2017. 12. 13. szerda - Luca, Otília 0°C | 9°C Még több cikk.

Magyarország–Örményország 2–0

Ha valaki azt hiszi, hogy könnyű kis falat jutott kezdésként a mieinknek, no meg az új kapitánynak, az bizony téved. Örményország csapata öt esztendővel ezelőtt Jerevánban emlékezetes meccsen 3–2-re kapott ki a franciáktól. Azóta is ezt emlegetik náluk.

Lothar Matthäus győzelemmel mutatkozott be a magyar válogatott kispadján. A két újonccal felálló Matthäus-legénység sokkal harcosabban és lendületesebben kezdte a mérkőzést, mint azt ahogy az utóbbi időben megszokhattuk. Ennek ellenére a magyar helyzetek rendre kimaradtak, pedig kezdetben könnyedén jutott el a magyar válogatott az örmény kapuig. Az újonc Kovács Péter igazolta a róla érkezett jó híreket, több alkalommal is remekül került helyzetbe, ám első válogatottságát nem tudta góllal emlékezetessé tenni.

Az első félidő közepe felé aztán már lankadt Lisztesék figyelme, és több alkalommal is Babos védéseire volt szükség a 0-0 megőrzéséhez. A félidő végén pedig már az örmények kerültek fölénybe, ám ők sem találtak be a jól védő Babos kapujába.

Jókor jött a szünet a magyar válogatott számára, hiszen Lothar Matthäus rendet rakhatott a fejekben. Meg is látszott ez a második félidőben, hiszen ekkor ismét átvette a magyar válogatott a mérkőzés irányítását. A 63. percben egy szép akció végén Kovács Péter beadása után Szabics Imre jutatta vezetéshez a magyar válogatottat. A norvég Tromső légiósa aztán néhány perccel később átadta helyét egy újabb újoncnak: az MTK-s Torghelle váltotta.

A 75. percben tovább növelte előnyét a magyar válogatott, Lisztes növelte előnyünket. A hátralévő időszakban Matthäus több játékosnak is lehetőséget adott, babos is bemutatott még néhány védést, majd négy perc hosszabbítás után véget ért a mérkőzés.

A magyar válogatott holnap este hatkor játszik Lettországgal a döntőbe jutásért.

Az első játéknap eredményei:
A-csoport: Fehéroroszország–Ciprus 2–0 (0–0), Románia–Grúzia 3–0 (1–0)
B-csoport: Magyarország–Örményország 2–0 (0–0), Lettország–Kazahsztán 3–1(2–1)

A mai meccsprogram:
Magyarország–Lettország, Limassol, 18 (Sport1), Fehéroroszország–Románia, Nicosia,, Ciprus–Grúzia, Nicosia, Örményország–Kazahsztán, Achna

Mestermérleg

LOTHAR MATTHÄUS a magyarok szövetségi kapitánya:
"Mindenekelőtt a csapatnak szeretnék gratulálni. Ugyanakkor most is látható volt, hogy minden kezdet nehéz, ennek megfelelően csodát még senki se várjon tőlünk. Ezen a napon az eredmény volt a legfontosabb számunkra, és ezzel elégedett lehetek. A játékosok szívvel-lélekkel küzdöttek, nekem ez volt a legfontosabb. "

MIHAI STOICHITA az örmények szövetségi kapitánya:
"Az első félidőben két komoly helyzetünk is akadt, ha csak az egyiket értékesítettük volna, másképp alakul ez a mérkőzés, talán még nyerhettünk is volna. A második félidőben már egyértelműen jobbak voltak a magyarok, és azt kell mondjam, megérdemelten győztek. Sok sikert kívánok Lothar Matthäusnak és csapatának."

Forrás: ma.hu, Nemzeti Sport

Az Arany Ászok Liga mérkőzései az RTL Klubon

Az Arany Ászok Liga mérkőzéseit 2008-ig valószínűleg az RTL Klub fogja közvetíteni. A vezérigazgató… Tovább olvasom