2018. 08. 21. kedd - Sámuel, Hajna 21°C | 32°C Még több cikk.

Magyarország - Svájc 31-20

Bántóan kevés néző volt kíváncsi a magyar férfiválogatottra. Pedig azt nem lehet mondani, hogy el lennének kényeztetve a győri kézilabdabarátok, ugyanis a nemzeti csapat utoljára 19 éve lépett pályára Győrött.

Az érdektelenség talán a jegyáraknak szólt, vagy a hosszúra nyúló szezon után egyszerűen nem voltak már „éhesek" a játékra a nézők. Akárhogy is, ennél még akkor is több nézőt érdemelt volna a találkozó, ha tétje nem volt.

Már amennyire tét nélkülinek lehet nevezni egy olyan mérkőzést, mely a jövő héten esedékes EB-selejtezőre való felkészülést szolgálja. Tény, hogy a légiósok nem álltak még Skaliczki László rendelkezésére, ennek ellenére azért sok mindenre következtethet a játékból a fontos párharc előtt a kapitány.

Nos, mint a meccs utáni nyilatkozatából kiderült, túlzottan nem örült a látottaknak, csak néhány apróság volt, amivel elégedett lehetett.
Nyilván nem volt ellenére a jó kezdés, az első svájci gólra ugyanis öt és fél percet kellett várni. Elmaradtak azonban a további rohamok, sőt, magyar oldalon is nagyon sok volt a hiba. Pontatlan átadások, rossz lövések jellemezték a hazaiak játékát. Ezt kihasználva a svájci gárda kiegyenlített, csak a győri nevelésű Iváncsik Gergő időn túli hétméteresének volt köszönhető a magyar vezetés.

Fordulás után azért szép lassan elhúzott ellenfelétől a magyar válogatott. Tíz perc után négy (18–14), újabb öt perc elteltével öt góllal vezettek Császárék (21–16). Ekkor már határozottabban védekeztek a mieink, a kapuban pedig Mikler brillírozott. Igaz, a fiatal dunaújvárosi hálóőr az egész találkozó során kiemelkedőt nyújtott. Ő az egyedüli, aki amíg pályán volt, maradéktalanul dicsérhető. A hajrában már csak az volt a kérdés, hogy lesz-e tíz gól a két válogatott között.

A két válogatott vasárnap Dabason ismét megmérkőzik egymással.
Skaliczki László: – Nagyon sok hibával játszottunk, látszott a fáradtság a csapaton. Rengeteg volt az előkészítetlen lövés, s a védekezés is csak a második félidő közepén volt elfogadható. Akadt azért egy-két jó megoldás, s annak is örülök, hogy mindenkinek lehetőséget tudtam adni. Liszkai Szilveszter személyében pedig egy tehetséges kapus debütált a válogatottban.

Grebenár Gáborék (22) nem kápráztatták el Skaliczki Lászlót. A magyar csapat így is könnyedén verte Svájcot.
Fotó: H. Baranyai Edina

Gólkirály lett Bajzát

Befejeződtek a Borsodi Liga küzdelmei. Óriási volt a harc a kiesés elkerüléséért, végül a Győri ETO az utolsó fordulóban aratott győzelmével biztosította be az NB I-es tagságát. A szezon legjobb zöld-fehér játékosa minden kétséget kizáróan Bajzát Péter volt, aki 18 góllal segítette az együttest. Tovább olvasom