2017. 08. 17. csütörtök - Jácint 19°C | 30°C Még több cikk.

Magyarország - Izland 4-0 - videókkal

Pörgős meccsen szép gólokkal nyertünk. Izlandot még soha nem vertük meg ennyire.
Magyarország - Izland 4-0 (2-0)
Budapest, Puskás Ferenc Stadion.
Játékvezető: Wolfgang Stark, Mike Pickel, Guido Kleve (németek)

Magyarország: Bogdán – Varga, Lipták (Juhász), Korcsmár, Laczkó (Halmosi) – Vadócz (Priskin), Elek – Koman, Hajnal (Koltai), Dzsudzsák (Czvitkovics) – Rudolf.

Izland: Magnússon – Saevarsson (Adalsteinsson), Sigurdsson (Valgardsson), Hreidarsson (Helgason), Gudmundsson – Bjarnason, Gunnarsson (Fjóluson), Jónsson, Gíslason – Gudjohnsen, Helguson (Finbogason).

Gsz: Koman (32.), Rudolf (45.), Dzsudzsák (59.), Elek (88.)

Szellemes támadójátékkal, magabiztos védekezéssel megérdemelten nyert - négy góllal is - a magyar válogatott Izland ellen. Svédország ellen azonban ennél is pontosabb játékra van szükség, mert ők nem lesznek ennyire könnyű ellenfél.

90. perc: Vége a mérkőzésnek.

88. perc: Czvitkovics szöglete után Priskin a kapufára fejeli a labdát, a kipattanót Elek vágja a hálóba. 4-0

86. perc: Újabb magyar csere: Czvitkovics váltja Dzsudzsákot.

84. perc: Laczkó megsérül: Halmosi jön helyette a pályára.

78. perc: Koltai érkezik Hajnal helyére. Mindjárt helyzetbe is kerül a győri játékos, Dzsudzsák beadását előle kotorják ki az izlandiak.

77. perc: Varga mellett nem jó dolog csatárnak lenni. A tizenhatoson belül szerel - már nem először - becsúszva.

75. perc: Adalsteinsson Saevarsson csere.

69. perc: Helgason érkezik Hreidarsson helyére.

67. perc: Dzsudzsák ezúttal jobbról bombázott a kapura, a kapufáról perdült mellé a labda.

66. perc: Fjóluson a pályán Gunnarson helyett.

65. perc: Koman pörget kapura egy beadást, ez is veszélyes volt.

61. perc: Gudjohnsen lő kapásból 8 méterről a kapura egy szélről érkező beadást, Bogdán óriási bravúrral hárít.

59. perc: Dzsudzsák is betalál. Eladják a labdát a vendégek, az Anzsi légiósa tisztán veheti át a passzt, és balról a jobb kapufa mellett lő a hálóba. 3-0

54. perc: Dzsudzsák lövése elakad egy izlandiban, nem sokkal később Komané is így jár. Szöglet után Rudolf lő a rövid felsőre, a kapus résen van.

53. perc: Újabb izlandi csere: Sigurdsson helyet Valgardsson folytatja.

52. perc: Kölcsönös mezrángatás Hreidarsson és Priskin között. Előbbi kap szabadrúgást meg egy sárgát is.

50. perc: Priskin az alapvonal mellől gurítja be erősen középre a labdát, Hajnal lemarad róla.

46. perc: Cserék: Lipták helyére Juhász, Vadócz helyére Priskin érkezik a magyar csapatban, míg az izlandiaknál Helgusont Finnbogason váltja.

Az MTI felvételei.
Vége az első félidőnek.
Több helyzete van a magyar csapatnak, de ilyen gyenge ellenfél ellen nem két góllal kellene vezetnünk.

45. perc: Rudolf Gergely kap remek labdát Hajnaltól, elviszi a kapus mellett és a kapuba passzolja a játékszert. 2-0

43. perc: Bogdán vetődött ki a labdára, ám Gunnarsson lesen indult.

41. perc: Dzsudzsák kapna labdát, Magnússon kilép a kapujából és elsodorja a magyar szélső elől, de ezzel csak veszélyt hoz csapatára, mert hozzánk pattan a labda. Balszerencsénkre nem sikerül kapura lőni.

34. perc: Izlandi helyzet: szöglet a vége.

32. perc: Koman vezette hosszan a labdát a kapu felé, aztán középről 20 méterről a bal alsót lőtte ki. 1-0

31. perc: Végre egy jól felépített magyar támadást láthattunk, az utolsó passz azonban pontatlan volt.

27. perc: Koman szabadrúgása nagyon mellé megy.

26. perc: Dzsudzsák lő nagyon messziről. Nem túl jó a próbálkozás, de végre labda szállt a kapu felé.

23. perc: Helyzet nem sok akad, hibás passz, rövid beadás és kisebb-nagyobb szabálytalanság annál több. És ez mindkét oldalra igaz.

18. perc: Koman esik el a tizenhatoson belül látványosan, Stark szerint nem történt semmi.

13. perc: Hajnal kínálja meg megint Magnússont: a megpattanó lövés a kapus kezében landol.

10. perc: Izlandi lövések szállnak a magyar kapu felé: Gudmundsson jobbra fölé-mellé, Bjarnason balra laposan mellé lő.

8. perc: Rudolf kapja a leshatáron a labdát Komantól, a kapussal szemben azonban gyengén lövi el a labdát, így azt Magnússon hárítani tudja.

3. perc: Hajnal szabadrúgása csapódik lefelé veszélyesen, de végül a kapu mellé száll a lövés.

1. perc: A mérkőzést Magyarország kezdi.

A mérkőzés előtt búcsúztatták a visszavonult 58-szoros válogatott játékost, Lipcsei Pétert. A Ferencváros B csapatának edzője egy serleget és egy 58-as számú, Lipcsei feliratú mezt kapott ajándékba a himnuszok előtt.

A két válogatott először 1988-ban találkozott egymással. Budapesten és Reykjavikban is 3-0-ra nyert a magyar válogatott. 1992. június 3-án jött először a döbbenet: Budapesten vb-selejtezőn 2-1-re kikaptunk az izlandiaktól, sőt, a visszavágón, Reykjavikban is kikaptunk 2-0-ra. Az 1996-os Eb-re újra azonos selejtezőcsoportban szerepelt a két válogatott, 1995. június 11-én Izlandon ismét kikaptunk (2-1-re), míg novemberben Budapesten végre mi nyertünk - még ha keservesen is, 1-0-ra. Hét év telt el a következő találkozóig, Reykjavikban 2-0-ra nyertünk. A németországi vébére ismét egy csoportba kerültünk: 2004 szeptemberében Budapesten, és 2005 júniusában is mi örülhettünk a végén: 3-2 arányú győzelmet arattunk idehaza és vendégként is.

• 5. zizellina 2011. augusztus 11. 08:50
    „kuller, igazad van, Izland a tabellán kb. a 120-adik helyen tart a világranglistán, mi az "előkelő" 60-akárhányadikak vagyunk. Az lett volna csúnya, ha kikapunk. Majd meglátjuk a többit is, remélem, a kapuban hagyja a szövetségi kapitány a Bogdánt, nem kell a kivénhedt mackónadrág, menjen nyugdíjba, vannak újak, fiatalok, hadd mutassák meg a tehetségüket. A nézők szerintem gatyafék behúz, spórolás van, tv úgyis közvetítette, szerintem emiatt voltak kevesebben.”
  • 4. pappe 2011. augusztus 11. 08:22
    „Ki tudja, hogy hány néző volt kinn? Mert erről nem írnak...”
  • 3. gab713 2011. augusztus 11. 07:47
    „Örüljünk ennek is! Valahol ismet el kell kezdeni fiuk! HAJRA! :)”
  • 2. kuller 2011. augusztus 11. 01:25
    „Izland Izland valami rendes csapatot is meg kéne már verni...”
  • 1. Star-Spangled 2011. augusztus 10. 21:56
    „Izland nem Svedorszag! Mar keszitik a ZAKOT!!!!”

Eltiltották a bundázó magyar bírókat

Három magyar bírót örökre eltiltott minden futballal kapcsolatos tevékenységtől a Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA). Tovább olvasom