2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -3°C | 7°C

Magyar Kupa: két csapat is a ráadásban jutott tovább

A Győrsövényház és a Fertőszentmiklós is folytathatja.
A 95. percben kapott góllal szenvedett vereséget és így kiesett a Magyar Kupából a Futura Mosonmagyaróvár. A Gyirmót a papírformának megfelelően magabiztosan győzött. A hosszabbításban nyert idegenben a Győrsövényház és nagy csatában büntetőkkel harcolta ki a továbbjutást a Fertőszentmiklós. A Győrszemere csak egy góllal kapott ki az élvonaltól nemrég búcsúzó Kaposvártól.

Körmend–Gyirmót FC Győr 0–5 (0–2)
Körmend, 300 néző. V.: Molnár A.

Körmend: Berke – Kósik, Balikó, Takács M., Kurucz, Török, Makai, Osvald (Burka), Wágner (László), Kondor (Balogh B.), Sipos. Edző: Molnár Károly.

Gyirmót: Somogyi – Nagy S., Lengyel D., Lázár, Présinger (Balog Z.), Papp K., Madarász (Andorka), Cseri, Magasföldi, Beliczky (Paku), Oross. Edző: Sisa Tibor.

Gsz.: Magasföldi (5.), Lengyel D. (35.), Cseri (53., 85.), Beliczky (68.).

Jól kezdett a Gyirmót, hiszen már az 5. percben vezetést szerzett, s ezután is szép támadásokat vezetett. A félidő közepén kicsit kiegyenlítettebb lett a mérkőzés, de a játékrész végén ismét csak a gyirmótiak akarata érvényesült, aminek köszönhetően meg is duplázták előnyüket. A második félidőben már végig a vendégcsapat irányított, a körmendiek kezdtek elfáradni és a Gyirmót további gólokat szerzett. A mérkőzésen bár több helyzetet kihagyott, magabiztos győzelmet aratott az NB II-es gyirmóti együttes.

Sisa Tibor: – A nagy különbség ellenére a Körmend nem adta olcsón a bőrét. Helyenként jól játszva megérdemelten jutottunk tovább.

Sárosd–Futura Mosonmagyaróvár 3–2 (1–1)
Sárosd, 100 néző. V.: Dolnegó.

Sárosd: Pap B. – Truszek (Salacz), Dvéri (Kovács Zs.), Somogyi, Gyuricza, Sipos, Kövecses, Gál, Meszlényi (Kargl), Tornyai, Arany. Játékos-edző: Dvéri Zsolt.

Mosonmagyaróvár: Boros – Németh B. (Bedő), Horváth Á. Domanyik, Vitéz, Horváth R., Schmatovich, Darázs, Horváth G., Régely, Simon. Edző: Tiba Zoltán.

Gsz: Somogyi (11.), Gál (62.), Tornyai (95.), ill. Domanyik (15.), Horváth G. (75.).

A mérkőzés első percétől a vendég Mosonmagyaróvár irányított, meglepetésre büntetőből mégis a hazaiak szerezték meg a vezetést. A hazai vezetésre hamar jött a válasz. Szintén tizenegyesből Domanyik egyenlített. Ezt követően a vendégek egykapuztak, de a helyzeteik rendre kimaradtak. A második félidőben sem változott a kép, a Mosonmagyaróvár támadott, a hazaiak pedig védekeztek és kontrákkal próbálkoztak. Aztán egy kipattanó szabadrúgást gólra váltott a Sárosd, de ismét jött az egyenlítés. Ezt követően még jobban beszorultak a hazaiak, akik a hosszabbítás 4. percében tíz emberre fogyatkoztak, mert Sipos leköpte ellenfelét. Már mindenki a túlórára készült, amikor a 95. percben egy váratlan távoli lövés a kicsit kint álló Boros feje fölött a bal felső sarokban kötött ki, így a mosonmagyaróváriaknak kellett búcsúzniuk a sorozattól.

Dvéri Zsolt: – Igazi kupahangulat, maximális teljesítmény. A szerencsésebb csapat jutott tovább.

Tiba Zoltán: – Sokat kell javulnunk, hogy a bajnokságban Balatonfüreden jól kezdhessünk.

Püspökladány–Győrsövényház 1–2 (0–1, 1–1, 1–1)
Püspökladány, 200 néző. V.: Mozsár.

Püspökladány: Tóth S. – Szabó B., Fülöp, Baranyai (Mogyorósi Z.), Mogyorósi I., Mogyorósi D. (Pálmai), Ferenczi, Horváth I., Mogyorósi J. (Sass), Horváth Á., Szalóczi. Edző: Fülöp András.

Győrsövényház: Hujber – Szabó D. I, Bazsó (Soós), Juhász, Szabados Á. (Lőrincz), Horváth G., Csizmazia, Szabó D. II, Domoszlai, Burián, Szabados L. (Kalmár). Edző: Szabó Gábor.

Gsz.: Baranyai (67.), ill. Szabó D. II (7.), Soós (118.).

A két megyei II. osztályú csapat találkozóján a végig rendkívül taktikusan játszó Győrsövényház már a 7. percben megszerezte a vezetést, s az első egy órában el is dönthette volna a továbbjutást. A kihagyott helyzetek azonban megbosszulták magukat, s a hazaiak a 67. percben egyenlíteni tudtak. A rendes játékidő letelte után kétszer 15 perc hosszabbítás következett, s a 118. percben Soós szép góllal a Magyar Kupa legjobb 64 csapata közé lőtte a vendégeket.

Fülöp András: – Gratulálok a győrsövényháziaknak, megérdemelten jutottak tovább. Ötlettelenül játszottunk.

Szabó Gábor: – A megyei II. osztályok színvonalánál jobb találkozót láthatott a közönség. Ha a helyzeteinket kihasználjuk, már a rendes játékidőben eldönthettük volna a továbbjutást. Gratulálok a Püspökladánynak, hogy idáig eljutottak. Kíváncsian várjuk a következő ellenfelet.

Balatoni Vasas–Fertőszentmiklós 0–0, tizenegyesekkel: 4–5
Siófok, 300 néz. V.: Lak B.

Balatoni Vasas: Bagi – Bocsev (Balogh T.), Horváth Gy., Fellembek, (Németh K.), Bene, Körösi, Yondo, Borbély, Késmárki, Kovács N. (Horváth T.), Varga K., Edző: Vida András.

Fertőszentmiklós: Csóka – Fábián, Németh A., Horváth P., Horváth I., Finta Z., Horváth T., Horváth D. (Mentes), Horváth Cs. (Bellovics), Dancsók (Árki), Ábrahám. Játékos-edző: Finta Zoltán.

Nagy hőségben, a vendégjátékosoknak szokatlan műfüves pályán rendezett összecsapáson két taktikailag jól felkészült csapat találkozott egymással. A szépszámú vendégszurkolók kiegyenlített mezőnyjáték mellett szinte csak szentmiklósi helyzetet és két Ábrahám-lesgólt láthattak. A hazai csapatnak csupán a hajrában volt nagy ziccere. A hosszabbításban a fáradtság ellenére mindkét csapat eldönthette volna a továbbjutást, de gól ekkor sem született. A tizenegyespárbajban az első 5–5 kísérlet során egyszer tudott hárítani mindkét kapus, a többiek magabiztosan lőtték a büntetőket. A 6. párban előbb Csóka kifogta a hazai kísérletet, majd Fábián kíméletlenül kilőtte a felső sarkot, amivel megérdemelten jutott tovább a Fertőszentmiklós, amely már egy éve nem talált legyőzőre sem kupa-, sem bajnoki mérkőzésen.

Finta Zoltán: – A hosszú utazás ellenére a csapatom többet tett a siker érdekében, több gólhelyzetünk volt, mint az ellenfélnek. Úgy érzem, a továbbjutás megérdemelt. Köszönet a játékosoknak és a szurkolóknak.

Győrszemere–Kaposvár 1–2 (0–1)
Győrszemere, 150 néző. V.: Szvorda.

Győrszemere: Takács N. – Nagy G. (Herold), Fajkusz, Klement, Németh Máté, Kalcsó, Németh Márk (Schwarz), Polyák, Töltősi (Germán), Nyári, Vörös Torma. Játékos-edző: Germán Ferenc.

Kaposvár: Somodi - Nagy K. (Hampuk), Fejős (Földes), Lakatos, Murai, Zsdrál M., Kovács O., Házi (Kozics), Kiss M., Kovács T., Hadaró. Edző: Márton Gábor.

Gsz.: Vörös Torma (68.), ill. Murai (45., 65.).

Az első félidő kiegyenlített mezőnyjátékot hozott, ám a 45. percben Murai 22 méterről, középről kilőtte a jobb felső sarkot. A második félidőben Murai növelte az előnyt, majd egy szabadrúgást követően Vörös Torma szépített. A végig többet támadó, több helyzetet kialakító Kaposvár megérdemelten nyerte a találkozót.

Germán Ferenc: – Méltó ellenfelei voltunk a Kaposvárnak, hiányérzetem csak azért van, mert bátrabb játékkal meglepetést is okozhattunk volna.
Márton Gábor: – Az a legfontosabb, hogy továbbjutottunk.

Az SVSE-GYSEV–Győri ETO FC és a Csorna–Budapest Honvéd találkozókat szerdán rendezik.