2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 3°C

Magyarorszag - Észtország 5-0

A magyar labdarúgó-válogatott ezzel a győzelemmel a harmadik helyet szerezte meg.

Ezúttal is jó néhány újoncot avatott Lothar Matthäus szövetségi kapitány: az MTK-ban sze replő Pollák Zoltán, a debreceni Éger László, valamint a Vasas kapusa, Posza Zsolt húzhatta magára először a címeres mezt. 12. perc: Waltner szerzett labdát az észtek térfelének közepén, majd remek ütemben ugratta ki a jobb oldalon érkező Rósát, aki 12 méterről nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt (1–0).

15. perc: Koplárovics jobb oldali szöglete után a menteni igyekvő Allas saját kapujába fe jelt (2–0).

19. perc: Kerekes az észt tér fél közepén észrevette, hogy Koyenko egy kicsit kint áll a kapu jából, és jó 30 méterről gyönyö rűen emelt a bal sarokba (3–0).

25. perc: Kerekes a jobb olda lon sarokkal hozta játékba Raj- czit, aki két védő között lépett be a 16-oson belülre, majd job bal a hosszú sarokba passzolt (4–0).

62. perc: Waltner küzdött a bal oldalon, majd a mögötte helyezke dő Pollákhoz pattant a labda, aki kapásból, közel 40 méterről az is mét kint ácsorgó Koyenko fölött a hosszú sarokba ívelt (5–0).

A magyar labdarúgó-válogatott ezzel a győzelemmel a harmadik helyet szerezte meg a 35. alkalommal kiírt thaiföldi Király-kupán és egyben pozitív mérleggel zárta az évet, hiszen nyolc győzelem mellett hét vereséget könyvelhetett el. A gól különbség: 25–20. Kerekes (8): egyszer volt eredményes az észtek ellen.

Oda a lépéselőny

Első három akciójukat kosárral fejezték be a zöld-sárgák, majd 6–1 után Shannon Johnson… Tovább olvasom