2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 8°C

Magyarország - Horvátország 27 - 26

Újabb lépést tett az elődöntő felé a magyar kézilabda-válogatott, Horvátország ellen 27-26-ra győzőtt a csapat.

Pálinger Katalin
Pálinger ott folytatta, ahol a csoportmérkőzéseken abbahagyta: az első horvát kísérletet, egy büntetőt kivédett, majd Vérten talált be. Aztán a magyar kapus megint hétméterest fogott, miközben a jobb  oldali támadósor kétszer is villant (3–1). A 18 éves Franic már kétszer is eredményes volt büntetőből. Fej fej mellett haladt a két jól védekező együttes, azonban a horvátok csak akkor tudtak vezetni, amikor 7–7-nél Borbást kiállították, igaz, képtelenek voltak ellépni.

Azonos létszám mellett fordított a magyar válogatott, Tóth és Görbicz vállalt ekkor sokat magára, no meg a változatlanul sziporkázó Pálinger. A 25. percben 12–9 volt az állás, majd a szünetig már nem módosult a különbség.

A második játékrész elején Kindl kapott kétperces kiállítást, és ezt kihasználták a horvátok, feljöttek 17–16-ra. Ekkor viszont Cop ült ki, de maradt a szoros állás, és a padról visszatérve éppen ő egyenlített (18–18). Hullámvölgybe kerültek a magyarok, Görbicz kihagyott egy hétméterest, Tóthot pedig kiállították. A rivális 21–19-re ellépett, és emberhátránya alatt is tartotta az előnyt, mert Mehlmann, majd megint Görbicz rontott büntetőt egymás után.

Pálinger helyett Sugár állt a kapuba, de Arsnalagic átlövéseivel szemben ő is tehetetlen volt. Negyedórával a vége előtt 22–20-ra vezettek a horvátok, amikor Ferling okos ejtéssel szépített. Ez jó jelnek bizonyult, és Tóth gyors duplájával megint fordult a kocka.
Szívósan tartotta magát az ellenfél, és időkéréssel próbálta meg a hajrá előtt rendezni sorait. Három és fél perc volt hátra, amikor Arslanagic egyenlített (25–25).

Görbicz kiszorított helyzetből mellétüzelt, az ellentámadásból Tatari a kapufa segítségével betalált. Németh  András szövetségi kapitány 26–25-ös hátránynál időt kért, majd a folytatásban Mehlmann a szélről volt eredményes, akárcsak a születésnapját ünneplő Balogh (27–26). Az utolsó percben a horvátok már nem tudták feltörni a magyar falat, így sikerült győzni.

„A középdöntőben már minden mérkőzés szoros, izgalmas lesz. Nem játszottunk jól, védekezésben komoly gondok akadtak, de legalább sikerült nyerni, és ez nagy dolog. Az ellenfél nagyon kellemetlen stílusban játszott, és nem igazán tudtuk a támadósorát hatástalanítani" – mondta Németh András szövetségi kapitány.

A magyar együttes újabb győzelmével már hatpontos, s újabb lépést tett az elődöntőbe jutás felé. Amennyiben Görbiczék ma legyőzik Hollandiát, akkor nagy valószínűség szerint a csütörtöki Oroszország elleni találkozó arról hivatott dönteni, hogy a mieink vagy a házigazdák jutnak-e be csoportelsőként a legjobb négy közé.

Gyenge szezonzárás

A Diósgyőr alacsony színvonalú mérkőzésen egy góllal nyert Győrben a Borsodi Liga őszi utolsó… Tovább olvasom