2016. 12. 08. csütörtök - Mária -3°C | 3°C

Magyarország-Dánia 23- 24

Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy mindkét csapat elődöntős, csak a csoportbeli helyezés volt kérdéses.
A csoport első helyéért folytatott versenyfutást a piros mezes dánok nyerték.
Az már a mérkőzés előtt eldőlt, hogy mindkét csapat a végeredménytől függetlenül elődöntős, csak a csoportbeli helyezés volt kérdéses.
Remekül kezdett a magyar gárda, amely kitűnő védekezéssel és a gyors lerohanások révén 5–1-re elhúzott. Aztán a kapus Sirina bizonyította, képes helyettesíteni Pálingert. Kindl kiállítása alatt viszont már ő sem segíthetett, és a dánok felzárkóztak (5–4).

Tóth és Radulovics góljai sem nyugtatták meg a többieket, mert két támadóhiba következett, és a dánok védekezése is kezdett összeállni. Igaz, a vendégek kapura nem igazán voltak veszélyesek, ők is sokat hibáztak, ezért aztán megindultak a cserélgetések.

A szünet előtti hajrában a hazaiak megint sziporkáztak, és nőtt a különbség (13–7), még az első számú feladatát, a védést jól ellátó Sirina is megpróbálkozott a gólszerzéssel, de a kapufát találta el.
Fordulás után Radulovics büntetőt hagyott ki, az ellentámadásnál Sitit kiállították. A dánok erőre kaptak, sorozatban négyszer találtak be, mert a védekezés ebben a szakaszban bizonytalankodott (14–12). Ahogy kritikus lett az állás, megint jobban összpontosított Kiss Szilárd együttese.
Rengeteg volt azonban a hiba a magyar oldalon, s ezt kihasználva a dánok feljöttek 16–15-re, sőt, negyedórával a vége előtt Mölgaard egyenlített (16–16).

Később emberelőnyben Nörgaard védte Lovász ziccerét, és ez sokba került, mert Jörgensen ejtésével először vezettek a skandinávok (53. perc: 21–20). Ferling másfél perccel a vége előtt 24–23-ra módosította az állást, majd a Sirinát váltó Pálinger védett. Négy másodperc maradt, és gólt kellett dobni. Kiss Szilárd időt kért. A figurát – mivel a dánok Radulovicsra és Kindlre figyeltek – Lovászra játszották ki, de ő a felső lécet találta telibe.

A magyar válogatott egy nagyon elrontott második félidőt követően kikapott az olimpiai bajnok, címvédő Dánia ellen, így elszenvedte első vereségét a hazai rendezésű Európa-bajnokságon.
Ezzel az is eldőlt, hogy Kiss Szilárd együttese végzett a II. csoport második helyén, és az I. csoport elsőjével, vagyis a norvégokkal mérkőzik – várhatóan 17 órakor – a szombati budapesti elődöntőben. A másik ágon dán–orosz összecsapást rendeznek a fináléba kerülésért.