2017. 09. 20. szerda - Friderika 12°C | 14°C Még több cikk.

Magyarország-Lettország 2-0

Az első játékrészt aktívabban kezdték a lettek, de negyedóra elteltével kiegyenlítődött a küzdelem.
31. p: Tőzsér 20 méterről lőtt, a labda kipattant a kapusról, melyet Priskin közelről a hálóba továbbított. 1–0. 53. p: Farkas tört be a tizenhatoson belülre, ahol ütközött a lett kapussal, a labda Priskin elé pattant és a magyar támadó 8 méterről az üres kapuba helyezett. 2–0.

Az első játékrészt aktívabban kezdték a lettek, de negyedóra elteltével kiegyenlítődött a küzdelem. A második félidőben sem volt játékban nagy különbség az együttesek között, a hajrában mindent megpróbált a lett gárda, de Várhidi Péter szövetségi kapitány csapata megőrizte előnyét, sőt, még növelhette is volna a különbséget, azonban a 84. percben a kapufa – ezt is Priskin lőtte – mentette meg a letteket az újabb góltól. Várhidi Péterrel a kispadon harmadik mérkőzését játszotta a magyar válogatott – az első, Kanada elleni meccsen megbízott kapitány volt a szakember –, és Priskin Tamás, a Watford légiósa mindegyik találkozón betalált a kapuba. „Parádésan játszottak ma a fiúk, azt kérném mindenkitől, hogy szeresse ezt a csapatot, mert megérdemli – mondta Várhidi Péter.

– Nagyon sajnálom, hogy a tegnapi vereség után otthon már leírtak minket. Jó lenne, ha sokkal többet tudnánk együtt gyakorolni, de erre sajnos nincs lehetőség, így mindenkinek tudomásul kell venni, hogy mi a mérkőzéseken tudunk gyakorolni, az elkövetkező időszak erről fog szólni. Nem gondoltam volna, hogy egy meccs után elfogy a türelem, miközben novemberben még mindenki a fiatalítás fontosságát hangsúlyozta."

A döntőben: Ciprus–Bulgária 0–3 (0–1).

Olasz meccsek nélkül

Aktuális szelvényünkről sajnos két mérkőzést az olaszországi futballbotrány miatt törölnünk kellett.… Tovább olvasom