2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Magyarország - Málta 4-0

Fölényes győzelmet aratott a magyar labdarúgó-válogatott. A világbajnoki selejtezők 8. csoportjának 7. fordulójában Lothar Mätthaus együttese 4-0-ra verte Máltát a Szusza Ferenc-stadionban.
A magyar válogatott negyedik gólja
A mieinknél előbb Torghelle volt eredményes, majd a vendégektől Said lőtt egy öngólt, a harmadik találat Takács nevéhez fűződik, a végeredményt pedig Rajczi állította be. Ugyanebben a csoportban szintén magabiztos győzelmet aratott Svédország.

Jövő szerdai ellenfelünk hazai pályán 3-0-ra verte Bulgáriát, míg Horvátország 3-1-re nyert Izlandon.

Előzőleg magabiztos győzelmet aratott Svédország is. A magyarokkal egy világbajnoki selejtező csoportban szereplő svéd labdarúgó-válogatott hazai pályán Ljungberg, Mellberg és Ibrahimovics góljaival 3-0-ra verte Bulgáriát.

A csoportot 19 ponttal a horvátok vezetik a 18 pontos svédek és a 13 pontos magyar csapat előtt.

2. csoport

Hajszálra voltak az ukránok Németországtól. A labdarúgó vb-selejtezők 2. csoportjának 10. fordulójában Ukrajna Rotan góljával sokáig vezetett Grúziában, de az utolsó percben a hazaiak egyenlítettek, így Oleg Blohin együttesének még várnia kell a vb-kvalifikációra.

Az ukránok így is nagy fölénnyel vezetik a csoportot Törökország előtt, amely 2-2-es döntetlent játszott a vendég Dániával. A harmadik mérkőzésen: Albánia-Kazahsztán 2-1.

3. csoport

Két hazai győzelem született a labdarúgó világbajnoki selejtezők 3. csoportjának 9. fordulójában. Oroszország Kerzhakov duplájával 2-0-ra verte Liechtenstein együttesét, míg Észtország 2-1-re nyert Lettország ellen.

4. csoport

Svájc vezet a labdarúgó világbajnoki-selejtezők 4. csoportjában. A svájciak hazai pályán 1-1-et játszottak Izraellel, így beérték a 13 pontos Írországot sőt, jobb gólkülönbségükkel a tabella élére ugrottak.

5. csoport

Pontot mentettek az olaszok. A labdarúgó világbajnoki selejtezők 5. csoportjának 7. fordulójában Skócia sokáig vezetett Olaszország ellen, ám a vendégek a hajrában Grosso révén egyenlítettek. Az 1-1-es végeredménnyel az olaszok továbbra is a csoport élén állnak. Ugyanitt Moldova hazai pályán 2-0-ra verte Fehéroroszországot, ezzel megszerezte első győzelmét.

6. csoport

Előztek az angolok. A labdarúgó világbajnoki selejtezők 6. csoportjának 7. fordulójában Anglia Joe Cole góljával idegenben 1-0-ra verte Wales nemzeti együttesét. A csoport másik, már véget ért mérkőzésén Észak-Írország hazai pályán 2-0-ra győzött Azerbajdzsán ellen.

A csoportot Anglia vezeti 19 ponttal a 18 pontos Lengyelország előtt.

Csodát tett a pozsonyi kiscsapat

A szlovák Artmedia Bratislava csapata a Celticet kiütve, a Partizán Belgrádot kiejtve bejutott a Bajnokok Ligája csoportkörébe (ez magyar csapatnak 11 éve nem sikerült). Borbély Balázs csapatkapitány bizakodva várja az Internazionalét s reális esélyt lát a Rangers és a Porto ellen. A hazai meccseiken a telt ház garantált, a megyénkbelieknek nem lesz egyszerű jegyhez jutni. Tovább olvasom