előtt Róth Kálmán időt kér. Szalai bemegy a bal egyes-kettes között. Lő, gól!!! 16-15. Vége a félidőnek.

28. perc: Gyönyörű szélső gól! Tamás Krisztina szerezte. 15-14. Kapkodunk, elszórjuk a labdát, Kurtovic egyenlít. 15-15.

27. perc: Egy újabb hibátlan Kovacsics-hetes. 14-13. Szerencsés norvég gól. Moerk próbálkozása után Víg beleér a labdába, de az mégis átpattan a gólvonalon. 14-14.

26. perc: Szalai is megszerzi első gólját. 13-12. Moerk megint takarásból lő. Víg nem védhette.. 13-13.

25. perc: Kovacsics harcol ki egy hetest. Belövi! 12-11. A norvég büntetőt Kurtovic értékesíti. 12-12.

23. perc: Kovacsics érkezik középen lendületből. Szétnyílik a fal, jön a lövés, és a gól! 11-10. Azonnal egyenlítenek, Hall találatával. 11-11.

22. perc: Nem tudunk meglépni, amikor két gól lehetne a különbség hibázunk. Solberg a túloldalon belövi. 10-10.

20. perc: Kovacsics találatával megint nálunk az előny. 10-9.

19. perc: Eladjuk a labdát, Solberg így indulhat. Ziccer, gól. 9-9.

18. perc: Deáki lemásolja az előző bombagólt! 9-8. Újra vezetünk!

17. perc: Hornyák lövi ki talpról a jobb felső sarkot, tíz méterről. 8-8.

16. perc: Kovacsics pontosan dobja a hetest, a kapus feje fölé. 7-8.

15. perc: Moerk váratlanul lő, takarásból. Víg kap egy "kötényt". 6-8.

13. perc: Kurtovic büntetőből lőtt góljával vezet Norvégia. 6-7.

12. perc: Tamás Krisztina első gólját lövi. 6-5. Deáki kap két percet. Kurtovic értékesíti a hetest. 6-6.

11. perc: Nagy rohanás, hibázunk támadásban. Moerk talál a kapunkba. 5-5.

10. perc: Hornyák találatával újra vezetünk! 5-4.

9. perc: Kemény védekezést kapunk, de bírják a lányok a küzdelmet a norvég kapu előtt. Zácsik bombáz a kapuba. 4-3. Oftedal másodpercekkel később válaszol. 4-4.

7. perc: Öt-egyet védekezik a norvég csapat, kétszer is labdát szereznek. Előbb Yttereng, majd Kurtovic lő gólt indításból. 3-3.

5. perc: Zcsik kap remek zárást. Ellövi, gól! 3-1.

4. perc: Víg újabb ziccert véd!

3. perc: Víg nagyot véd, Zácsik pedig gólt lő! 2-1.

2. perc: Kapkodva kezdünk, de reméljük Kovacsics találata megnyugtatja a csapatot. 1-1.

1. perc: A norvég válogatott kezdi a meccset. A magyar válogatottban Víg a kezdő kapus. Előtte Tamás, Hornyák, Kisfaludy, Kovacsics, Deáki és Szalai védekezik. Az első gól a norvégoké. 0-1.

Szövetségi kapitány: Putans Valeri-Svendsen Tom Morten

16.40: A csapatok 20 perce melegítenek a játéktéren, a mieinket óriási taps fogadta. Vannak norvég szurkolók is, ők a vendég szektor nagyrészét elfoglalták. A magyar válogatott teljes keretéből ezúttal Turcsányi Krisztina, és Dajka Bettina maradt ki.

16.30: Egyetlen szabad hely sincs már a Magvassy Sportcsarnok nézőterén, 2700 néző várja, hogy a magyar válogatott hazai pályán EB-aranyérmet nyerjen. Ehhez azt a norvég csapatot kell legyőzni, amely ellen eddigi egyetlen döntetlenjét játszotta Róth Kálmán együttese.

A bronzmérkőzés befejeződött. Az orosz válogatott végzett a harmadik helyen miután 29-24-re legyőzte Németországot.

• 20. pmfc 2009. augusztus 25. 09:26
    „NE legyen "silver kapitány" a válogatott élén???
    Nasi12!
    Bárcsak ezüstöket szereznénk sorra a VBken, EBken és Olimpiákon...
    De közünk nincs hozzá!!!
    :)”
  • 19. nasi12 2009. augusztus 24. 21:47
    „Már kicsit lehiggadtam, így ismét gratulálok a lányoknak.
    A silver kapitánynak is sok sikert kívánok, de remélem a nagy válogatottat nem bízzák rá,
    hiszen most olyan ember (hölgy) kezében van a válogatott aki megtanult győzni is. BL arany, EHF arany,”
  • 18. imre1964 2009. augusztus 24. 21:28
    „Szép volt lányok!!!!”
  • 17. krisztian75 2009. augusztus 24. 12:39
    „Osztom az előttem szóló véleményét: rettentően mérges voltam és vagyok is még, amiért Róth így küldte (vagy engedte) ki a lányokat a 2. félidőre. Továbbá bosszant nagyon, iért nem kért időt, mikor már a 5-6. percben a 3-4. hibát követtük el a kapu előtt gól nélkül. Helyre kellett volna tenni a fejeket, megnyugtatni a lányainkat. Ettől függetlenük gratulálok én is, nagyon nagy teljesítmény Európa legjobbjának lenni - a norvégok után!”
  • 16. nasi12 2009. augusztus 24. 08:53
    „Csapatunk sokkal jobb volt, ám egy döntőre másképpen kell felkészíteni egy csapatot.
    A norvégok sorozatosan megtréfálnak bennünket, a bosszantó gyorsindításos góljaikkal.
    Kálmánnak ezt tudni kellett volna előre, ám volt a csapatban olyan kislány is,
    aki még nem is hallott erről a Norvég szokásról ill. fogalomról.
    ---
    RK mindent tud a szakmáról, ám döntöt nem tud meccselni az biztos.
    Ezt láttuk már az EHF kupadöntőn 2005.05.22-én Fehérváron, vagy a KEK kupadöntőn 2006.05.20.-án Győrben.
    Sajnálom a lányokat mert jobbak voltunk.
    Gratula nekik.”
  • 15. 621 2009. augusztus 24. 08:41
    „Én is gratulálok, az ezüstnek - Európa második legjobb csapatával - is lehet, sőt kell is örülni!!! Lehet, hogy tévedek, de én úgy láttam, - azon kívül, hogy a norvégok már az első félidőben rájöttek, hogy szomoru végük lesz, ha Zácsikot és Misit nem semlegesítik - hogy a második félidőre elhibázott stratégiával jöttek ki a lányok... Nem folytatták az első félidőt, hanem távolról és távolról sem helyzetekből csak lőttek, csalk lőttek...és nem találtak. Ekkor léptek meg a norvégok és ami utána volt az szenvedés volt.... Kiváncsi lettem volna mi hangzott el az öltözőben - nem elfelejtve az addig elért sikereket...sem .
    Még egyszer gratulálok, szép volt lányok...”
  • 14. Age 2009. augusztus 24. 07:53
    „Az a probléma, hogy ezeknek a lányoknak a következő lépcső a felnőtt mezőny és attól (1-2 kivétellel) nagyon messze vannak. Kimondottan jó a második hely arra is, hogy ne sztárolja őket a média és a további munkára tudjanak koncentrálni, ha (jó) kézilabdázók akarnak lenni.
    Gratulálok a csapatnak, szép eredmény!
    Kedves "07743"! Véleményedhez annyit fűznék hozzá, hogy ha nincs Zácsik, akkor ez a csapat az 5-8. helyért játszik ezen az EB-n.”
  • 13. premo 2009. augusztus 23. 22:53
    „Gratulálok a lányoknak és Kálmán bá-nak!!!”
  • 12. lali84 2009. augusztus 23. 21:55
    „én is gratulálni tudok a lányoknak ezek még szivből játszanak igaz sajna norvégia ellen nem megy egyik csapatnak sem:-(de ez van..”
  • 11. kissziszi 2009. augusztus 23. 20:46
    „Kedves osztógép neked hány EB aranyérmed van ?

Gratulálok a magyar lányoknak !!!”
  • 10. osztógép 2009. augusztus 23. 20:02
    „nem nyertetek aranyat, ismét... húú de jó ez a női kézilabda...”
  • 9. Ani79 2009. augusztus 23. 19:05
    „Igen, az ezüstnek is örülni kell, hát még annak, hogy van remény az utánpótlásra”
  • 8. Primax 2009. augusztus 23. 18:52
    „Szép volt lányok ! ! ! ! ! ! !
    Gratuláció !”
  • 7. 07743 2009. augusztus 23. 18:38
    „Szép az ezüst,de ha Zácsik nem alibizik a döntőn.nem áll le három gólnál .aranynak örülhetnénk.Szép volt ETO-s lányok.no és a Hypo is megvan.”
  • 6. RickCartman 2009. augusztus 23. 18:32
    „szép volt, ez van, végignéztem, sehol sincs megírva, hogy a rendező országnak kell nyernie,fiatal sportolók, sokra vihetik még, úgyhogy hajrá!”
  • 5. Jandex 2009. augusztus 23. 18:28
    „Szép volt csajok!!! Az ezüst is nagy siker!!!”
  • 4. Esther 2009. augusztus 23. 18:28