Magyarország-Dánia: 29-20

Az új olimpiai ciklus elején rengeteg fiatal kézilabdás játékos kapott bizonyítási lehetőséget.
Kindl Gabriella három góllal segítette győzelemhez az „új
Szomorú felvezetése volt a találkozónak. A jelenlévők közösen emlékeztek a január 19-én autóbalesetben elhunyt Kulcsár Anitára, akinek 22-es mezét ezúttal vonultatta vissza klubja, a Dunaferr.

Mindkét együttes jelentősen átalakult a decemberi, magyarországi EB-hez képest, rengeteg fiatal kapott bizonyítási lehetőséget az új olimpiai ciklus elején. A benevezett játékosok között nem kevesebb, mint öt győri kézilabdázó (Görbicz, Mehlmann, Vérten, Borbás és Bódi – utóbbi kettő abszolút újonc) kapott helyet, sőt, a beállós Borbás, valamint Vérten a kezdők között szerepelt.

Ezen az összecsapáson debütált egyedüli szövetségi kapitányként Németh András is. A Ferencváros szakvezetője 1998-ban már betöltötte ezt a posztot, azonban akkor Zsiga Gyulával közösen irányította a válogatottat. Most az akkori társ másodedzőként segíti munkáját.
Jól kezdett a magyar csapat, hat perc alatt 5–1-re elhúzott. A folytatásban felzárkózott a legutóbbi három olimpia győztese (12. perc: 7–5), majd a 19. percben kiegyenlített (9–9).

A magyar kapitány időkéréssel, valamint sok cserével „válaszolt", s a húzás bejött, mert a szünetig ismét ellépett ellenfelétől az újjáalakuló magyar csapat.

A szünetet követően további újoncok debütáltak a hazai oldalon – köztük a jobbszélső Bódi, aki két góllal tette le névjegyét –, ám így is fokozatosan nőtt az előny (21–15, 24–16, 27–16), s végül a magyar válogatott magabiztosan győzött.

Németh András
: „Kezdésnek nem volt rossz, minden képzeletemet felülmúlóan szerepelt a csapat, noha azért kisebb hibák voltak. Kíváncsi vagyok, hogy a következő két idegenbeli mérkőzésen mire lesznek képesek játékosaim."

Bozóky Imre maradt az elnök

A korábbi elnök, dr. Bozóky Imre maradt a Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke. Az elnökség tagjai közé bekerült Horváth Cs. Attila, a megyei szövetség első embere és Klement Tibor, az ETO FC ügyvezetője. A Matáv igazgatója, Gőbl Gábor a felügyelőbizottság tagja lett. Az új elnökség egy héttel elhalasztotta a bajnoki