2018. 05. 26. szombat - Fülöp, Evelin 13°C | 25°C Még több cikk.

Magyarország-Svédország 0-1

Nem sikerült a bravúr, pedig jól játszott a magyar labdarúgó-válogatott a svédek elleni vb-selejtezőn.

Nem sikerült a bravúr, pedig jól játszott a magyar labdarúgó-válogatott a tegnap esti svédek elleni vb-selejtezőn.
15. p: Gera indította a jobbszélen Bodnárt, aki lágyan középre emelt, ahol Huszti érkezett és futtából, 14 méterről, ballal lőtt, Isaksson bravúrral szögletre ütötte a léc alá tartó labdát.

45+2. p: Hajnal bal oldali szögletét Larsson pont Bodnár elé fejelte, aki 23 méterről lőtt, de Isaksson hatalmas bravúrral kiütötte a léc alá tartó lövést.

45+4. p: Magyar kisszöglet után Gera csavart a kapu bal oldala felé, de a csapatkapitány pár centit tévedett, így a labda a bal kapufa mellett suhant el.

63. p: Bodnár ívelt középre, a rövid oldalon Gera megcsúsztatta a labdát, ami így Huszti elé került, aki az ötös bal sarkáról Isakssonba lőtt.

90+1. p: Ibrahimovic verte meg a tizenhatos jobb oldalán Gyepest, majd éles szögből 16 méterről irdatlan erővel a léc alá bombázott. 0–1.
Ahogy elkezdődött az összecsapás, egymásnak estek a csapatok, nyoma sem volt az első percekben megszokott tapogatózásnak. Az első negyedórában a svédek sokkal többet birtokolták a labdát, de helyzetet nem sikerült kialakítaniuk, mert a Juhász, Éger és Vanczák  alkotta magyar belső védők tökéletesen helyezkedtek, egyúttal  semlegesítették a vendégek világklasszis csatárkettősét, Ibrahimovicot és Larssont.

Mindkét gárda több ígéretes akciót vezetett, de a védelmek kitűnően zártak, így döntetlennel vonulhattak az öltözőbe a játékosok.
Szünet után is partnere volt a magyar gárda a svéd csapatnak, Geráék az utolsó percekig küzdöttek a győztes gól megszerzéséért, ám ez végül mégis a vendégeknek sikerült. A csoportban ezzel a svédek átvették a vezetést, Horvátország előtt, csapatunk harmadik, de már matematikailag sincs esély az előbbre lépésre.

Lothar Matthäus: – Csak gratulálni tudok a csapatnak, sajnos nem tudtunk gólt lőni. Sajnálom ezt a fantasztikus közönséget.
Juhász Roland (pirosban) sérüléséig kemény csatát vívott a svéd Ibrahimoviccsal.