2017. 08. 18. péntek - Ilona 18°C | 32°C Még több cikk.

Magyarország - Bulgária 1-1

A magyar labdarugó- válogatott döntetlent játszott Bulgáriával, a világbajnoki selejtező 8. csoportjában.

19. p: Berbatov 27 méteres, ravaszul csavart bal oldali szabadrúgását Király mutatós vetődés után ütötte bravúrral szögletre.

36. p: Egy előrevágott labdát Szabics az alapvonal előtt ért utol, balról középre emelt, a védővel a nyakán érkező Torghelle testéről pedig nem sokkal a kapu mellé csúszott a labda.

52. p: M. Petrov jobbról, ballal élesen a kapu elé emelt, s a hosszú saroknál bevetődő Sz. Petrov közelről Király mellett a hálóba fejelt. 0–1.

67. p: Korsós eladta a labdát, amellyel Sz. Petrov kiugratta Berbatovot, aki a bal oldalon kapura tört, majd 12 méteres lövését Király kiütötte.

69. p: M. Petrov a bal oldalon Stark mellett kapura tört, éles szögből 11 méterről lőtt, Király bravúrral mentett szögletre.

76. p: A bal oldalon Sz.  Petrov került a védők mögé, éles szögből 9 méterről lőtt, de Király védett.

89. p: A bal oldalon Berbatov ugrott ki, majd 7 méterről flegmán Királyba lőtt.

90. p: Böőr bal oldali szög lete után Rajczi 4 méterről fejelt kapura, a bolgárok már csak a gólvonalon túlról tudták kivágni a labdát.  1–1. Az első negyedóra kiegyenlített játékot és némi bolgár mezőny fölényt hozott.  A hazaiak megfontoltan szövögették támadásaikat, ezek azonban nem voltak veszélyesek.  A Matthäus-csapat nagyon igyekezett, egy ízben az akarás miatt két magyar futballista ütközött
gólhelyzetben...

A következő tizenöt perc sem hozott lényeges változást, Bodnárék nagy elszántsággal állították meg a pontatlan bolgárokat.  Az utolsó negyedórában is a Sztoicskov-együttes birtokolta többet a labdát, de erőtlen akcióik nem jelentettek veszélyt.  Hriszto Sztoicskov valószínűleg alaposan megszidta játékosait az első félidőben produkált kényelmes játékért, mert a második játékrészt paprikásan kezdték a vendégek.  A lendület gyorsan eredményt hozott a két Petrov duettje révén, s a gól „megfogta" a magyarokat.  Percekbe tellett, amíg a magyar gárda magához tért.

Ez azonban csak fellángolás volt, a hazaiak egyre lassabban futballoztak, szétesett az addig sem jó játék, csak a szerencsén múlt, hogy a kontrázó bolgárok ekkor nem növelték előnyüket.

A negyedórás, nyomasztó vendégfölény után ismét kiegyenlített lett a mérkőzés, de a gólszerzésre sokáig esélye sem volt a magyar válogatottnak.  Az újpesti csereember, Rajczi Péter azonban a hajrában egyenlített, így megmaradt a remény a világbajnoki részvételre.