Magyarország - Szlovákia 41 - 19

Remekül kezdett a magyar válogatott, az ötödik percben már 5–0 volt a hazaiak
javára.

Autogramok százával

Kedden este a Balázs-kupán szereplő fiatal játékosok a magyar válogatott tagjaival találkoztak a Marcalvárosi Közoktatási Központban. A fiatal tehetségek hatalmas ovációval fogadták a csapat tagjait, akik előbb a gyerekek kérdéseire válaszoltak, majd a beszélgetést követően autogramokat adtak a jövő nagy reménységeinek. A legértékesebb kézjegy kétségkívül Görbicz Anitáé és Pálinger Kataliné volt, akik egyébként maguk is szerepeltek annak idején a nemzetközi tornán. A két játékost nemcsak a magyar fiatalok fogadták nagy szeretettel, de az egyik horvát csapat edzője is ajándékkal kedveskedett nekik.
A szlovák időkérés sem segített, mert a magyar válogatott koncentráltan, kevés hibával játszott, ellenben a szlovákok kihagyásait könyörtelenül büntették Vértenék. Fokozatosan húzott el ellenfelétől a magyar gárda, a 20. percben a szurkolótábor először „számolt rá" a vendégekre.

Ekkor ugyanis éppen tíz gól volt a különbség (15–5). A játék a félidő harmadik harmadában sem változott, a többek között a ferencvárosi klasszisait (Miklósová, Mraviková, Uhraková) nélkülöző szlovák csapat még edzőpartnernek sem bizonyult túl erősnek.

Szünet után két gyors góllal szépített a szlovák válogatott, de ezt követően Sugár két büntetőt is hárított, miközben a másodvirágzását élő Balogh mesterhármasával tovább nőtt az előny.

A 42. percben pályára lépett Herr Orsolya, a Graboplast-ETO fiatal hálóőre, aki élete első válogatottságát ünnepelhette – a meccs előtt Görbicz Anitát és Sugár Tímeát egyaránt 75. szereplése okán köszöntötték –, s nagyban az ő védéseinek is volt köszönhető, hogy egyre nagyobb lett a távolság a két válogatott között.

A végére egyetlen nyitott kérdés maradt: mikor szerzi meg negyvenedik gólját Németh András együttese? A mérföldkövet jelentő találatot végül a 48. percben Szűcs jegyezte.

Németh András:

– Különösen az első félidőben egy kicsit fásultabb volt a csapat, de amit kértem, hogy úgy játsszanak, mintha Dánia lenne az ellenfél, megvalósították a lányok. Örülök annak, hogy jól védekeztünk, s Herr Orsi premierje is több mint dicséretes.